Організація бізнесу зі зберігання речей

Не варто й казати, що подібна послуга завжди має попит, і підприємець у великому населеному пункті може серйозно замислитися про організацію подібного бізнесу. Переглядати поступове збільшення складських приміщень, що дасть змогу пропонувати надалі свої послуги вже великим компаніям, які орендують набагато більші майданчики і, відповідно, платять зовсім інші суми.

У будь-якому великому місті вже є компанії, які пропонують своїм клієнтам зберігання габаритних речей на певний час, але варто зазначити, що людина з набагато більшою часткою ймовірності обере компанію, яка максимально близько розташована до її будинку. З огляду на те, що в будь-якому мегаполісі зараз ведеться активне будівництво і з'являються нові житлові квартали, розташований поблизу від них склад напевно почне користуватися попитом серед місцевих жителів.

У зв'язку з цим ступінь впливу конкурентів можна назвати незначним, тому що підприємства в цій сфері працюють на різних ділянках і не заважають заробляти одне одному. Однак перед початком своєї діяльності потрібно досконально вивчити ситуацію на ринку, оцінити пропозиції конкурентів і дізнатися особливості їхньої роботи. Адже якщо пропонують своїм клієнтам послугу за ціною набагато вищою за середню, то навіть близьке розташування складу не стане конкурентною перевагою, і клієнт піде в іншу компанію.

Проблема може виникнути і в тому разі, якщо всі перспективні місця вже зайняті, тобто на ринку є достатня пропозиція з охопленням всієї території. Тоді зайняти своє місце буде досить складно, і підприємець буде змушений шукати нові способи просування своєї послуги, а в цій сфері клієнт цікавиться насамперед ціною. Однак, якщо з боку населення вже були неодноразові скарги на компанії, що пропонують відповідальне зберігання габаритних речей, то тоді підприємство з вищими цінами на свої послуги, але з більш якісним сервісом матиме популярність.

Найпростіше організувати свою роботу з надання складського приміщення в тому разі, якщо у власності є земельна ділянка. Тоді можна буде зайнятися будівництвом власного складу, причому в підсумку підприємець отримає нерухоме майно і не буде змушений щомісяця або щороку оплачувати оренду. Однак вартість будівництва складського комплексу може бути досить високою залежно від метражу. Важливим фактором, що впливає на вартість, є і клас складу, його оснащеність і матеріали, що застосовуються в будівництві.

Також варто зазначити, що якщо підприємець розглядає варіант подальшого продажу складу, то для того, щоб будова мала цінність на ринку, до неї має бути підведена не тільки автомобільна дорога, а й залізнична. Вартість побудови свого власного складу становить приблизно 4 тисячі гривень за 1 квадратний метр, хоча все залежить від будівельної компанії і пропонованих нею послуг. Склад має бути обладнаний і облаштований таким чином, щоб у ньому було можливе безпечне зберігання будь-яких речей, утім, люди, швидкопсувні або нестійкі до зовнішніх впливів речі на відповідальне зберігання не передають; зазвичай це меблі, садовий і спортивний інвентар, автошини.

Розмір складу розраховується ще на етапі бізнес-планування, зазвичай підприємці-початківці мають у своєму розпорядженні склад площею 1-2 гектара, але в разі успішного розвитку бізнесу, цієї території вже дуже скоро буде недостатньо. Тому потрібно або мати можливість добудови приміщення, або зведення нової будівлі. Однак не всі підприємці мають у своєму розпорядженні достатні кошти для будівництва власного складу, і в цьому разі в них один вихід - взяти склад в оренду.

Зазвичай в оренду здають навіть не цілі складські приміщення, а тільки їхню частину, проте в будь-якому разі вартість оренди розраховується залежно від площі за кожен квадратний метр. Вартість оренди складу сильно залежить від міста, що працює і місце розташування в ньому, так у великих містах середня вартість 1 квадратного метра на рік становить 3 тисячі, однак це надто усереднена ціна, і вона може бути значно вищою або нижчою. У менших містах ціна буде трохи нижчою, але загалом вартість визначається занадто великою кількістю чинників, щоб точно назвати її.

Облаштування власного складу так само може стати серйозною статтею витрат, але в цьому разі у підприємця є вибір у виборі обладнання. Для складів індивідуального зберігання найчастіше застосовуються спеціальні бокси, які являють собою огороджені ділянки. Це можуть бути спеціальні пластикові контейнери з дверима або просто територія складу, обнесена профільним листом. Вони можуть бути різної площі, зазвичай це 5-10 квадратних метрів, але простір у них займається повністю, зокрема й у висоту. Таким чином можна зберігати велику кількість речей на обмеженому просторі, що істотно знижує заповнюваність складу і дає змогу виділити площу під нові ділянки для нових клієнтів.

Поряд із боксами або замість них будуються стелажі, які мають багато ярусів і дають змогу зберігати велику кількість дрібніших предметів. Вартість одного квадратного метра стелажної конструкції становить приблизно дві тисячі гривень, але в разі купівлі самонесучих або мезонінних стелажів ця ціна може бути значно збільшена.

Для роботи на складі знадобиться закупівля різноманітного підіймального обладнання, візків, ваг, штабелерів, але найголовнішим пристроєм стане вилочний навантажувач. Китайська машина обійдеться підприємцю приблизно в 300 тисяч гривень, але вони можуть бути і набагато дорожчими залежно від виробника і максимальної вантажопідйомності. Зазвичай на території орендованого складу вже є все необхідне обладнання, і вартість його користування входить в оренду. Але якщо підприємець хоче самостійно побудувати склад, йому доведеться виділити ще мінімум 500 000 гривень на його облаштування.

У своїй роботі потрібно також співпрацювати зі страховими компаніями, які зможуть відшкодувати вартість збитку клієнту в разі непередбачених обставин. Таким чином, клієнт повинен укласти угоду зі страховою для того, щоб розмістити свій товар, утім, деякі компанії зі зберігання габаритних речей не зобов'язують своїх клієнтів купівлі страховки. Але в цьому разі всі ризики бере на себе сам підприємець, які в інших випадках можуть бути досить вагомими. Клієнт же платить страховку одноразово, зазвичай ця сума приблизно за один місяць оренди складської комірки. Однак це практикується в компаніях, які не приймають на зберігання речі терміном менше ніж на місяць, але таких більшість.

Наприклад, навіть у великих містах дуже мала кількість компаній приймають речі на зберігання подобово або потижнево, зазвичай мінімальний термін це місяць. Це цілком зрозуміло, тому що подібна можливість не надто цікавить людей, адже габаритну річ потрібно транспортувати, і займаються цим тільки в тому разі, якщо вона дійсно дуже довгий час не знадобиться. З іншого боку, компанія, яка пропонує послугу з приймання речей на короткий термін, має конкурентну перевагу перед іншими компаніями, зайнятими в цій сфері.

Досить часто компанія, яка приймає на зберігання габаритні речі, пропонує своїм клієнтам ще й їх транспортування до або з місця призначення. Ба більше, відсутність такої пропозиції в списку послуг компанії може негативно позначитися на її іміджі та відлякати багатьох споживачів. У зв'язку з цим необхідно закупити вантажні автомобілі, і тут підійдуть місткі фургони, вартість яких у середньому становить 400 000 грн. Можна істотно заощадити, купивши вживані автомашини, але в цьому разі потрібно розраховувати на те, що доведеться чимало грошей вкласти в постійне обслуговування і ремонт, і через відносно короткий термін автомобіль вийде з ладу, і буде потрібна його заміна. Загалом, машину можна купити і за 200 тисяч гривень, але говорити про якість тоді не доводиться. Навряд чи вдасться обійтися одним автомобілем, але на перших порах його може бути достатньо, якщо немає розрахунку на залучення великої кількості споживачів, і склад невеликий. В іншому випадку закуповується цілий автопарк надійних автомобідей.

З огляду на специфіку цього бізнесу, не знадобиться закупівля великих вантажних машин, які застосовуються в міжміських і міжнародних перевезеннях і здійснюють транспортування багатьох тонн вантажу. Їх купівля буде необхідна тільки в тому разі, якщо передбачається складування великої кількості вантажів і співпраця з великими підприємствами. Однак це зовсім інший вид діяльності.

Для роботи на складі потрібно залучити додаткових людей. Для зовсім невеликого підприємства буде достатньо двох осіб, які здійснюють приймання вантажу, його складування та інвентаризацію. Однак у разі роботи з досить великим приміщенням потрібно залучити кілька вантажників, приймальника, водіїв автотранспорту, підсобних робітників та адміністратора. Сам підприємець також може брати участь у процесі роботи з клієнтами, що дасть змогу заощадити на залученні одного або кількох людей.

Усі бізнес-процеси, що не стосуються отримання прибутку організації, слід передати на аутсорсинг. Розмір штату може бути абсолютно різним залежно від розміру самої організації. Однак потрібно враховувати, що заробітна плата стане напевно однією з найбільших статей витрат на місяць. Також для того, щоб убезпечити себе від багатьох подій, пов'язаних із протиправними діями, слід звернутися до приватної охоронної організації. Цілком імовірно, що ПОО встановить на території складу та прилеглого комплексу охоронну сигналізацію і систему управління та контролю доступу, що потребуватиме залучення додаткових інвестицій. Приватна охоронна організація також може забезпечити цілодобове відеоспостереження на об'єкті, і займатися його встановленням не доведеться підприємцю самостійно. Відеоспостереження буде корисним не тільки для охоронного підприємства, а й для самого підприємця, який зможе стежити за роботою своїх співробітників і за перебігом робочого процесу.

Вартість зберігання габаритних речей розраховується насамперед за метражем, у виняткових випадках вартість може бути збільшена, якщо на зберігання передаються особливо цінні речі, зберігання яких пов'язане з певним ризиком. В іншому випадку підприємство зі зберігання та складування пропонує всім своїм клієнтам однакові тарифи на свої послуги незалежно від того, які речі приймаються.

Найчастіше речі передають на зберігання на один або кілька місяців, але нерідко вони зберігаються до року або навіть більше. Що довший термін зберігання, то вигідніший тариф пропонується клієнту, але в середньому вартість оренди одного квадратного метра на місяць становить 600 гривень. Деякі склади пропонують набагато вигідніші умови співпраці, але це можливо тільки на великих підприємствах, що володіють достатніми потужностями для розміщення великої кількості речей. Сильно знизити вартість дає змогу повне використання простору, наприклад, під час встановлення спеціальних виділених комірок, розмір яких можна обчислювати не у квадратурі, а за кубометрами. Але потрібно не забувати, що не завжди вдається розмістити речі оптимальним способом, не завжди їх можна зберігати поруч або один на одному. Однак у цьому разі клієнт змушений орендувати більше простору, а отже, і платити більше. Стелажне зберігання, як правило, обходиться дорожче для клієнта.

Також варто зазначити, що підприємець має досить великий дохід не тільки за рахунок зберігання речей, а й за рахунок їх транспортування. У подібних компаніях розраховують спеціальні транспортні тарифи, і для людей, вимушених перевозити і зберігати велику кількість речей, ця пропозиція стає дуже вигідною, оскільки дає змогу скоротити витрати в перерахунку на 1 квадратний метр вантажів. Це особливо актуально для офісних організацій і людей, які займаються переїздом, особливо з одного приватного домоволодіння в інше. Вартість такої послуги починається приблизно з двох тисяч гривень за мінімальним тарифом - один вантажник і 1-2 години роботи. Додаткові години окремо. Це дуже схоже з бізнесом, який отримав назву mooving, і підприємець може займатися ним на додачу до основної діяльності; тобто простими перевезеннями для населення без зберігання і складування.

Подібне починання вирізняється досить великими інвестиціями, особливо якщо передбачається спорудження власного складу. Однак можна організувати і відносно невеликий склад, орієнтований на малу кількість споживачів, і вже згодом, у разі успіху, розвивати цей напрямок і збільшувати свої складські площі. У великих містах просувати свої послуги можна, просто розташувавшись на території кварталу багатоповерхових будинків. Люди, які заселяються у квартири, цікавитимуться перевезеннями, а місцеве населення гідно оцінить можливість зберігання габаритних речей, які займають місця, але можуть бути потрібні.

У нових кварталах набагато актуальнішою буде послуга з перевезення речей. Також слід зазначити, що цей бізнес є певною мірою сезонним, бо до послуг таких компаній часто звертаються автомобілісти для зберігання своїх шин на літо чи на зиму, а також спортсмени, які не знають, куди подіти свої лижі чи сноуборди.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

959.6KПрочитань
11Автори
783Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Найпопулярніші напрямки фрилансу в Україні

    Фриланс - це один з найбільш популярних способів працювати в сучасному світі. Україна не є винятком, і тут є багато фрилансерів, які працюють у різних напрямках. У цій статті ми розглянемо найбільш популярні напрямки фрилансу в Україні.

    Теми цього довгочиту:

    Фриланс
  • Бізнес-прогнози на 2025 рік від Костянтина Кривопуста

    Експерт в області міжнародного фінансового права Костянтин Кривопуст підготував список з 50-ти бізнес – прогнозів на 2025 рік. Це лише одне з багатьох можливих майбутніх суспільств.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як безкоштовно рекламувати бізнес в Google

    Безкоштовна реклама в Google доступна всім, хто має привязку підприємства до місця офлайн. Це може бути офіс, склад, пункт самовивезення, магазин та ін. Є за що зачепитися? Тоді читай далі ти за крок від важливого та корисного інструменту просування.

    Теми цього довгочиту:

    Маркетинг

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Найпопулярніші напрямки фрилансу в Україні

    Фриланс - це один з найбільш популярних способів працювати в сучасному світі. Україна не є винятком, і тут є багато фрилансерів, які працюють у різних напрямках. У цій статті ми розглянемо найбільш популярні напрямки фрилансу в Україні.

    Теми цього довгочиту:

    Фриланс
  • Бізнес-прогнози на 2025 рік від Костянтина Кривопуста

    Експерт в області міжнародного фінансового права Костянтин Кривопуст підготував список з 50-ти бізнес – прогнозів на 2025 рік. Це лише одне з багатьох можливих майбутніх суспільств.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як безкоштовно рекламувати бізнес в Google

    Безкоштовна реклама в Google доступна всім, хто має привязку підприємства до місця офлайн. Це може бути офіс, склад, пункт самовивезення, магазин та ін. Є за що зачепитися? Тоді читай далі ти за крок від важливого та корисного інструменту просування.

    Теми цього довгочиту:

    Маркетинг