Основи гнучкого бізнес-планування

В кризові періоди класичне планування не діє. Коли навколо все змінюється кожного дня, потрібно бути гнучким і вміти оперативно змінювати плани.

Збирайте максимальну інформацію про свою галузь і систематизуйте її

Без досліджень бізнесу не існує, тому що підприємець має розуміти проблеми галузі та запити споживачів. Чим краще проведені дослідження, тим краще для бізнесу, тим легше керувати справами.

Фокусуйтеся на головному

До будь-яких фактів, даних, графіків, статистики та цифр ставте питання «Що є головним?», «Що потрібно бізнесу тут і зараз?». Відповіді занотовуйте та рухайтеся в цьому напрямку.

Проаналізуйте цілі

Цілі змінюються — це звичний процес. Від початку року до сьогодні цілі могли змінитися. Тому зробіть «прибирання» у бізнесі, поставте до кожної з цілей питання «Чи актуальні вони на сьогодні?». Якщо ні, то відкидайте такі або відкладайте на потім.

Розробіть декілька стратегій

Чим більше варіацій, тим краще для бізнесу. На час кризи розробіть декілька варіантів розвитку подій. До кожного плану дій ставте запитання «Що буде, якщо...?». Запитання підштовхнуть до правильного вибору одного або декількох варіантів.

Створіть систему показників

Потрібно розписати показники та індекси, що демонструватимуть поточний стан справ.

Розробляйте короткотермінові плани

Кризовий час для короткотермінових планів. Тому занотовуйте цілі, відслідковуйте прогрес, змінюйте плани, плануйте далі.

Більше корисного — в нашому телеграмі «Український Бізнесмен».

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

17.4KПрочитань
1Автори
50Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • 13 перевірених бізнес-ідей для невеликого міста

    Всі наведені нижче бізнес ідеї для невеликого міста мають різну рентабельність, нюанси, переваги, недоліки та термін окупності, проте найважливіший фактор успіху – вміле управління бізнес-процесами. Іншими словами – все залежить лише від вас. Наводимо лише усереднені цифри.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Особистий бренд: що це, як створити і розвивати

    Особистий бренд — це образ, який сформований навколо навичок, досвіду та особистісних якостей людини. Впізнаваний імідж може формуватися навколо професійних досягнень, життєвих цінностей, хобі або будь-якої іншої царини, у якій ви добре обізнані.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається