Основи гнучкого бізнес-планування

В кризові періоди класичне планування не діє. Коли навколо все змінюється кожного дня, потрібно бути гнучким і вміти оперативно змінювати плани.

Збирайте максимальну інформацію про свою галузь і систематизуйте її

Без досліджень бізнесу не існує, тому що підприємець має розуміти проблеми галузі та запити споживачів. Чим краще проведені дослідження, тим краще для бізнесу, тим легше керувати справами.

Фокусуйтеся на головному

До будь-яких фактів, даних, графіків, статистики та цифр ставте питання «Що є головним?», «Що потрібно бізнесу тут і зараз?». Відповіді занотовуйте та рухайтеся в цьому напрямку.

Проаналізуйте цілі

Цілі змінюються — це звичний процес. Від початку року до сьогодні цілі могли змінитися. Тому зробіть «прибирання» у бізнесі, поставте до кожної з цілей питання «Чи актуальні вони на сьогодні?». Якщо ні, то відкидайте такі або відкладайте на потім.

Розробіть декілька стратегій

Чим більше варіацій, тим краще для бізнесу. На час кризи розробіть декілька варіантів розвитку подій. До кожного плану дій ставте запитання «Що буде, якщо...?». Запитання підштовхнуть до правильного вибору одного або декількох варіантів.

Створіть систему показників

Потрібно розписати показники та індекси, що демонструватимуть поточний стан справ.

Розробляйте короткотермінові плани

Кризовий час для короткотермінових планів. Тому занотовуйте цілі, відслідковуйте прогрес, змінюйте плани, плануйте далі.

Більше корисного — в нашому телеграмі «Український Бізнесмен».

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

23.3KПрочитань
1Автори
62Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Як відкрити коворкінг

    Успішне відкриття та розвиток коворкінгу — це довгий, але захопливий шлях, який потребує планування, гнучкості та уваги до деталей. Відкриття коворкінгу — це не лише про простір для роботи, це про створення спільноти, що об’єднує професіоналів різних галузей.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • SWOT: що це і як правильно провести

    SWOT аналіз — метод оцінки бізнесу, проєкту, ідеї чи особистості, що базується на чотирьох елементах.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Магазин секонд-хенду: як відкрити і зробити прибутковим

    Організація та управління секонд-хенд магазином вимагає від власника уважності до деталей і знання основних бізнес-процесів. Правильний вибір постачальників, залучення клієнтів, а також забезпечення ефективної щоденної діяльності допоможуть вийти на стабільний прибуток.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається