Перемога на першій співбесіді: Моя секретна зброя для працевлаштування

Перша зустріч з клієнтом — це найважливіша зустріч, і багато людей приходять на неї непідготовленими, схрестивши пальці, що їх знань вистачить. Але не все так просто, як здається. Є тисячі людей, які володіють такими ж знаннями, як і ви, і найкращий спосіб виділитися — це знати те, чого не знають інші. Я, як досвідчений інтерв'юер, мав можливість проводити сотні співбесід, і невелика кількість кандидатів була підготовлена належним чином. Якщо ви будете слідувати порадам у цій статті, ваші шанси на успішну угоду збільшаться на 99%. Просто не будьте жадібними та витрачайте час на підготовку.

Підготовка

Отже, у вас заплановано зустріч, і у вас є 1 день на підготовку до співбесіди. Не відкладайте це на останній момент і розпочніть підготовку якнайшвидше. Це займе у вас близько години.

Crunchbase

Crunchbase — це всесвітня база даних про всі стартапи та компанії з відомостями про їхні продукти, співробітників та інвесторів. Знайдіть компанію на Crunchbase і переконайтеся, що ви ознайомлені зі станом компанії, її фінансовою ситуацією та продуктом, який вона розробляє.  Зверніть увагу на рік заснування компанії - це свіжий стартап, чи вже встановлена компанія?

LinkedIn

LinkedIn — це соціальна мережа для професіоналів. Знайдіть компанію на https://www.linkedin.com/, переконайтеся, що ви переглянули публікації компанії та профілі засновників і співробітників. Зверніть увагу на біографії засновників: в якому університеті вони навчалися, в яких компаніях вони працювали раніше та в яких країнах мешкали. Буде особливо чудово, якщо ви налагодите зв’язки із засновниками, не соромтеся запитувати про ваші спільні зв'язки при першій зустрічі.?

Вебсайт

Дослідіть вебсайт компанії та підготуйте принаймні 1 запитання про продукт, який вони створюють. Найкращий спосіб поставити це питання: «Я переглянув ваш вебсайт і хочу переконатися, що розумію продукт, який ви розробляєте. Зараз ви працюєте над створенням ... для того, щоб допомогти ... з ... . Але як ви…” . Це запитання може розкрити багато інформації про компанію, її бізнес-модель, технологічний підхід, клієнтів та актуальні проблеми, які вони можуть вирішувати. Пам’ятайте, не буває занадто дурних запитань. Якщо ви можете знайти точну проблему, з якою зараз стикається компанія, ви пройшли цю співбесіду, поставивши лише одне запитання.

Перша зустріч

Ось що ваші інтерв'юери повинні подумати про вас після першої зустрічі:

1. Ця людина є чесною та володіє відмінними навичками комунікації.

2. Ця людина має необхідний досвід для розв'язання наших проблем

3. Ця людина гармонійно впишеться в наше оточення та нашу команду.

4. Ця людина має потенціал для довгострокової співпраці з нами

Якщо ваші інтерв'юери прийдуть до цих чотирьох висновків про вас, то немає сумніву, що вони не відмовлять вам, яку б ціну ви не назвали. Цей розділ навчить вас, як змусити їх зробити такі висновки про вас. Збережіть цю статтю і прочитайте її кілька разів перед співбесідою.

Треба зрозуміти

При підготовці до першої зустрічі з роботодавцем важливо впевнитися, що ви розумієте інформацію про компанію та власні дані, які потрібно надати. Деяку інформацію можна знайти на етапі підготовки, а іншу можна запитати під час співбесіди.

1. Коротка історія компанії, її розмір та передумови фінансування

2. Коротка інформація про засновників

3. Проблема, яку намагається вирішити компанія

4. Візія компанії на п'ять років вперед

5. Наявний продукт компанії

6. Основна проблема, з якою компанія зіткнулася наразі

7. Причина, чому вони хочуть найняти вас

8. Терміни проекту

9. Тип зайнятості: підрядник, співзасновник, чи співробітник, оплачуваний акціями.

Важливо вказати

Крім того, важливо переконатися, що ваші інтерв'юери розуміють певні речі про вас. Іноді вони можуть не бути такими активними в запитаннях, але обов'язково виникне момент, коли ви зможете додати деякі деталі у розмову. Деякі з цих пунктів можуть бути вказані в вашому резюме, а деякі можна розповісти лише на співбесіді. Якщо один з пунктів є менш важливим, можна його пропустити та сфокусуватися на сильних сторонах, які, на вашу думку, вразять їх. Наприклад, якщо ваш найтриваліший проект стосується електронної комерції, але засновники створюють SaaS, не потрібно розповідати про нього багато.

1. Ваше особиста історія

2. Ваша освітня підготовка

3. Ваш досвід самостійного навчання (курси, семінари, навчання, книги, проекти)

4. Поділіться, чи маєте ви цінні зв'язки, які можуть бути корисні для компанії.

5. Ваші захоплення

6. Ваш професійний досвід

7. Чому ви залишили останню роботу?

8. Ваш найдовший проект

9. Схожий на поточну роботу проект

10. Ваше бачення щодо рішення поточної проблеми

Можна згадати

У процесі співбесіди важливо правильно представити себе та підтримати цікаву розмову з представниками компанії. Якщо у вас є додатковий час, не поспішайте закінчувати зустріч раніше – краще зануритися в глибшу розмову про вас та компанію. Якщо у вашому досвіді небагато вражаючих моментів, ось декілька корисних пунктів, які можна включити у свою презентацію:

1. Ваші цінності

2. Ваші цілі на наступні 5 років

3. Який стартап ви б створили

4. Вигідні зв'язки

Не говоріть про…

За будь-яку ціну уникайте цих помилок під час першої зустрічі.

1. Не виходьте за межі ваших знань. Якщо ви розробник, то намагайтеся не нав'язувати ідеї щодо маркетингу чи бізнесу. Швидше за все, вони знають про цю проблему, але це не в пріоритеті, це звучить дуже безглуздо, коли хтось намагається навчити вас, як вести бізнес, яким ви займаєтеся все своє життя.

2. Не проявляйте занадто велику повагу. Звісно, повага одне до одного - це важливо, але ви повинні ставити себе на рівні з ними, а не намагатися виглядати слабким і відданим кандидатом, готовим на все заради роботи. Ви повинні демонструвати, що у вас є декілька інших варіантів і ви лише розглядаєте можливість співпраці.

3. Не перебільшуйте власну важливість. Не говоріть занадто гарно про себе, і, будь ласка, не брешіть. Клієнти цінують відкритість і чесність. Якщо у вас немає гарної відповіді на запитання, говоріть про це відверто.

4. Уникайте обговорення заробітної плати, бюджету проекту та інших фінансових питань. Такі розмови можуть викликати враження жадібності та зацікавленості лише у грошах. Краще відкладіть питання щодо фінансів на наступну зустріч, коли буде більше можливостей для відкритого та конструктивного обговорення.

Говоріть про це

Ви повинні показати себе доброю людиною, зацікавленою в тому, щоб допомогти їм розв'язати їхні проблеми. Мислення американців значно відрізняється від вашого, і ви повинні поставити себе на їхнє місце.

1. Невелика розмова. На початку кожної зустрічі розкажіть щось смішне або цікаве, що трапилося з вами сьогодні. Це чудовий момент поділитися своїми хобі. Повірте, якщо у вас є спільні захоплення з засновником компанії, це суттєво підвищує ваші шанси отримати бажану посаду на вигідних умовах.

2. Якщо вас запитують про очікування щодо зарплати, не відповідайте прямо. Відповідайте: "Я був би радий працювати, виходячи із вашого бюджету, проте я відчув би себе комфортно при ставці в N доларів за годину". Таким чином, ви показуєте, що розглядаєте різні можливості, бо вам дійсно цікаво, що вони пропонують. Швидше за все, ви отримаєте ставку, яку назвали, але тим самим продемонструєте, що ви дбаєте про них.

3. Ставте більше запитань. Поставте багато питань: про компанію, соціальні мережі, вебсайт, особисте життя засновників, корпоративну культуру, хобі та інше. Покажіть себе як ініціативну та цікаву особистість.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Yev Rachkovan
Yev Rachkovan@yevrachkovan

Founder at Kavun

440Прочитань
1Автори
9Читачі
На Друкарні з 20 липня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається