Народ втомився працювати за наймом: 75% молоді мають намір відкрити свою справу
Молоді українці все більше хочуть працювати не "на дядька" чи державу, а на себе, відкривши власну справу. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою "Рейтинг". Водночас експерти ринку праці застерігають: ринкова економіка вимагає не лише ентузіазму, а й схильності до ведення бізнесу та тверезого розрахунку, насамперед — реального бізнес-плану.
Багатьох зупиняє фінансове питання – необхідність великих початкових вкладень. Впевненість, що без зайвої пари мільйонів нічого не вийде, рубає на корені усі перші бізнес-ідеї талановитих людей. Насправді ж шлях підприємництва не такий тернистий, і є безліч сфер для відкриття бізнесу без надхмарних фінансових витрат.
Перший бізнес — з чого розпочати втілення ідеї у життя? Ми підібрали кілька простих цікавих варіантів. Для початку розповімо про підводні камені при оформленні та реєстрації власної справи.
Все починається з бізнес-ідеї
Для створення будь-якого бізнесу знадобиться перспективна бізнес-ідея. Якщо у вас немає ідеї, ви не зможете відкрити прибутковий і ефективний бізнес. Де взяти бізнес-ідею? Ви можете провести «мозковий штурм», записати всі цікаві ідеї і вибрати найбільш підходящу. Крім того, подумайте, що ви добре вмієте робити і чи можна на цьому заробити. Якщо вам важко придумати ідею для відкриття власної справи, скористайтеся нашими варіантами бізнес-ідей:
Підпишіться на канал Бізнес ідеї. UA - нові ідеї кожен день!
Вибираючи бізнес-ідею, врахуйте, чи є у вас гроші на старт бізнесу, чи збираєтеся ви брати кредит або шукати інвестора. Якщо грошей немає, шукайте бізнес-ідею без вкладень або з мінімальним стартовим капіталом. Якщо у вас є заощадження, можете розглядати різні варіанти ідей.
Що потрібно знати перед створенням першого бізнесу
Юридично бізнес починається з державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності — фізичної особи-підприємця (ФОП) або юридичної особи. Де-факто деякі бізнеси (й не тільки в Україні) не мають реєстрації.
Які є варіанти відкриття бізнесу
Щоб зрозуміти, з чого краще почати (ФОП чи юрособа), необхідно спочатку подумати про:
можливий річний обсяг обороту бізнесу;
приблизний обсяг витрат (товари, послуги, обладнання, приміщення тощо);
оцінити потенційних контрагентів;
визначитися з видами діяльності;
обміркувати можливість залучення партнерів або інвесторів;
визначити ймовірні ризики та майнову відповідальність.
Реєстрація бізнесу онлайн і офлайн: скільки коштує та триває
ФОП можна зареєструвати онлайн через ресурс «ДІЯ.Бізнес». Однак є певні побоювання щодо захисту даних у цих державних сервісах.
Зареєструвати ТОВ онлайн наразі неможливо. Офлайн-реєстрація ТОВ і ФОП проводиться державними реєстраторами. Це можуть бути й нотаріуси, втім, поки що не всі нотаріуси проводять реєстрацію.
Приблизна вартість реєстрації у нотаріусів: ФОП — 500-1000 грн, ТОВ — 1000-2000 грн. Також доведеться сплатити приблизно 200-300 грн за кожний підпис у разі засвідчення їх у нотаріуса.
Репетиторство - перша ідея для бізнесу вдома
Доступно всім, хто не забув університетських знань. Відмінно підійде вчителям як підробіток. Не обов'язково відвідувати учнів або приймати їх у себе вдома — онлайн-репетиторство теж потрібне. Це розширює географію ідеї для першого бізнесу за межами рідного міста та навіть країни. Перспективи підтверджує і статистика – за 2021 рік ринок репетиторства оцінювався у 45 мільярдів гривень. А при масовому переході в онлайн (що ми зараз спостерігаємо) він тільки зростатиме.
Як почати? Пропонувати послуги на онлайн-дошках з оголошеннями, пройти реєстрацію в одному з каталогів для репетиторів. Створити сторінку в одній із соціальних мереж, давати рекламу. Чи не зайвими будуть офлайн-оголошення, розклеєні поблизу навчальних закладів.
Клінінгові послуги – бізнес на чистоті
Ця ідея для першого бізнесу теж потрібна в сучасних реаліях. Особливо у містах-мільйонниках, де ритм життя випереджає людські можливості. Заробляти на чистоті можна, почавши майже з нуля. Для старту знадобиться набір інструментів та миючих засобів. Почати варто з вивчення оголошень, де потрібне швидке прибирання невеликого приміщення, наприклад, перукарні.
Обслуговування кількох подібних об'єктів на день поступово розширить бізнес. Наймання працівників, закупівля сучасної техніки для прибирання прискорить процес. В основному справа просувається за рахунок «народної поголоски», але реклама не буде зайвою. Оголошення у місцевому паблику, на спеціалізованих форумах дадуть результат.
Одяг для тварин – перша ідея для бізнесу у творчих людей
Швейні навички та трохи фантазії швидко перетворять цю ідею для першого бізнесу на прибуткову справу. Судячи з соцопитування, українці не скупляться на утримання домашніх тварин. Загальна сума витрат сягає 8 мільярдів гривень на рік. У цій цифрі одяг для вихованців відіграє не останню роль.
Розвинути цю ідею для першого бізнесу можна з нуля, якщо вже є швейна машинка, запаси тканин. Якщо ні, вкладення будуть мінімальні та окупляться досить швидко. Де шукати клієнтів? На зоофорумах, виставках, дошках безкоштовних онлайн-оголошень.
Організація квестів – найкращий варіант для сучасної молоді
Перша ідея для бізнесу, яка буде актуальною як у мегаполісах, так і в невеликих містах. Що вам знадобиться?
Приміщення для організації квестів.
Реквізит та меблі.
Устаткування для ресепшену.
Реклама у соціальних мережах.
Наявність творчих та креативних партнерів.
Мінус — бізнес не вдасться розвинути з нуля. Потрібні вкладення оренди приміщення, купівлі необхідного реквізиту. Початковий внесок може змінюватись від 2 000 до 5 000 доларів. Але окупність досить швидка — трохи більше трьох місяців.
Це не повний перелік цікавих ідей для першого бізнесу. Все залежить від ваших навичок, захоплень, фінансових можливостей. Одне можна сказати точно – перша ідея для малого бізнесу та втілення її в життя допоможуть відточити підприємницькі навички та в майбутньому розвинути більший та прибутковіший проект.