Першопрохідці блокчейн-технологій: Історії успіху

Зміст


Ви безсумнівно чули про багатьох відомих людей, маючих значний вплив на розвиток блокчейну, створення цифрових активів та впровадження нових технологій. Розглянемо докладно список відомих людей, які досягли успіху в криптовалюті та створили індустрію, яку ми маємо зараз. 

Від McDonald's до криптовалютної біржі Binance

Чанпенг Чжао. Джерело: coinmarketcap.com
Хто б міг уявити, що творець однієї з найбільших у світі бірж колись працював у  McDonald's?


Історія створення Binance почалася в липні 2017 року, коли Чжао зібрав $15 млн цифрових активів і запустив криптовалютну біржу протягом 180 днів. На початку, на платформі було доступно лише п’ять токенів і доступні лише дві мови. За словами CZ, першу команду для Binance він позичив у компанії свого друга.

У 2023 році Binance пропонує користувачам понад 600 токенів, платформа підтримує понад 40 мов і працює понад тисячі людей. На думку генерального директора, Binance є стартапом, який з кожним роком стає все більш зручним і функціональним.

21 листопада Чанпенг Чжао (CZ) покинув посаду СЕО, передавши його Річарду Тенгу. Причина цього рішення полягала в тому, що біржа Binance була пов’язана з відмиванням грошей і підтримкою ХАМАС. Чанпенг сам визнав свою провину написавши твіт на своїй сторінці.

Пост Чанпенг Чжао (CZ) Джерело: X

Останні новини Binance:

  • Нещодавно розробники Binance спільно з відомим електронним гаманцем Trust Wallet представили Binance Web3 Wallet.

  • Крім того, на платформі є Binance Launchpad, який використовується для організації перших пропозицій токенів через біржу. 

  • Для криптоентузіастів доступний Binance Square, де користувачі можуть приєднатися до дружньої спільноти однодумців, активно спілкуючись. 

  • Binance Card  дозволяє вам витрачати криптовалюту в режимі реального часу. 

  • Для тих, хто хоче збільшити свої знання є Binance Academy, освітня платформа, яка пропонує широкий вибір онлайн-курсів.

Творець  Ethereum Віталік Бутерін

Віталік Бутерін. Джерело: marketwatch

Віталік Бутерін — програміст, який створив Ethereum і був співзасновником та редактором журналу Bitcoin Magazine.

Цифрова валюта була основною концепцією Ethereum, яка народилася наприкінці 2013 року. У 2014 році команда Віталіка Бутеріна трохи змінила ідею Ethereum. Завдання, поставлене співробітникам проєкту полягало в розробці децентралізованої системи зберігання файлів. У січні 2014 року проєкт Ethereum був анонсований, і кілька місяців потому команда прийняла рішення провести первинне розміщення монет (ICO) для нативного токена мережі Ethereum, відомого як ETH. Віталік Бутерін отримав грант у розмірі $100 000 від Thiel Fellowship майже одночасно.

Після того як команда продала ETH, їм вдалося отримати понад 31 000 BTC, або близько $18 млн, що призвело до заснування Ethereum Foundation, яка мала на меті контролювати розробку програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. 

Віталік Бутерін колись порівнював Bitcoin із калькулятором, а майбутній блокчейн з смартфоном, застосовуючи той самий принцип збільшення стійкості системи та зроблення її більш універсальною для блокчейн мереж. Ефір (ETH), власна криптовалюта мережі Ethereum, є другим за популярністю цифровим токеном після біткоїна (BTC).

Останні досягнення Віталіка Бутеріна:

  • Концепція  Soulbound Tokens (SBT), запропонована засновником Ethereum Віталіком Бутеріним та його співробітниками для сприяння розвитку децентралізованого суспільства та відновлення прав власності на нашу власну ідентичність за допомогою цифровізації.

  • Віталік Бутерін опублікував статтю, в якій обґрунтував важливість впровадження Plasma, рішення для масштабування, винайденого 6 років тому.

Ентоні "Помп" Помпліано

Ентоні Помпліано, засновник Morgan Creek Digital. Джерело: maven.com
"Біткоїн — найбільш дисциплінований центральний банк у світі", - сказав в одному зі своїх інтерв'ю Ентоні. Як ви зрозуміли, Ентоні один входить у список тих, хто усвідомив унікальність першої криптовалюти ще на початку її виникнення.

Ентоні Помпліано, засновник Morgan Creek Digital, венчурний капіталіст, також відомий просто як "Помп". Ентоні переконаний, що біткоїн є незалежною та суверенною валютою з потенціалом для трансформації традиційних фінансових інститутів. Децентралізована природа біткоїна та його доступність для всіх може стати конкурентом  для центральних банків. 

Що сприяє на зростання інтересу до біткоїна та криптовалют? 

Серед ключових факторів, співзасновник Morgan Creek Digital назвав друк фіатних грошей та низькі відсоткові ставки. Він вважає, що поточна економічна ситуація також сприяє відновленню інтересу до активу.

Вплив Ентоні Помпліано:

  • Ентоні Помпліано є впливовим “голосом” у сфері блокчейну та криптовалют, завдяки своєму подкасту "The Pomp Podcast", який був створений для спілкування на бізнес- та фінансові теми.

  • Помпліано використовує соціальні мережі, особливо Twitter, щоб ділитися своїми поглядами та ідеями. Його присутність відіграла ключову роль у формуванні криптоспільноти.

Сатоші Накамото. Джерело: bitcoin.pl

Я (Ми) - Сатоші Накамото

Анонімний творець біткоїна, відомий як Сатоші Накамото, подарував світові першу криптовалюту та зник безслідно. Зараз вже минуло 14 років з того дня, коли він востаннє відвідував форум bitcointalk.org. З 2008 по 2010 рік Накамото був активним учасником цього форуму.

У 2010 році він разом з іншими програмістами працював над модифікацією та покращенням протоколу біткоїна, активно взаємодіючи зі спільнотою. Проте наприкінці 2010 року він неочікувано передав ключі та коди Гевіну Андерсену та передав домени іншим членам спільноти.

Профіль Сатоші на сайті P2P Foundation. Джерело: Medium

Востаннє творець біткоїна звертався до спільноти 23 квітня 2011 року. Коли його запитали, чи планує він знову приєднатися до групи розробників, Сатоші відповів: "Я зайнявся іншими справами. Він в надійних руках у Гевіна та інших".

Справжня особистість творця біткоїна, відомого як Сатоші Накамото, так і залишається загадковою та невідомою. Загадковість та важливість цієї особи (чи можливо, групи осіб) завжди привертала увагу криптоентузіастів та підштовхувала їх до проведення досліджень щодо цього питання. Протягом останніх 15 років було багато можливих кандидатів на роль Сатоші Накамото, але всі вони або відкидали такі спроби ідентифікації, або невірно спекулювали на цю тему.

Бібліотека біткоїна Сатоші Накамото. Джерело: cointelegraph.com

Вплив Сатоші Накамото на сферу криптовалют:

  • Внесок Сатоші в галузь фінансів і технологій незаперечний, оскільки біткоїн та створений ним протокол блокчейн стали фундаментом для розвитку цілої галузі та суттєво змінили наше розуміння фінансів.

  • Сатоші Накамото володіє приблизно 1,1 мільйонами BTC, що становить близько 5% від загального обсягу біткоїнів. Гіпотетично, продаж цієї кількості біткоїнів на ринку може призвести до різкого зниження ціни до надзвичайно низького рівня. Однак знайти покупця на таку значну суму було б вкрай важко.

    Володимир Носов, засновник та СЕО криптобіржі WhiteBIT

CEO  WhiteBIT, Володимир Носов. Джерело: yenicaggazetesi.com


За п'ять років свого існування криптовалютна біржа WhiteBIT пройшла довгий шлях —  від невеликого українському стартапу до однієї з найбільших криптобірж Європи. 

«Вже пʼять років ми на ділі доводимо, що передові технології мають бути частиною буденного життя не лише технологічної еліти, а кожної людини. Так, ми керуємося правилом – на впровадження того чи іншого проєкту дивитися в першу чергу очима майбутніх користувачів, аби досягти якомога кращої реалізації. Щодо планів на майбутнє усе досить просто — покращувати чинні продукти, модифікувати їх згідно із запитами користувачів та за тим же принципом створювати нові, революційні проєкти та сервіси. Наступні пів десятиліття супроводжуватимуться безліччю новин від нас», – коментує Володимир Носов, засновник та СЕО компанії WhiteBIT.

Запорукою стрімкого успіху є принципи, на яких побудована компанія, а саме: чесність, прозорість, відкритість і, як наслідок, довіра користувачів до біржі. Про це в інтерв'ю Estrella Digital розповів Володимир Носов.

Завдяки наполегливій праці CEO та команди, біржа  стала однією із найбільших в Європі.  Компанія також має численні партнерства, серед яких співпраця зі збірною України з футболу, ФК Barcelona, ФК Trabzonspor та FACEIT. У межах партнерства з офіційною платформою UNITED24 компанія WhiteBIT через сервіс Whitepay створила можливість приймати донати на потреби України.

Президент ФК "Барселона" Жуан Лапорта та генеральний директор WhiteBIT Володимир Носов. Джерело: finance.yahoo.com

"Я хочу, щоб WhiteBIT з часом зайняв лідуючі позиції на світовому ринку. Процеси в компанії побудовані таким чином, щоб майбутні покоління могли продовжити справу мого життя. Це особлива система спадкоємності, яка, серед іншого, повинна відповідати нашим цінностям", - сказав Володимир в одному з інтерв'ю.

Володимир вважає, що блокчейн відкриває нові можливості, а Україна має потенціал продемонструвати широкі переваги технології блокчейн у різних сферах, включаючи комерційні та державні сектори. Володимир впевнений, що блокчейн стане інструментом, який допоможе компаніям пережити глобальну кризу.

“Абсолютно точно можу сказати, що людство в недалекому майбутньому чекає зміна парадигм, підходів, зміна фінансового світу. Дуже швидко змінюються всі умови навколо нас, криптовалюти і блокчейн прийдуть і в банківські установи, у звичні нам сфери життя. Тому розбиратися в криптовалютах, опановувати блокчейн потрібно не просто зараз – це потрібно було робити ще вчора”, - зазначив в інтерв'ю Володимир Носов.

“Криптoвалюти дуже швидко інтегруються у сфери нашого життя, саме тому розбиратися в криптовалютах, вивчати та опановувати технології блокчейн потрібно вже сьогодні. Це дає можливість в майбутньому не втратити своїх позицій, не пасти задніх і не випасти із загальносвітових економічних процесів”, розповів на вебінарі проєкту “Світ криптовалют та блокчейну” від “Дія.Освіта”, засновник і СЕО WhiteBIT Володимир Носов.

Останні новинки від  WhiteBIT:

  • WhiteBIT Code: Інструмент, що дає змогу миттєво та без комісії переказувати активи між гаманцями біржі.

  • Whitepay: Платформа для обробки криптовалют з різними функціями, включаючи обмін валют, криптовалютні пожертви, POS-термінали, виставлення рахунків та криптоеквайринг.

  • WhiteSwap (AAM DEX): Безпечна та зручна децентралізована біржа, що працює на блокчейнах Ethereum та Tron.

  • Торгові турніри та активності, які дозволяють користувачам додавати нові криптовалюти до своїх колекцій та отримувати винагороди.

Від гаражу до найбільшої криптовалютної біржі в США

Завдяки криптовалютній індустрії - Армстронг зміг створити найбільшу криптовалютну біржу в США за версією Forbes. У 2018 році Брайан запустив свій перший благодійний проєкт GiveCrypto.org, який й досі надає фінансову допомогу малозабезпеченим верствам населення в криптовалюті.


Армстронг впевнений, що криптовалюти замінять долар як резервну валюту протягом 10-15 років. 

Брайан із дитинства захоплювався  підприємництвом, наприклад, його викликали до кабінету директора школи за те, що він продавав цукерки, принесені з дому. У підлітковому віці юнак зацікавився програмуванням. Ще в школі Брайан почав непогано заробляти, розробляючи вебсайт для малого бізнесу в сусідському гаражі. 

Колись давно Брайан визнав цінність біткоїна та купив їх на $1000, коли одна монета коштувала усього $9, пізніше ціна на актив впала до $2, проте він все одно вірив у майбутнє цифрових грошей та холдив. Ціни на криптовалюту й досі є волатильними та непередбачуваними, проте це і є цікавою особливістю криптовалюти.

Вплив Брайана Армстронга:

  • Твіттер є для Брайана куточком, де він ділиться своїми думками та веде дискусії з іншими експертами, обговорюючи криптовалюти, блокчейн та інновації, які можуть змінити звичну нам економіку та світ. 

Завершальні думки

У цій статті ми розглянули історії успіху видатних особистостей у світі криптовалют та блокчейн-технологій. Кожен з них має значний внесок у розвиток цієї галузі та залишив свій слід в історії криптосвіту. Криптовалюти і блокчейн — це не лише технологія майбутнього, але і шлях до нового рівня фінансової свободи та можливостей.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Катерина Романенко
Катерина Романенко@romanenkok

Digital-журналіст

2.1KПрочитань
7Автори
10Читачі
На Друкарні з 17 жовтня

Більше від автора

  • Крипто, ШІ та ідеї Білла Гейтса: всебічний погляд на технологічні тенденції

    Згідно зі словником Collins, "штучний інтелект"(ШІ) став словом року 2023. Минулого року юзери значно більше цікавилися пошуком ШІ, ніж "біткоїнами" або "криптовалютами". Цікаво, що про це думає Білл Гейтс?

    Теми цього довгочиту:

    Штучний Інтелект
  • Україна на шляху до лідерства у світі Web3 технологій

    Розвиток інтернету незупинний, швидкий та стрімкий. Web3 враховує проблеми централізації, конфіденційності та безпеки, намагаючись надати користувачам більший контроль над своїми даними та діяльністю в онлайні. Україна має всі шанси стати одним із світових лідерів у Web3.

    Теми цього довгочиту:

    Криптовалюта
  • Криптовалютна хроніка 2023: Виклики, перемоги та нові тенденції

    2023 рік добігає кінця, знаменуючи собою завершення найдовшої “ведмежої” фази в історії криптовалютного ринку. У 2023 році індустрія ще більше “подорослішала”, успішно долаючи виклики, які ще кілька років тому могли стати фатальними.

    Теми цього довгочиту:

    Технології

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається