Стендова стрільба для середнього аматора-власника нарізняка виглядає як гольф для фаната дворового футболу: дорого, неясно, дорого і понтово. Чи згадував, що дорого?
Та серед спільноти GVI знайшлась підписниця, що горить цим ділом, і завдяки цьому ми маємо можливість зазирнути в цю, як здавалося раніше, закриту тусовку — тож у цьому пості читайте про стенд, зброю, яка вважається "татешо", і чи дійсно можна вкотитись у цей спорт з дідовим ТОЗом? (спойлер — так!)
Знайомтесь, Bella

"В тебе дуже гарна рушниця. Як вона з'явилася в твоєму житті?"
Ще на початку моєї стрілецької карʼєри, коли і я і мій батько були зеленими стендовиками і нічо не вміли стріляти, звичайно ж наша мрія була "стати КМС і купити ружжо яке само попадає", а то були всякі Perazzi/Krieghoff/ ну і по нєзнанкє Beretta))0


Так от, ще тоді батько сказав: "Зробиш КМС — куплю, яке хочеш."
Ну і я тяжко три роки їздила на змагання, мала штук 4 таких, що мені не вистачало однієї мішені до кмс, але все ж в 2020 я його виконала, виграла кубок України (вперше) і, понятно, що прийшла до батька з фразою "где ружжо Лєбовскі".
"Чого вона (Zoli Antonio Shotguns Bella) а не інші?"
Я дуууууже довго пускала слюні на Беретту ДТ11, така вона сексуальна ну слів нема, а ще я тоді була прихильницею всякого тюнінгу і дуже хотіла шоби там був скелетний TSK приклад, щоб вона була стільова фул-блек і т.д., але вага стволів мені не підходила, важке, плюс як виявилось спортивні беретти часто ломаються 🙁

На усілякі Perazzi i Krieghoff я тільки дивилась в стороні, і навіть не думала що колись таке буду мати, тому шо то дуже дороґо (але дуже сексі, навіть зараз слюні пускаю).

І от все воно, звісно, класне, але з практичної точки зору, особисто для мене, воно тяжке — все, ну просто гаплик. Оскільки я шукала саме спортивну рушницю (а вони важчі за звичайні мисливські), мені треба було знайти щось елеґантське, не надто важке, але з ресурсом та витривалістю на десятиліття.

І ось, на одних зі змагань мені дали помацати оцю Беллу, це рушниця яка розроблена саме для жінок, під меншу жіночу руку, легша, і всеодно якісна та витривала саме для стенду
Я повкладалась, помацала і зрозуміла що це воно :)

Додатково потім почитала про неї, і загалом бажання мати саме її закріпилося.
Так і вирішила що буде вона)
"Хороші мисливські та особливо спортивні рушниці є доволі платними, на які характеристики варто орієнтуватися, щоб не зробити дорогу помилку?"
Для мене, як стендовика, вже бувало, було важливо мати пукалку, яка не буде мені робити мізки, де я повністю її під себе "конструюю", і мені в ній подобається ВСЕ, оскільки це точно рушниця, яка буде зі мною найближчі рочків 20 активно жерти патрони в великих кількостях.



Плюсом також було що по замірах моєї руки мені з завода був приклад який не треба тесать-пилять і терти, мені навіть довжину пальців міряли.
"Чи є купівля вже високого рівня рушниці таким собі пропуском в професійній стендовий спорт?"
Взагалі ні)) Я майстра спорту виконала своєю мисливською Береттою, поки до мене ще Золя їхала.

Взагалі то всьо стрілецьке оточення, поясню чому:
Багато початківців приїжджають з тозами, мисливськими пукалками, пʼятизарядками, турками і мають результат НОРМАЛЬНИЙ як для початківців.

Але ти як початківець дивишся на тіпів які стріляють як боги (на твій погляд), дивишся на їх ружжо- а там якась ультра мега модна Перацці чи Золя... І звісно ти думаєш "от у мене таке буде — теж буду стрілять як боженька".
Всі ми через це пройшли, Нічого в цьому поганого я не бачу, бо і сама така була :) І згадала турків-този, тобто хоч і криво дивитимуться, але стріляти спорт з таким можна! Хоча б на початку.
Починати з турком/тозом/пʼятизарядкою— нормально, навіть я б сказала не дивно і правильно, тому що ти з часом можеш перемацати сотні рушниць оцих модних стрілків і вирішити шо з них твоє, а що ні)
То ще й дуже фінансово боляче було б купити рушницю яка наче модна і крута до крику, але тобі вона не лягає і все тут, тому не треба думати що на стенд і стрілковий спорт треба щось за чотири кілограми грошів, треба приходити, кайфувати, і потім опціонально міняти ружжо, по мірі зросту навичок та розуміння за що так люблять рушниці вищого рівня.
"Тож, почати можна з чимось доступним?"
Звісно, дістань дідового ТОЗа зі стріхи і приходь😁
Почати можна з помпою чи базовими рушницями-переломками, мисливськими чи спортивними — але, як і з іншим стрілецьким спортом, будьте готові до дебелих настрілів та потреби все ж перейти до більш професійного обладнання зі зростанням ваших навичок.
Дякуємо за приділений час та розгорнуті відповіді, Jegerinne!
Як вам такий погляд на стендову стрільбу? Чи це щось, чим ви хотіли б займатися? Готові поміняти арку на двостволку? Пишіть в коментарі!