Про життя в Болгарії від Eudoc: можливості, громадянство та перспективи

Моє знайомство з Болгарією почалося ще з дитячих років. На літні канікули я приїжджала до бабусі Анелії в Софію, а остаточно переїхала сюди лише п’ять місяців тому. Тож сьогодні хочу поділитися своїм досвідом життя у Болгарії та пояснити чому українцям варто розглядати цю країну для переїзду.

Мене звати Марія, мені 32 роки, народилася в Одесі, працюю в IT-сфері, як фрілансер. Історія моя почалася з того, що після смерті бабці мені дуже кортіло отримати громадянство Болгарії, адже я маю болгарське коріння. Я довго шукала міграційних юристів та згодом натрапила на веб-сторінку компанії Eudoc — відгуки про них мені сподобалися, тож я залишила заявку на eudoc.com.ua (якщо захочете більше дізнатися про співпрацю з компанією Eudoc — відповім на усі запитання в коментарях).

Плюси життя в Болгарії: чому варто розглянути цю країну для переїзду?

У Болгарії я завжди почувалася як вдома. І не лише тому, що бабця народилася тут. Звичний морський клімат, схожість мов й менталітету — усе підштовхувало до переїзду. Я почала цікавитися, як отримати громадянство Болгарії і що дає воно пересічному українцю. Відзначила для себе багато плюсів життя в Болгарії.

набережна

Соціальні програми. Для мігрантів уряд визначив цілу низку соціальних програм. Насамперед це соцвиплати малозабезпеченим родинам: субсидії на житло, матеріальна допомога, пільги на медичні послуги. Мінімальний розмір допомоги з безробіття для громадян складає 9 левів на добу (≈ 200 гривень), максимальний розмір допомоги непрацюючим — 74,29 лева на добу. Сума допомоги з виховання малолітніх дітей — 380 левів. Мінімальна пенсія для громадян — 207 левів, але невдовзі збільшиться до 219.

Рівень життя. Якщо порівнювати з іншими країнами ЄС, вартість життя у Болгарії значно дешевша, а ціни на продукти та нерухомість — нижчі. Проте все залежить від того, де збираєтеся мешкати — в селі чи в курортному містечку.

Якщо говорити про Софію, оренда житла в центрі міста коштує ≈ 860 левів на місяць, а в спальних районах — 627 леви. Купляти нерухомість в Болгарії іноді навіть простіше, ніж в Україні. На харчування йде ≈150 левів на місяць, стільки треба заплатити і за медичну страховку. Мінімальна зарплата в Болгарії складає 510 левів на місяць. IT-спеціалісти можуть розраховувати на зарплату в розмірі 2500–2600 левів на місяць. Туристичний сектор зумовлює розвиток інфраструктури. Загалом спостерігається позитивна динаміка росту рівня життя в Болгарії — плюс як для громадян, так і для мігрантів.

Освіта. Як в будь-якій країні, в Болгарії є початкова, середня та вища освіта. Також є садочки та дошкільні навчальні заклади. Громадяни безкоштовно навчаються у ВНЗ на відміну від іноземців. В свою чергу діти мігрантів можуть розраховувати на безкоштовну початкову і середню освіту. Випускники вищих навчальних закладів отримують дипломи європейського зразка, які визнаються у будь-якій країні ЄС. У місті Благоєвграді є ще й Американський університет, дипломи якого визнаються в США.

Медицина. Почну з того, що в Болгарії багато лікувальних курортів. Ось деякі з них: Поморіє, Санданські та Сапарева Лазня. Лікування тут переважно платне. Громадяни сплачують внески в Національний комітет здоров’я (≈ 10 левів). Ця сума також може вираховуватися з заробітної плати працівника або ж за нього її сплачуватиме роботодавець. Для іммігрантів доступні послуги сімейних лікарів. Система охорони здоров’я Болгарії передбачає обов’язкове медичне страхування. Ліки відпускаються переважно за рецептом.

Культурні особливості. В Болгарії досить насичене та яскраве культурне життя. Місцеві особливо шанують народну музику та вважають її невід’ємною частиною культури. В країні багато фольклорних колективів, а на кожному весіллі танцюють популярний тут танець під назвою “хоро”. Болгари люблять влаштовувати музичні фестивалі на свіжому повітрі, відвідувати музеї, художні виставки, опери та театри.

Економічні переваги. На розвиток економіки позитивно впливає членство в ЄС. На сьогоднішній день ВВП на душу населення складає 3379 євро, а розмір єдиного податку для фізичних осіб —10%. Основні галузі економіки країни: машинобудування, хімічна та енергетична промисловість, туризм.

Що дає громадянство Болгарії: права, можливості та безвіз

Розглянувши різні сфери життя країни, можна підбити підсумки того, що дає громадянство Болгарії та які переваги переїзду сюди:

  • можливість без візи перетинати кордони ЄС, жити, навчатися, займатися бізнесом та працювати у будь-якій країні союзу без додаткового дозволу;

  • вартість життя нижча, ніж в багатьох західноєвропейських країнах;

  • доступна освіта та якісна система охорони здоров'я;

  • лояльні умови для ведення бізнесу;

  • соціальні пільги;

  • схожість менталітету та мови.

Як громадянка ЄС я почуваюсь захищеною, можу не хвилюватися, чи продовжать мені ТМП/ПМП. Юристи Eudoc допомогли оформити легальний статус дуже швидко.

Ще однією вагомою перевагою життя тут є велика чисельність іммігрантів з України. Найбільше їх у Софії, Варні, Пловдіві та Бургасі. Українці тут заснували свою громадську організацію під назвою “Союз співвітчизників”.

Поради для переїзду та адаптації в Болгарії

У кожної людини адаптації в країні може відбуватися по-різному, але мені було доволі легко звикнути до нового життя. Болгари дуже відкриті та привітні люди, а головне — доброзичливо відносяться до українців. Щодо вибору міста, я віддала перевагу Софії, бо тут високий рівень життя та багато земляків, але оренда житла буде дещо дорожчою. Знайти квартиру тут можна за допомогою сайтів з пошуку нерухомості (imoti.net) або звернутися до агентства. Іпотеку оформити зможуть лише громадяни. Болгарія — стабільна та прогресивна країна, проте зважування усіх “за” та “проти” переїзду сюди зайвим точно не буде.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Марія
Марія@maria_bolg

4Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 18 грудня

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається