Проривні ідеї: вісім найцікавіших українських стартапів на Web Summit у Лісабоні

Зміст

Технологічну конференцію Web Summit проводять щороку з 2009 року. На захід запрошують генеральних директорів IT-компаній, інвесторів, інфлюєнсерів, стартаперів та інших спеціалістів, яких об’єднує питання майбутнього та внесок у нього. 

Українські стартапи на Web Summit

13-16 листопада 2023 року на Web Summit у Лісабоні Україну представлятимуть 25 стартапів, але я б хотіла акцентувати вашу увагу на восьми найбільш популярних проєктах, які демонструють значний успіх на глобальному і внутрішньому ринках.

Ochi 

Ochi — це сервіс догляду за очима, розроблений двома братами зі Львова Всеволодом і Миколою Франками у 2021 році. Він призначений для покращення комфорту і здоров'я користувачів контактних лінз, допомагаючи їм уникнути болю в очах, вчасно замінюючи лінзи та надаючи медичну підтримку. Ochi знаходить застосування у галузі медицини та користується популярністю серед клієнтів з 26 країн, співпрацює з такими відомими брендами, як Toyota, Lexus, Planety, Officevibe. Цього року сервіс залучив $6000 від інвесторів.

Основні ідеї Ochi:

  • Моніторинг та нагадування про заміну контактних лінз.

  • Відсутність необхідності виконувати рутину заміни лінз користувачами.

  • Забезпечення полегшення догляду за очима.

Ringostat
Ringostat

Ringostat

Ringostat — перший український сервіс бізнес-телефонії на основі штучного інтелекту, що входить до складу Netpeak Group. Ringostar AI — це інтегрована платформа, яка містить функції колтрекінгу, телефонії та наскрізної аналітики. Вона використовує штучний інтелект для перетворення аудіодіалогів у текст, перекладу їхньої мови комунікації на зрозумілу користувачу мову, аналізу настрою співрозмовників і надання порад щодо подальших кроків.

Засновником стартапу є Олександр Максименюк, а запуск сервісу відбувся у квітні 2023 року. Відтоді Ringostar AI обробив понад 8240 дзвінків загальною тривалістю понад 510 годин. Ringostar AI знаходить застосування у різних галузях, зокрема у логістиці, медицині, онлайн-навчанні, коворкінгу, будівництві, страхуванні, військовій сфері, доставці та продажу продуктів і послуг. Клієнтами проєкту є компанії з 26 країн, серед яких такі бренди, як Sony, Bosch, Peugeot, Mesto.ua.

Ringostar AI спрямований на покращення роботи керівників, менеджерів відділів продажів, маркетологів і служби підтримки. Щодо фінансування від інвесторів інформація відсутня.

Основні ідеї Ringostar AI:

  1. Перетворення аудіодіалогів у текст.

  2. Переклад аудіодіалогів.

  3. Аналіз та фіксація настрою співрозмовників.

  4. Надання порад щодо подальших дій.

  5. Інтеграція з CRM-системами, месенджерами, системами аналітики тощо.

Aspichi 
Aspichi 

Aspichi 

Проєкт Aspichi спрямований на поліпшення роботи лікарів, надає психотерапевтам інноваційні інструменти для покращення надання медичних послуг. Aspichi отримала фінансування від інвесторів на $500 000.

Натепер команда працює над розробленням VR-платформи для інтерактивного відтворення 360-градусного просторового відео та аудіо у віртуальній реальності. Цей продукт дозволяє відтворювати події в режимі реального часу та надає користувачам можливість взаємодіяти з цією реальністю. Технологія може допомогти у навчанні складних навичок, як-от хірургічного втручання або проєктування протезів.

Основні ідеї Aspichi:

  1. Використання окулярів Meta для навчання.

  2. Використання різних методик для створення віртуального асистента для психотерапії.

  3. Aspichi спеціалізується на галузі застосування в медицині і має клієнтів у клініках для підтримки психічного здоров'я по всьому світу, зокрема в українській клініці Superhumans Center.

Uspacy
Uspacy

Uspacy

Uspacy — це онлайн робочий простір, призначений для організації щоденних процесів компаній малого і середнього бізнесу. Платформа Uspacy об'єднує комунікацію, спільну роботу та продажі в одному місці. Проєкт запустив Дмитро Суслов, колишній директор «Бітрікс24». Анонсували проєкт у 2022 році, а офіційна презентація відбулася 14 лютого 2023-го. Проєкт отримав фінансування від інвесторів на $197 000.

Основні ідеї Uspacy:

  • Створення робочого простору для організацій.

  • Внутрішня CRM-система для управління клієнтами та контактами.

  • Розв'язання проблем багатьох підприємців шляхом надання основної інформації та контактів про працівника.

  • Uspacy спрямований на покращення роботи працедавців, підприємців і працівників. Галузь застосування проєкту — бізнес, його клієнтами є українські компанії.

InVisionaryBox
InVisionaryBox

InVisionaryBox

InVisionaryBox — це нейромережа, яка вміє розпізнавати положення людини, рухів рук, ніг і тіла. Технологія комплектується у бокс з LED-екраном, на якому транслюється інтерактивне відео, камерою для зчитування рухів та компʼютером на базі Mac, який обробляє одержану інформацію.Стартап InVisionaryBox був заснований компанією SoftuUp, а розроблення проєкту почалося у 2023 році, хоча ідея з'явилася 2015-го. InVisionaryBox знаходить застосування у медицині, його клієнтами є регіони Латинської Америки, США та Марокко. Проєкт спрямований на покращення роботи терапевтів і реабілітологів.

Основні ідеї InVisionaryBox:

  1. Перетворення звичайних фотозон в інтерактивні.

  2. Впровадження інтерактивної реклами.

  3. Інтеграція гейміфікованого досвіду для роздрібної торгівлі та брендів.

S.Lab
S.Lab

S.Lab

S.Lab — це український стартап, який спеціалізується на виробництві екологічного пакування, виготовленого з рослинних компонентів, що є стійкою альтернативою пінопласту. Проєкт S.Lab заснувала Юлія Бялецька у 2020 році. Продукт стартапу знаходить застосування у різних галузях, серед яких промисловість будівельних матеріалів, декор та виробництво меблів з використанням технічного сорту конопель та грибного міцелію. Клієнтами проєкту є регіони Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та України. Проєкт отримав фінансування від інвесторів на більш ніж $80 000.

Основні ідеї S.Lab:

  1. Виготовлення екологічних матеріалів із використанням рослинних компонентів.

  2. Поліпшення сфери матеріального виробництва.

  3. Позитивно вплинути на екологічну свідомість людей в усьому світі.

Nasnaga
Nasnaga

Nasnaga

Nasnaga — це закритий цифровий маркетплейс, де користувачі можуть отримати персональну програму здоров'я та проконсультуватися з медичними експертами. Сервіс під назвою Nasnaga був запущений Liki24.com, ініціаторами програми підписки на медичні чекапи для регулярного моніторингу здоров'я. Nasnaga знаходить застосування у медицині та має клієнтів у регіонах України та Європейського Союзу. Проєкт Nasnaga спрямований на поліпшення роботи лікарів та лабораторій і надає можливість користувачам ефективніше стежити за своїм здоров’ям. Проєкт отримав фінансування від інвесторів на $100 000.

Основні ідеї Nasnaga:

  1. Контроль, діагностика та профілактика за результатами аналізів.

  2. Моніторинг стану здоров’я.

  3. Відновлення організму та впровадження здорових звичок.

Releaf Paper
Releaf Paper

Releaf Paper

Releaf Paper — це український екостартап, який розробив технологію виготовлення паперу з опалого листя, не завдаючи шкоди довкіллю. Спільно зі світовими брендами, стартап просуває ідею зупинення вирубування лісів для виготовлення паперу. Проєкт був заснований школярем із Закарпаття Валентином Фречком у 2020 році, згодом перезапустився, ставши повноцінним бізнесом. Releaf Paper знаходить застосування у промисловості паперу, декору та пакуванні і спрямований на зменшення вирубування лісів. Клієнтами проєкту є компанії з Західної Європи, як-от Франція, Німеччина, Фінляндія, Норвегія, Нідерланди, а також бренди L'Oréal, Chanel, Samsung, Google.

Releaf Paper спрямований на покращення матеріального виробництва та позитивний вплив на довкілля, допомагаючи зберегти ліси. Проєкт отримав фінансування від інвесторів на $100 000.

Основні принципи роботи Releaf Paper:

  1. Виготовлення інноваційного пакування з використанням паперу, отриманого з опалого листя.

  2. Покращення матеріального виробництва.

  3. Позитивний вплив на довкілля.

Участь України в міжнародних криптовалютних та IT-конференціях

У вересні цього одна з найбільших європейських криптобірж родом із України - WhiteBIT взяли участь на престижній конференції Token2049. Подія об'єднала представників фінтех та криптокомпаній, а також проєкти, присвячені розвитку Web3, для обміну досвідом та унікальними поглядами на розвиток галузі.

Завдяки розробці цікавих українських проєктів, кожен рік кількість українських учасників на конференції Web Summit зростає. У 2023 році участь в цій світовій IT-конференції візьмуть вже 25 проєктів, що складається з 16 стартапів та вісьми скейлапів. Це більше, ніж у 2021 та 2022 роках, коли на конференцію в Лісабоні прийшли 14 українських команд та 24 стартапи відповідно.

Завершальні думки

Web Summit є одним із заходів, що надає можливість представити Україну як потужну технологічну державу. Українські стартапи пропонують широкий спектр інноваційних рішень на високому рівні.  

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Катерина Романенко
Катерина Романенко@romanenkok

Digital-журналіст

2KПрочитань
7Автори
10Читачі
На Друкарні з 17 жовтня

Більше від автора

  • Крипто, ШІ та ідеї Білла Гейтса: всебічний погляд на технологічні тенденції

    Згідно зі словником Collins, "штучний інтелект"(ШІ) став словом року 2023. Минулого року юзери значно більше цікавилися пошуком ШІ, ніж "біткоїнами" або "криптовалютами". Цікаво, що про це думає Білл Гейтс?

    Теми цього довгочиту:

    Штучний Інтелект
  • Україна на шляху до лідерства у світі Web3 технологій

    Розвиток інтернету незупинний, швидкий та стрімкий. Web3 враховує проблеми централізації, конфіденційності та безпеки, намагаючись надати користувачам більший контроль над своїми даними та діяльністю в онлайні. Україна має всі шанси стати одним із світових лідерів у Web3.

    Теми цього довгочиту:

    Криптовалюта
  • Криптовалютна хроніка 2023: Виклики, перемоги та нові тенденції

    2023 рік добігає кінця, знаменуючи собою завершення найдовшої “ведмежої” фази в історії криптовалютного ринку. У 2023 році індустрія ще більше “подорослішала”, успішно долаючи виклики, які ще кілька років тому могли стати фатальними.

    Теми цього довгочиту:

    Технології

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається