Спекуляція на валютному ринку передбачає купівлю та продаж валюти з метою отримання прибутку. Це називається спекуляцією через пов’язану з цим невизначеність, оскільки ніхто не може точно сказати, чи піде ринок вгору чи вниз. Трейдери оцінюють ймовірність будь-якого сценарію перед тим, як укладати угоду.
Що відбувається, коли йде се не так?
Після того як ви розробили торгову стратегію , зосереджену на спекуляціях на форексі, і вивчили основи ринку – у вас є багато інструментів, необхідних для досягнення успіху. А коли цей успіх не приходить, у вашій голові може вирувати безліч питань.
«Чи правильно я торгую?», «Чи справді я знаю, що роблю?»
Ці запитання/сумніви не є унікальними. У більшості трейдерів на тому чи іншому етапі виникають такі думки, і вони навчилися їх долати. Розглянемо безпосередньо ці запитання:
1) Чи я торгую правильною стратегією?
Багато трейдерів не усвідомлюють цього на ранній стадії – ринкові умови з часом змінюються. Як валютний спекулянт, ви можете тижнями аналізувати конкретний ринок, який відповідає вашій стратегії на той час, але це, швидше за все, зміниться, і коли це станеться, здаватиметься, що нічого не працює на вашу користь.
Прекрасний приклад цього можна побачити, порівнюючи EUR/USD у 2017 році з тією ж валютною парою в першій половині 2019 року.
У 2017 році EUR/USD мав сильний висхідний тренд протягом більшої частини року. Перевірка трендових торгових стратегій, природно, дасть привабливі результати, і будь-який розумний трейдер буде прагнути реалізувати таку стратегію.
2) Чи справді я знаю, що роблю?
«НЕВДАЧА: перша спроба навчання» – Анонім
На це запитання важко відповісти, оскільки це залежатиме від знань і підготовленості кожного трейдера. Оскільки на це запитання неможливо відповісти, наступне найкраще, що потрібно зробити, це подивитися, що інші зробили неправильно, навчитися на цьому та уникати тих самих торгових помилок .