Нам є чим пишатись, не Raptor чи РД-170, але і не Rutherford.. Цей двигун розробило КБ "Південне" у 1976-85рр. Він знайшов своє місце на другому ступені ракети "Зеніт" та виконував допоміжні функції — "руління" ступенем. Проте після припинення роботи основного (маршовонго) РД-120 він деякий час продовжував працювати та переймав функції останнього.
Цей чотирикамерний двигун, розміри якого цілих 4*1.5м, зветься РД-8.
Він використовує основні компоненти другого ступеня Зеніту — рідкий кисень- гас. При власній масі у 380кг може створювати тягу у 8т, а його камери, які кріпляться на алюмінієву основу навколо маршового РД-120, можуть відхилятись кожна у своїй площині на цілих ±33°.
Тиск в камері згоряння становить 76.5 Бар..
Проте не це є його родзинкою. Вперше для такого класу двигунів обрали закритий цикл з доспалюванням генераторного газу. Тобто для паливної пари LOX-гас цим газом є кисень (адже гасовий газ неможна використовувати для таких цілей, адже при такому співвідношенні окисник/паливо, яке дасть невисоку температуру, щоб не розплавити турбіну, у продуктах згоряння буде присутня сажа. Вона заб'є форсунки та інші вибагливі до чистоти деталі)!
Точної інформації про температуру газу на виході з газогенератора двигуна я не знайшов, проте вона не перевищує 500°С, як заявляється.
Хоча навіть при такій невисокій (в порівнянні з іншими газогенераторами) температурі існує ймовірність, що цей кисень спалить матеріал двигуна, якщо не докласти достатньо зусиль по створенню тривких до такого агресивного середовища сплавів/покриттів.
Завдяки закритій схемі конструкти змогти витиснути з цього ракетного серденька 342 с. питомого імпульсу (двигун "вакуумний") при геометр. розширенні сопла 104.
Що цікаво, кожен двигун перед встановленням його на ракету проходив контрольне вогневе випробування без подальшої "перезборки" (для перевірки стану деталей), а безпосередньо на стартовому майданчику в уже заправленому стані міг перебувати цілу добу!
Через низьку температуру генераторного газу доволі важко ініціювати горіння у КЗ (камері згоряння). Для цього після розкрутки ТНА піростартером для запалювання подавалось спеціальне "стартове паливо".
На основі РД-8 КБ "Південне" продовжує розробляти нові двигуни, в тому числі РД-809, який був запропонований в якості рушійної установки верхнього ступеня Antares, а також його досвід ліг в основу цілого ряду проєктів КБ.