Що слухали в Європі 23-29 червня
Щодня і щоночі у світі пишеться маса цікавої музики, яка майже ніколи не потрапляє в ефіри поза межами своїх країн. Нерідко там трапляються абсолютно хітові речі, талановито й мистецьки зроблені. Кожного тижня будемо відбирати по 10 таких оригінальних новинок у наш плейлист, мандруючи чартами Європи та її околиць.
Латвія. Reiks, Lelde Dreimane - Kaķis un pele
Новітній урбан-романc на латвійський лад, де ретро-настрої поєднуються з м’яким репом і легкою іронією, уже на ваших екранах. Замість Грегорі Пека й Одрі Гепберн — в кабріолетіі Reiks і Lelde Dreimane. Бо цього разу канікули не римські, а ризькі. Але з не меншою дозою романтики й флірту. Kaķis un pele — це не просто гра у кохання, це гра в хованки, у переслідування, у постійний танець бажання й опору. Наші герої-коханці, як Том і Джері, що влаштовують гонитву не для того, щоб упіймати, а щоб тривала сама забава.
Швеція. Sofie Svensson & Dom Där – KOSKENKORVA
Не дуже патріотичним видався сингл у шведського дуету. Бо насобачилися вони фінською горілкою. І після цього пішов справжній гульбан: кілька пляшок оковитої здатні докорінно змінити спокійне фермерське життя. Галас аж до ранку. Полька до знемоги. Sofie Svensson нарешті дізнається страшну сімейну таємницю: діди випивали! І випивали вони не домашній самогон, а правдиву, міцну, холодну, вистояну Koskenkorv’у.
Угорщина. Pápai Joci – Elvis
Людей, котрі вірять, що Елвіс Преслі живий, напевне, стільки ж, як і тих, котрі вважають Землю пласкою. Ось і настав час їхнього тріумфу. Таємницю розкрито. Виявляється, Елвіс заліг на дно в Угорщині й ховався там від набридливих фанів під іменем Pápai Joci. Для маскування він навчився з апетитом наминати гуляш й до упаду танцювати чардаш. Але правда рано чи пізно все одно мала випливти.
Болгарія. Plamen Bonev (De La Bona) - "Начало или край"
Якщо твоя автівка заглохла посеред дикої пустелі – це ще не кінець. Можливо, навпаки, це початок. Шанс зустріти свого лицаря, як не на білому коні, то на чорному «Харлеї». Так вважає Plamen Bonev. І чого б йому не повірити. Пламен – чоловік обізнаний. Устиг пограти не тільки у рідній Болгарії, а й у Фінляндії та Британії. Заснував власний гурт De La Bona, який мав за честь виступати на розігріві у Scorpions, Europe, Halloween під час їхніх концертних виступів.
Італія. Serena Brancale, Alessandra Amoroso – SERENATA
Дві яскраві, зрілі жінки зустрілися десь на заміському ранчо, щоб вилити одна одній душу. Якщо кажете, що жіночої дружби не буває, то ось вона. Серена і Сандра мають про що поговорити. Про любов, розлуку, ревнощі, залежність і незалежність. Так, цього разу серенада звучить не під їхніми балконами. Але вони достатньо дорослі, щоб розважити себе самі. Це вже їхній другий спільний дует. Перший відбувся цьогоріч узимку на фестивалі в Сан-Ремо. Схоже, їм припало до смаку. Публіці теж. Єдина претензія до Amoroso: що ж вона постійно палить, мов паротяг, – їй же у вересні народжувати.
Сербія. Sergej Pajić x Edita – Nemo
Якби Сербія раптом зараз приймала футбольний мундіаль, то Nemo міг би бути ідеальним гімном для нього. Хоч у пісні нема жодної згадки про гру, м’яч та стадіони. Зате є інше. Вибуховий приспів, святковий настрій і ритм, здатний змусити заповнені трибуни стрибати в унісон. Під такий гімн кортить виходити на поле. Під нього можна несамовито радіти забитому голу. І навіть плакати після поразки. Але цього літа великих чемпіонатів нема. Ні в Сербії, ні ніде. Тому балканський афро-хаус від Сергея й Едіти згодиться принаймні для пляжної вечірки.
Чехія. Pokáč ft. Smejko a Tanculienka - Říkala paní Macatá
У такій школі можна й на другий рік залишитися. Коли замість домашки – танці, а якщо тебе викликають до дошки, то в класі одразу ліс рук. Бо ж під час відповіді акомпанує сам Pokáč. Він топовий чеський бард із бородою, лисиною і гітарою, а головне – з почуттям гумору. Останні його нахили — це спільна творчість з дитячим гуртом Smejko a Tanculienka (набралося вже на цілий альбом). Але без сюсюкання й інфантильності. Власне, це той випадок, коли і діти сміються, і батьки теж — просто з різних рядків.
Німеччина. Kool Savas - Berlin (prod. Laskah)
Берлін – не найгарніше місто Європи. Але свій характер має. Для багатьох німецьких реперів – це, як Мекка для магометан. Kool Savas у цьому середовищі виріс щонайменше до рівня шейха. Молодняк заглядає йому в рота і готовий навіть на нього молитися 5 разів у день. Kool Savas походить з переважно мусульманського й абсолютно нереспектабельного району Кройцберг. Але зміг вибитися у багаті та успішні. І тепер невимушено рефлексує: Берлін, Берлін, ти пропонуєш мені каву за 5 євро ! – але я все одно тобі вірю.
Румунія Andrei Ursu - Te Lo Daría Todo
Іспанська балада румунської збірки – це про новий сингл Andrei Ursu. Насправді, таких у співака вже сім. Віднедавна він вдарився у стиль латино. Робить це зі смаком, хоч, може, трохи й академічно. Тe lo daría todo (Я віддав би тобі все) – річ егоцентрична. Трихвилинний моноспектакль, де в кадрі більше нема героїв. Тільки Андрій, архітектура, ніч. Занадто ніжний для тореро. Занадто солодкий для мачо. Занадто молодий для маестро.
Хорватія-Франція. Macha Ravel – Lutkica
Раз уже зайшов такий челендж – співати іноземною мовою, то поліглотка Macha Ravel легко його підхопить. Вона народилася у Загребі, виросла у Франції, потім переїхала до Сараєво, а зараз знову повернулася до Загреба. Тому переходить з хорватської на французьку так само запросто, як з одного боку вулиці на протилежний. Lutkica (дослівно — «лялька») – це про нинішній емоційний стан дівчини. Та відчуває себе лялькою в чужих руках. І – несподіванка: це їй подобається. Текст пісні про довіру і готовність відкрити себе для іншого трохи навіть контрастує із рвучким, агресивним відео.