Розстав пріорітети з розумом

Виставлення пріорітетів — один із ключових кроків під час вступної кампанії. У цьому матеріалі розповімо про те, як правильно розставити пріоритети, щоб не втратити свій шанс.


У цьому році ти зможеш подати не більше 5 заяв на місця державного та регіонального замовлення (бюджет) та до 10 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) — усього не більше 15 заяв. Кожній заяві на бюджет та на контракт маєш надати (присвоїти) певну пріоритетність від 1 до 15. 

При подачі заяв у електронному кабінеті тобі потрібно буде розставити пріоритетність за шкалою від 1 до 15. Першим пріоритетом відміть найбільш бажану конкурсну пропозицію, а останнім - найменш бажану (з тих, на які подаєшся).

Пріорітетність

Пріоритетність — це порядок (від 1 до 15, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), у якому система розглядатиме твої заяви. Такий алгоритм збільшує імовірність отримати бюджет у бажаному місці.

Зазначена тобою пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви.

Якщо ти потрапляєш на державне замовлення за заявою, у якій вказано пріоритетність 3, ти все ще береш участь у конкурсі пріоритетів 1 та 2, але всі наступні (4, 5) автоматично скасовуються. Це підіймає шанси на вступ абітурієнтам з нижчим балом. Таким чином, чим вище пріоритет, тим вище ймовірність потрапити туди, куди сподіваєшся.

Система проводить автоматичні зміни, допоки всі бюджетні місця у всіх ЗВО не будуть розподілені. Коли твою заявку опрацюють, її статус в електронному кабінеті зміниться на «Зареєстровано у закладі освіти». Про це ти дізнаєшся включно до 5 серпня. Якщо ж мова іде про заявки на контракт – до 11 серпня.

Вищий пріорітет не привілей

Якщо у твого конкурента середній бал нижчий за твій, то навіть коли у нього конкурсна пропозиція стоїть першим пріоритетом, а у тебе пʼятим, у конкурсі ви берете участь на рівних умовах.

Пріоритетність може вплинути, якщо ваші з іншим вступником бали однакові. Тоді місце буде за тим, хто надав цій пропозиції вищий пріоритет.

Послідовність розгляду заяв

Заяви розглядаються відповідно до пріоритетностей. Першою буде розглянута заява з найвищою пріоритетністю. Попри те, який конкурсний бал у вступника та коли вона була подана.

Якщо ти за рейтинговим балом не потрапляєш на бюджетні місця за своєю найвищою пріоритетністю, наступною буде розглядатись твоя заява з нижчою пріоритетністю і так далі до останньої заяви.

Втрата пріоритета

Якщо ти помилково подаси заяву і зазначиш пріоритет, при її скасуванні можеш втратити цей пріоритет.

При скасуванні заяви в електронному кабінеті тобі необхідно звернути увагу на статус заяви.

Якщо заява ще не оброблена закладом освіти (статус «Заява надійшла з сайту»), можеш скасувати її без втрати спроби та втрати пріоритету. Для цього в електронному кабінеті необхідно обрати заяву та натиснути «Активні дії» — «Скасувати».

Якщо скасуєш заяву, яка вже оброблена закладом освіти (статус «Зареєстровано», «Допущено» та ін.) — пріоритет втрачається, і ти не зможе подати заяву з тим самим пріоритетом.

Поради перед подачею заяв

  • Подивися на ЄДЕБО минулорічні прохідні бали на конкурсних пропозиціях, які тебе цікавлять. Хоча статистика цього року, скоріше за все, відрізнятиметься, порівняння тих балів зі своїми допоможе оцінити власні можливості та зробити розсудливий вибір;

  • Заяви з найменшою пріоритетністю — запасні варіанти, тому для них обирай конкурсні пропозиції з меншими прохідними балами;

  • При виставленні пріоритетів головне — орієнтуватися на свої бажання. Не став найбільш омріяну позицію останньою тільки тому, що не впевнений/на у своїх балах: це суперечить усій меті пріоритетності.

Гранти

Грант — це безповоротна державна фінансова підтримка, яка допомагає контрактникам покривати частину вартості навчання.

Грант I рівня (базовий):

  • НМТ ≥ 150 балів із двох предметів (або ≥ 140 для спеціальностей з держпідтримкою).

  • Сума: 16 800 ₴/рік

У ННІФі гранти цього рівня надаються для ОП із середньої освіти.

Грант II рівня (вищий):

  • НМТ ≥ 170 балів із двох предметів.

  • Сума: 28 000 ₴/рік

Вищий рівень у ННІФі пропонується ОП із філології і культурології.

Для технічних/гуманітарних напрямів застосовують множники 1,3 1,5, тож II рівень може сягати ~42 000 ₴/рік.

Як отримати грант

  1. Вступити на контракт за пріорітетом (грант — саме для контрактників);

  2. Подати заяву в ЄДЕБО у дати (минулого року 5 вересня — 31 жовтня);

  3. Підтвердити через Дію та відкрити спецрахунок у банку;

  4. Гроші перераховуються двічі на рік — приблизно до 1 грудня і 1 квітня.

Якщо ти відмовишся від рекомендації за заявою з пріоритетом, то ані іншого бюджету, ані гранту цього року вже не отримаєте. Наприклад, ти отримав/-ла рекомендацію на бюджет за 4 пріоритетом, тоді на інші бюджетні місця вже не претендуєш, але можеш вступити на контракт за своїми наступними пріоритетами на загальних підставах, якщо там залишаться вільні місця, але грант у такому разі вже не отримаєш.

Таке обмеження цьогоріч ввели, щоб вступники одразу зважливо підходили до вибору місця навчання, і потім не відмовлялися від бюджетного місця заради контрактного з грантом. Тож потрібно відповідально підійти до призначення пріоритетів своїм заявам.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Студентський Парламент
Студентський Парламент@iBGEVGKWW4i02BY

1.4KПрочитань
0Автори
3Читачі
На Друкарні з 13 листопада

Більше від автора

  • Дайджест можливостей

    Липень — час, коли літо в розпалі, але це не привід ставити на паузу саморозвиток. У нашому дайджесті — усе найкорисніше, щоб упіймати свій момент.

    Теми цього довгочиту:

    Нніф
  • Квоти та пільги на вступ

    Квота на вступ — це певна кількість бюджетних місць, що виділені державою, для пільгових категорій. Існує три види квот: квота-1, квота-2 і квота для іноземців.

    Теми цього довгочиту:

    Пільги
  • Філологія vs Переклад

    Якщо ти вже визначився з мовами, у які хочеш зануритися, постає ще одна дилема: філологія чи переклад. У цьому дописі ти зможеш дізнатися, у чому полягає різниця цих двох напрямів і що тобі імпонує більше!

    Теми цього довгочиту:

    Вступ

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається