Румунський блокбастер, антиСНІД із Damso, космічна місія 257ers та інші новинки локальних чартів

Що слухали в Європі 1-6 квітня

Щодня і щоночі у світі пишеться маса цікавої музики, яка майже ніколи не потрапляє в ефіри поза межами своїх країн. Нерідко там трапляються абсолютно хітові речі, талановито й мистецьки зроблені. Кожного тижня будемо відбирати по 10 таких оригінальних новинок у наш плейлист, мандруючи чартами Європи та її околиць.

Румунія. У 99 зі 100 випадків rares bebelusul і Tzanca Uraganu ніколи б не опинилася на одній сцені. А навіть якби таке сталося, то негайно помчали б змивати ганьбу. Бо rares тяжіє до рокенрольного стилю, а Tzanca Uraganu – це більше про циганський табір з усією його естетикою. Але румунський кінематограф творить дива, об’єднавши їх в одному саундтреку. У квітні на місцеві екрани виходить друга частина чорної комедії Buzz House. Перша зірвала неочікувано велику касу. Тож ставки на другу високі. Та й на пісню також. Мільйон переглядів вона вже перебрала.

Бельгія. Асоціацію Sidaction можна з повним правом назвати співавтором репера Damso. Усі свої зусилля Sidaction спрямовує на боротьбу зі СНІДом. І до цього регулярно залучає відомих виконавців. Симбіоз взаємовигідний. Бо Асоціація фінансує роботу над твором, він стає хітом і має комерційний успіх, відтак увесь виторг іде на антиСНІДівські програми. Цього разу буде так само. До ворожки не ходи. Недарма ж на підспівці у Damso аж 18 зірок світової (переважно французької) музики.

Німеччина. Безстрашні дослідники космосу Міке й Даніель з дуету 257ers  одна за одною відвідують планети нашої Галактики, де є хоч якийсь натяк на життя. Вони позитивні, толерантні й налаштовані на щире спілкування. Із будь-якими гуманоїдами, рептиліями і навіть голограмами. Але всюди вони бачать одне й те саме: війна, влада, гроші і жодної моралі.

Болгарія. Алло! Алло! Метається від берега до берега Galin. Та все намарно. Абонент поза зоною. Може, ще б на дерево заліз, так нема дерева. Бо краще було взяти зі собою нормальний айфон, а не оце от дзеркало в рамці. Тому, дорогесенькі, вирушаючи у довшу мандрівку, зарядіть гаджети, поповніть рахунок і не втрачайте своїх коханих.  

Угорщина. Вони просто пакують валізи і йдуть. Їм остогидло жити в цій країні. Репер DENIZ сам виїжджати поки що не планує, але темою міграції перейнявся дуже близько, бо за останні роки кілька його друзів із сім’ями покинули батьківщину. Із установкою – назавжди. Водночас Nincs a Földön – це не пісня-протест. DENIZ свідомо не стає на жоден бік: ні тих, хто мігрували, ні тих, хто залишаються. Він лише констатує: розкол і розчарування в угорському суспільстві зростають.

Чехія. Свій новий альбом гурт Poetika назвав по-шахтарськи: «Сонце у барвах антрациту». Його могло й не бути, бо незадовго перед тим, соліст гурту Ондржей Бржейшка вчинив спробу самогубства. Зараз наче криза позаду. Але на творчості це відбилося. Альбом свідомо складається з двох частин: світлої, як сонце, і темної, як вугільна лава. Під кожну Poetika у березні відзняла відповідні кліпи. До нашого плейлиста ми відібрали той, що похмуріший. Зате композиційно багатший, контрастний, з елементами прогресиву.

Аргентина. В аргентинському Залі слави рок-н-ролу Fito Paez давно забронював видне місце. Одне з найпочесніших. Бо на його піснях виростали цілі покоління. Як на Діллані чи на Ленноні. Тільки Паез ще живий. Ну, і трохи молодший. Причому оптимізму і драйву попри поважний вік у Фіто на вагон більше, ніж у всіх цих поколінь міленіалів, бумерів і зумерів, патологічно схильних до депресії. «Скільки б ви не руйнували цей світ, сонце зранку все одно сходить», – резюмує Fito Paez .

Польща. Нема хімії – нема стосунків. І нема чого мордувати одне одного. Filipek x NEL намагаються донести тезу, через яку багатьом парам дуже важко переступити. Авжеж, колись ви були взаємозалежні, критично потрібні один одному, здавалося, що на цілій Землі нікого, крім вас, не існує. Але якщо це відчуття вивітрилося, то навряд чи якісь психологи, хіроманти або ліки здатні повернути все, як було.   

Боснія-Сербія. Ну, хоч у цих усе добре. Зоряна пара Marko Mandić і Goga Stanić уже десять років разом. Виховують двох доньок. Час від часу народжують і потенційні хіти. «Доджі, доджі до, доджі до мог апартмана» (Зайди, зайди до моєї квартири) – прості слова, веселі нотки. Будь-хто зможе наспівати. Таке має бути в кожному караоке.

Литва. Ці пацани з G&G Sindikatas реально борзі. Вони розсікають на ролс-ройсі на литовських бляхах і показують великий палець усім, хто стоїть їм на дорозі. Грець, у Литві всі їздять на литовських бляхах. Але з відстовбурченими пальцями ходять далебі не всі. Теорію Великого Пальця (Didžiojo Piršto Teorija) один із лідерів гурту на прізвисько Кастет пояснює так: «Не треба поступатися дорогою ідіотам, бо тоді вони поїдуть попереду, а ти дихатимеш їхнім пилом».

 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ПЕ
Плейлист Есперанто@esperanto

277Прочитань
0Автори
2Читачі
На Друкарні з 7 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається