Індекс долара опустився до трирічного мінімуму, торгуючись нижче позначки 100. Експерти вважають, що долар, який слабшає, - це погана новина для стійкості американської економіки.
Різке падіння долара підкреслює, що іноземні інвестори позбуваються номінованих у доларах активів США. Американські ринки втрачають привабливість на тлі невизначеності з тарифами і занепокоєння щодо акцій та облігацій.
Раптовий спад попиту на долар також вказує на те, що країни переглядають свою залежність від цієї валюти, яка була провідною резервною валютою майже століття.
Панування долара дозволяє США зберігати високий рівень боргу, який сприяє швидкому економічному зростанню. Статус долара як головної резервної валюти забезпечував США надійне фінансування, що дозволяло перевищувати доходи. Минулого року дефіцит витрат США сягнув $1,8 трлн. Попит на долари залишався високим через його історичну стабільність і статус «тихої гавані».
«З урахуванням змін рівень стійкого бюджетного дефіциту США знижується. Це зменшує гнучкість американської адміністрації в проведенні експансіоністської фіскальної політики для підтримки зростання»
Хоча аналітики сумнівалися в стійкості боргової та видаткової політики США, це вважалося проблемою майбутніх десятиліть. Однак якщо інвестори швидко позбуваються долара, проблема може стати актуальною значно швидше.
Для забезпечення фінансування важливі хороші економічні відносини з іншими країнами.
«Ми вже понад місяць тому стверджували, що риторика про права на Гренландію, наприклад, підриває стабільність долара. Ми припускаємо, що адміністрації США доведеться зайняти більш примирливу позицію в міжнародних відносинах для підтримки стабільності ринку облігацій».
Є й позитивний момент - падіння долара може зробити активи дешевшими, залучаючи назад іноземних інвесторів.