Термін "газ" прийшов до нас з блокчейну Ethereum. Він означає ціну, яку ви маєте заплатити за транзакцію. Газ рахується у gwei. Це найменша одиниця нативного токену ефіру.
Тож як рахується вартість газу? За допомогою аукціону, де майнери спочатку шукають найвищу комісію за транзакцію, а потім обробляють інші у порядку спадання. Саме тому вартість ціни за газ постійно коливається і є вищою у періоди високої активності гаманців у мережі. І навпаки, знижується, коли мережа недовикористовується.
Більшість інших блокчейнів використовують схожий механізм для управління та визначення приорітету того, яка транзакція буде оброблена першою у мережі. Це забезпечує здорову конкуренцію та безпеку блокчейну, шляхом введення у дію справедливого ринкового механізму та стимулювання більшої кількості суб'єктів надавати обчислювальні потужності мережі.
Безпека і стабільність блокчейну покращується з додаванням обчислювальної потужності (вимірюється у хеш/секунду або h/сек та її метричних позначеннях), оскільки потенційним зловмисникам потрібно перевищити цю потужність, щоб порушити безпеку блокчейну.
Для користувачів ефіріуму захмарні ціни на газ давно стали проблемою. І це перешкоджає масштабуванню мережі. Чим більше популярних децентралізованих проектів та протоколів працюють на ефірі, тим більш перевантаженою стає мережа. Це призводить до зростання ціни на газ.
Наприклад, під час буму децентралізованих фінансів у 2020-му році, користувачі платили до 50 доларів за проведення однієї транзакції.
Поточну цін на газ у блокчейні ефіру можна побачити на багатьох платформах. Я використовую коінмаркеткеп. На момент зйомки відео це 30 gwei. Доволі непогане значення і можна покрутити ретродропи. Чим я і займусь. А ви, поки що, підписуйтесь на наш канал, ставте лайки і до зустрічі у нових відео!
Канал про крипту та ринки: https://t.me/+DQv22UwuR5kyYzg6