Хороший сайт – це вебресурс, зручний як для відвідувача, так і для пошукової системи. Він відрізняється приємним дизайном, правильною навігацією. Хороший сайт працює та приносить прибуток.

Уявіть надійний автомобіль. У двигуні – гарна моторне мастило, у баку – якісне пальне. Він зручний в експлуатації, і водієві просто подобається їздити такою машиною. Він легко доїжджає, куди потрібно.

Хороший сайт – це той самий автомобіль. Користувачеві зручно ним користуватися, він легко знаходить потрібну йому інформацію.

Що означає хороший сайт з погляду візуалізації

В першу чергу, дизайн сайту має бути якісним. Потрібно добре підібрати кольори, які поєднуються один з одним. Встановити розміри елементів, де вони мають розміщуватись.

  • Унікальний дизайн – це має бути саме дизайн, загальна концепція, а не збір картинок, знайдених в Інтернеті.

  • Хороший дизайн повинен впливати на споживача через зоровий та вербальний канали, викликати на рівні підсвідомості позитивні емоції та бажання.

  • Не використовуйте більше ніж три основні кольори. Інакше користувач буде дезорієнтовано.

  • Будьте мінімалістичними, але не доходьте до крайнощів. Чорний квадрат — рішення хороше, але спрацює далеко не завжди.

  • Виділяйте посилання та важливі слова. Перші – підкресленням, другі – жирним шрифтом.

  • Не ставте текст на темному тлі. У контентній частині сайту використовуйте темний текст на світлому фоні.

  • Виділяйте заголовки на сторінці. Не використовуйте величезний розмір шрифту.

  • Не використовуйте багато різних шрифтів. Будьте обережні з курсивом.

  • Слідкуйте за симетричністю. Якщо дизайн асиметричний, юзеру не комфортно буде концентруватися на потрібних елементах.

  • Не використовуйте “наворочені фішки”. Чим простіше – тим краще.

  • Зробіть правильне розміщення акцентів. На чому звернути увагу? Яка інформація є додатковою?

Як зробити гарний дизайн?

Необхідно розуміти переваги вашої цільової аудиторії та її особливості: стереотипи, фішки. На підставі цих даних ви зможете вплинути на відвідувачів. Дизайн інтернет-магазину рибальського приладдя має бути одним, а зовнішній вигляд сайту з продажу нерухомості – абсолютно іншим. Постійно тестуйте ресурс, спробуйте нові елементи. Гарний дизайн – той, який збільшує прибуток.

Інші параметри хорошого сайту

  • Домен. Повинен бути простим, таким, що легко запам’ятовується, в назві бажано присутність ключового слова. Не забувайте, що доменне ім’я має легко сприйматися на слух. Тому в домені постарайтеся обійти складні в цьому плані букви типу “ж” – “zh” або “j”.

  • Лише повноцінний сайт. Відмовтеся від розробки лендінгу, якщо не плануєте постійно купувати контекстну рекламу. Просування односторінника – дорога і практично марна робота. До того ж і відвідувачі, і пошукова система чекають від кожного ресурсу найповніше інформації, яку не може дати лендінг.

  • Юзабіліті та навігація. Будь-якому користувачеві має бути зручно. Він може заблукати у структурі чи відірватися на сторонній предмет. Обов’язково розмістіть на рядок навігації на сторінках.

  • Правильне розташування важливих елементів. Усі заклики до дії розміщуйте у верхній частині сторінки (зателефонувати, написати, замовити тощо).

  • Вкладеність сторінок – мінімальна. Посилання на важливі сторінки (ціни, послуги) у видимій частині екрана на головній.

  • Адаптивність. Хороший сайт повинен добре відображатись у різних браузерах, а також на мобільних пристроях.

  • Повнота інформації та оригінальний контент. Тексти та зображення на сайті повинні відповідати на всі поставлені перед ним завдання. Не можна використовувати чужі тексти та картинки. Не ставте багато знаків оклику і не пишіть текст великими літерами. Слідкуйте за помилками та виправляйте їх відразу.

  • Ще раз – текст, текст. Ваші тексти мають бути не просто унікальними. На якихось сторінках вони мають повністю розкривати тему зрозуміло та доступно, а на інших бути короткими та спонукати до дії. Тексти мають бути наочними, структурованими, легко сприйматися з екрана.

  • Швидке завантаження. Користувач не повинен проводити хвилини в очікуванні, сумно розглядаючи порожній екран комп’ютера або смартфона.

  • Повна індексація. Пошукові системи люблять добрі сайти. Оптимізуйте кожну сторінку під певні пошукові запити. Зробіть внутрішню перелінковку. Додати карти посилань html і xml. Закрийте службові сторінки індексації. Позбавтеся дублів сторінок. Сформуйте людину зрозумілі URL. Напишіть оригінальні тексти.

  • Безвідмовний хостинг. Сайт має бути завжди доступним. Ніякі напливи відвідувачів або атаки DDOS не повинні впливати на його роботу. Крім того, надійний хостер обов’язково поставить захист від зламування.

  • Надійна CMS та програмінг. Система управління контентом повинна бути максимально захищена від зломів, мати можливість для SEO-оптимізації та вирішення всіх завдань адміністратора (підключення нових модулів, коректна робота скриптів тощо).

  • Якість зворотного зв’язку. Якщо ви встановлюєте форму зворотного зв’язку або скрипт дзвінка у відповідь – то протягом зазначеного часу ви повинні відповісти на залишену заявку. Коли на вашому є онлайн чат – то хоча б у робочий час на запити відвідувачів повинен відразу відповідати фахівець. Якщо ви неуважно ставитеся до заявок відвідувачів – то у 100% випадках втрачаєте потенційних клієнтів, і рівень довіри до вашого ресурсу загалом падає.

  • Правильне враження. Якщо у вас передбачений діалог з відвідувачем – щодня очищайте гостьові книги та коментарі від спаму.

  • Жодних конструкторів. Не робіть сайти самостійно, якщо не знаєте мови програмування. Не довіряйте створення “школярам”, якщо не хочете в майбутньому мати занедбаний вебресурс.

Отже, як ми говорили вище, основне завдання сайту – залучення відвідувачів, утримання та спонукання до дії. Тобто важливий показник – це цільові лояльні відвідувачі, які роблять замовлення.

Спостерігається тенденція оцінки “правильності” сайту лише за маркетинговими показниками. Це може бути відвідуваність, конверсія, час відвідин. На жаль, не можна вивести універсальні показники, яким має відповідати кожен ресурс. Тому що тематика ресурсів, регіональність та цілі – різні.

Наприклад, показник конверсії для різних тематик може вважатися добрим при значеннях від 1 до 14%.

Час відвідувань та глибина перегляду сторінок будуть сильно відрізнятися на лендінгу та інформаційному порталі. Десь хороший показник – кілька секунд (наприклад, коли на сайт приходять лише дізнатися телефон), десь уже хвилини (коли людина шукає докладну інформацію про щось).

Відвідуваність також може бути різною. Якщо ви продаєте побутову техніку – очікуємо гарний інтерес до тематики. А от якщо торгуєте шаблями ручної роботи, варто розуміти, що юрби людей на сайт не приходитимуть.
Дивіться на продажі – якщо вони відповідають вашим очікуванням, то і з відвідуваністю все гарне.

Потрібен гарний сайт – пишіть!

Обов’язково підпишіться на мій блог в Instagram та на канал в YouTube, щоб не пропустити цікаві оновлення зі сфери ІТ та завжди першими отримувати нові ідеї для ефективного розвитку онлайн!

А щоб отримати консультацію із WordPress або замовити створення сайту - пишіть сюди.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Тетяна Таперо
Тетяна Таперо@Tatiana_Tapero

GOOGLE IT Support specialist

187Прочитань
0Автори
3Читачі
Підтримати
На Друкарні з 19 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається