Що таке коротке стиснення і як ним торгувати?

Визначення короткого стиснення можна назвати напругою, яку відчувають продавці на короткі позиції , щоб покрити (купуючи, щоб закрити) свої відповідні позиції через різке зростання цін на акції .

Наприклад, інвестор А позичає 10 акцій компанії Z по 5 доларів за акцію. Через кілька днів акції компанії Z зросли до 10 доларів США за акцію, що означає, що інвестор А зараз має збитки 50 доларів США. Логіка короткого стиснення полягає в тому, що коли короткі продавці (особи, які прогнозують зниження ціни акцій) втрачають негативні позиції через підвищення курсу, ефект доміно, коли ці інвестори викуповують акції, щоб закрити позиції, щоб не зазнати подальших втрат, викликає експоненціальне зростання ціни на акції.

Хорошим прикладом є те, що у 2008 році компанія Volkswagen AG придбала великі обсяги акцій Volkswagen, піднявши ціни приблизно в чотири рази, що призвело до того, що короткі продавці втратили мільярди.

Що викликає коротке стискання?

З наведеного вище пояснення ми можемо підсумувати події, що призвели до сценарію короткого стиснення, у списку нижче:

  • Інвестори визначають те, що, на їхню думку, є переоціненою акцією, і займають короткі позиції щодо конкретної акції – в очікуванні падіння ціни, завдяки чому вони можуть викупити акції за нижчою ціною (продавати дорожче, купувати дешево).

  • Ціна акцій рухається у протилежному напрямку до прогнозів інвесторів, викликаючи швидке зростання ціни.

  • Короткі продавці тоді розуміють, що позиція не є прибутковою, і намагаються викупити акції з мінімальними втратами, таким чином викликаючи подальшу ескалацію ціни.

Коротке стискання незаконне?

Відповідно до Комісії з цінних паперів і бірж, короткі продажі є незаконними, як зазначено в законі.

« Продаж акцій за недорогою ціною та недопоставка акцій під час розрахунків з метою зниження ціни цінного паперу . Ця маніпулятивна діяльність загалом порушувала б різні закони про цінні папери, включаючи Правило 10b-5 Закону про біржі».

Як торгувати короткими стисненнями

Торгівля навколо короткого скидання (часто незаконно підказувана великою зовнішньою третьою стороною) може бути надзвичайно небезпечною та може призвести до значних фінансових втрат. Проте є трейдери, які використовують застережливі сигнали, що надаються ринковими рухами, щоб прогнозувати потенційні короткі стиснення. (Наприклад: сага GameStop, у якій були трейдери з різних боків.) Ця діяльність із високим ризиком у певних випадках несе в собі потенціал високої винагороди. Деякі інвестори намагаються запобігти майбутньому короткому стисненню, відстежуючи кілька ключових індикаторів. В першу чергу основним показником буде:

Ринкові настрої

Ринкові настрої виявляють схильність ринків до певного фінансового інструменту – у даному випадку до акції. Нижче наведено два потенційні методи оцінки, визначення часу та інтерпретації можливих ознак загрозливого короткого стиснення.

Короткий процентний коефіцієнт:

Простіше кажучи, цей коефіцієнт є математичним індикатором, який повідомляє інвесторам середню кількість днів, які необхідні коротким продавцям, щоб викупити позичені акції. Цей коефіцієнт розраховується шляхом ділення загальної кількості скорочених акцій на середньоденний обсяг торгів. Наприклад, якщо в Компанії А є 10000 короткострокових акцій із середнім щоденним обсягом торгів 1000, тоді короткостроковий процентний коефіцієнт дорівнюватиме 10. Як правило, короткостроковий процентний коефіцієнт 10 і вище вважається високим і отже, чим більше коротких позицій потрібно покрити, тим вище ймовірність короткого сквізу.

Короткий відсоток:

Ця цифра у відсотках дає інвесторам поточну інформацію про те, скільки коротких продавців є на конкретній акції. Тобто, якщо в Компанії А є 10000 коротких продавців з 1000000 акціями в обігу, тоді відсоток короткого відсотка становитиме 1%. Чим вищий цей показник, тим важче продавцям на короткі позиції буде викупити акції, якщо ціни зростуть.

Як захиститися від короткого стиснення?

Як уже згадувалося, короткий стиснення може спричинити значні фінансові втрати, однак є способи пом’якшити надмірні втрати за допомогою двох простих добавок.

1. Стоп-лосс: стоп-лосс – це рівень, за якого позиція буде закрита, якщо ціна досягне певного вищезгаданого рівня. Наприклад, якщо акція скорочена на 10 доларів, стоп-лосс може бути розміщений на 15 доларів, що означає, що якщо ціна акції досягне 15 доларів, відбудеться покупка, і позиція буде закрита зі збитком у 5 доларів.

2. Хеджування: це може здатися нерозумним, оскільки це, по суті, компенсація будь-яких прибутків, однак замовлення на купівлю можуть бути встановлені на визначеному рівні, щоб зменшити збитки до бажаної суми. Наприклад, ордер на покупку вищевказаної акції за 15 доларів буде фактично функціонувати як стоп-лосс.

Примітка. Трейдери повинні знати про ризики, щоб зупинити збиткові замовлення. Вони вразливі до короткострокових коливань ціни, які можуть активувати стоп-ціну. Усі стоп-замовлення будуть виконані, хоча немає гарантії щодо ціни. Більше того, якщо ваш рівень досягнутий, ваше стоп-ордер не може бути виконано за кращою ціною, ніж ваш стоп, лише за тією самою ціною або гіршою, і це може вплинути на ваше початкове співвідношення ризику та винагороди.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Форекс Бокс
Форекс Бокс@forexbox

5.1KПрочитань
8Автори
12Читачі
На Друкарні з 18 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається