Перед початком цієї статті я хочу сказати, що це перша моя стаття. Я цікавлюся багатьма речами, але поки що обрав писати тільки про програмування. Якщо у вас є якісь побажання — завжди радий почитати ваші думки.
1. Призначення модуля.
Модуль Colorama призначений для виведення кольорового тексту та його стилізації у терміналі. Далі ми розглянемо як його використовувати на практиці.
2. Встановлення модуля.
Перед тим, як користуватися функціями цього модуля його слід встановити, так як він не поставляється одразу з мовою програмування. Для встановлення модулів у Python нам треба перейти у термінал та написати наступні команди (вони відрізняються в залежності від ОС).
Для Windows:
pip install colorama
Для MacOS:
pip3 install colorama
Для Linux:
pip3 install --user colorama
3. Функціонал модуля.
Тепер можемо розглянути функціонал модуля та використати його на практиці. Отже, будемо розглядати кожний рядок поступово.
3.1. Імпортування модуля.
Тут ми імпортуємо наш модуль після його встановлення:
from colorama import init, Fore, Back, Style
Якщо описувати більш конкретно, то з самого модуля Colorama ми імпортуємо такі її елементи як Fore, Back та Style. Згодом я розповім що це таке.
3.2. Функція init().
Після імпортування нам треба застосувати функцію init(), щоб налаштувати виведення тексту у терміналі з кольорами. Це ми і робимо другим кроком:
init()
3.3. Застосування кольорів для тексту (кольору набуває сам текст — тобто його "передня частина", англійською foreground).
Для того, щоб текст набув якогось кольору треба якраз таки застосувати об'єкт Fore, поставити крапку та написати назву кольору. Далі поставити плюс та відкрити лапки, щоб написати текст. Ось як це повинно виглядати:
print(Fore.RED + "Червоний колір")
І звісно ж, щоб бачити результат ми пишемо це все у команді print для виведення тексту. Далі все робиться за точно таким же принципом, тільки після крапки змінюється колір.
Ось ще аналогічні приклади:
print(Fore.GREEN + "Зелений колір")
print(Fore.YELLOW + "Жовтий колір")
print(Fore.BLUE + "Синій колір")
print(Fore.CYAN + "Блакитний колір")
print(Fore.MAGENTA + "Фіолетовий колір")
3.4. Застосування кольорів для тексту (кольору набуває "задня частина" тексту, тобто те, що за ним — англійською background).
Все майже ідентично до попередніх прикладів, тільки замість Fore використовуємо об'єкт Back.
Ось приклади застосування:
print(Back.RED + "Червоний колір")
print(Back.GREEN + "Зелений колір")
print(Back.YELLOW + "Жовтий колір")
print(Back.BLUE + "Синій колір")
print(Back.CYAN + "Блакитний колір")
print(Back.MAGENTA + "Фіолетовий колір")
На цьому моменті ви вже певно зіштовхнулися з проблемою — в усіх рядках, в котрих задня частина тексту має якийсь колір, разом з цим відображає й фіолетовий колір самого тексту. Для того, щоб це виправити перед останнім прикладом використовуйте об'єкт Style та після крапки пишіть RESET_ALL. Таким чином ви скидуєте усі попередні налаштування для тексту. Ось приклад цього рядка коду:
print(Style.RESET_ALL)
3.5. Стилі тексту (Style).
На останок розглянемо можливість зміни стиль тексту. Знову-таки принцип роботи тут такий самий, тільки замість об'єктів Fore або Back ми пишемо Style, а замість кольору — чотири константи такі як BRIGHT, DIM, NORMAL чи RESET_ALL.
Зараз швиденько пройдемося по прикладах, при цьому не забуваємо використати попередній рядок коду, щоб скинути усі зміни до цього. Спершу поглянемо як зробити текст жирним за допомогою константи BRIGHT:
print(Style.BRIGHT + "Жирний текст")
Константа DIM робить текст тьмяним (примітка: не усі термінали підтримують цей стиль, тому у вас, як і в мене він може ніяк не відображатися):
print(Style.DIM + "Тьмяний текст")
Також константа NORMAL робить текст звичайним:
print(Style.NORMAL + "Звичайний текст")
Є ще константа RESET_ALL, але її ми вже розглянули раніше. На цьому все, сподіваюсь вийшло цікаво, але у будь-якому випадку майбутні пости будуть цікавіше. Також якщо ви хочете дізнатися більше, то ви можете доєднатися до мого телеграм каналу. Дякую всім, хто прочитав до цього моменту.