ТОП-18 фільмів-пародій, які варто подивитись кожному: знайомі сюжети з несподіваного боку

Зміст

Кінематограф давно став важливою частиною культури, здатною не лише розважати, а й переосмислювати світ навколо нас. Сучасне кіно пропонує різноманіття жанрів, де кожен знайде щось для себе — від глибоких драм і захоплюючих бойовиків до фантастичних пригод та жахів. Іноді навіть серйозні історії можна подати в іншому світлі, підкресливши їхню комічну чи іронічну сторону. Саме так з’явився жанр кінопародій — фільмів, які з гумором і сатирою переосмислюють відомі сюжети, даруючи глядачам можливість побачити знайомі історії з несподіваного, смішного боку.


Дуже страшне кіно (Scary Movie), 2000 р.

Фільм «Дуже страшне кіно» (Scary Movie), 2000 р., є однією з найвідоміших кінопародій, яка висміює класичні фільми жахів. Сюжет фільму обертається навколо групи друзів, які намагаються пережити серію жахливих подій, що мають певний зв’язок із відомими фільмами жахів, зокрема «Крик» та «Знаю, що ви зробили минулого літа». Персонажі стикаються з абсурдними та небезпечними ситуаціями, де кожен крок стає приводом для жартів і комічних ситуацій. Фільм використовує гумор, перебільшення та сатиру, щоб показати смішний бік фільмів жахів, у яких іноді відбуваються нелогічні та банальні події. Завдяки влучному гумору та цікавому сюжету, «Дуже страшне кіно» стало популярним серед глядачів і дало початок серії фільмів у тому ж стилі.

Диктатор (The Dictator), 2012 р.

Сюжет фільму «Диктатор» (The Dictator), 2012 р., обертається навколо життя вигаданого диктатора Аладіна, правителя вигаданої країни Вадії. У фільмі він відправляється до Сполучених Штатів, де зіштовхується з культурним шоком і намагається врятувати свою диктаторську владу, яку планують відібрати. Комедія рясніє сатирою на політику, культуру і західні стереотипи про диктаторів. Головний герой, якого виконав Саша Барон Коен, показаний як пародія на стереотипного східного диктатора з великою кількістю забобонів і власних непохитних поглядів. «Диктатор» привертає увагу своїм гумором, який поєднує провокаційні жарти та гостру соціальну сатиру.

Пипець (Kick-Ass), 2010 р.

У фільмі «Пипець» (Kick-Ass), 2010 р., розповідається історія звичайного підлітка на ім’я Дейв Лізевскі, який вирішує стати супергероєм, хоча не має ні надздібностей, ні бойових навичок. Його поява в масці під ім'ям «Пипець» швидко привертає увагу громадськості, і він опиняється у світі справжніх злочинців і борців зі злом. Фільм пародіює супергеройське кіно, показуючи, що бути героєм не так просто, як здається. Незабаром до Дейва приєднуються інші «супергерої», серед яких особливо вирізняються дівчина Хіт-Герл і її батько, які мають справжні навички боротьби. «Пипець» висміює жанр супергероїв і одночасно захоплює динамікою та влучними діалогами.

Копи на підхваті (The Other Guys), 2010 р.

Фільм «Копи на підхваті» (The Other Guys), 2010 р., слідує за двома поліцейськими, які намагаються довести свою значущість у відділку. Головні герої — детективи Гембл і Хойтц, яких грають Вілл Ферелл і Марк Волберг, є повною протилежністю героїчним копам, які зазвичай рятують місто від злочинців. Вони несподівано виявляють себе у великих пригодах, коли беруться за справу, яку всі вважали неважливою. Фільм висміює стереотипи, пов’язані з поліцейськими бойовиками, показуючи недолугих копів, які мріють про подвиги, але часто потрапляють у безглузді ситуації. Комедія містить яскраві моменти і несподівані повороти сюжету, поєднуючи пародійний гумор з динамікою екшену.

Голий пістолет (The Naked Gun: From the Files of Police Squad!), 1988 р.

У фільмі «Голий пістолет» (The Naked Gun: From the Files of Police Squad!), 1988 р., комічно зображені пригоди невдалого поліцейського лейтенанта Френка Дребіна. Дребін, якого зіграв Леслі Нільсен, відомий своєю некомпетентністю та схильністю до курйозів, через які будь-яка справа перетворюється на хаос. Сюжет обертається навколо розслідування замаху на життя королеви Англії, яку він намагається врятувати всіма можливими способами. «Голий пістолет» вирізняється абсурдним гумором, пародіюючи кримінальні детективи та серйозні поліцейські драми. Завдяки влучному гумору та незвичайним персонажам, фільм став класикою комедійного жанру.

Дуже вампірське кіно (Vampires Suck), 2010 р.

Сюжет фільму «Дуже вампірське кіно» (Vampires Suck), 2010 р., пародіює популярну серію «Сутінки» та інші кінострічки про вампірів. Головна героїня Бекка опиняється у центрі любовного трикутника між вампіром Едвардом та перевертнем Джейкобом, а навколо неї розгортається серія смішних і абсурдних ситуацій. Фільм висміює надмірну романтизацію вампірів, драматичні сцени та емоційні переживання, характерні для підліткових фільмів про надприродне. Завдяки легкому гумору та влучним пародійним моментам, «Дуже вампірське кіно» стало розвагою для тих, хто шукає комедію, що кепкує з відомих кінофеноменів.

Дракула: Мертвий і цим задоволений (Dracula: Dead and Loving It), 1995 р.

У фільмі «Дракула: Мертвий і цим задоволений» (Dracula: Dead and Loving It), 1995 р., розповідається історія графа Дракули, але в гумористичному, пародійному стилі. Леслі Нільсен виконує роль знаменитого вампіра, додаючи комічний відтінок до класичного образу. Дракула у цьому фільмі стикається з безліччю смішних ситуацій, пов'язаних із його вампірською сутністю та потребою виживати серед людей. Сюжет фільму рясніє абсурдним гумором та комічними моментами, які висміюють традиційні фільми жахів про Дракулу. Стрічка є веселою пародією на вампірську міфологію, яка підходить для любителів легких і несерйозних комедій.

Прибулець Павло (Paul), 2011 р.

Фільм «Прибулець Павло» (Paul), 2011 р., розповідає про двох друзів, які подорожують Сполученими Штатами, щоб побачити всі відомі місця, пов’язані з НЛО. Під час подорожі вони зустрічають інопланетянина на ім'я Павло, який на вигляд є звичайним гумористичним прибульцем, але приховує важливі секрети. Фільм висміює кліше про прибульців і паранормальні явища, додаючи до сюжету елементи дорожньої комедії та веселих пригод. Завдяки Павлу та його безпосередньому стилю спілкування з людьми, «Прибулець Павло» пропонує свіжий погляд на взаємодію людей із надприродним.

П’ятдесят відтінків чорного (Fifty Shades of Black), 2016 р.

У фільмі «П’ятдесят відтінків чорного» (Fifty Shades of Black), 2016 р., висміюється популярна романтична драма «П’ятдесят відтінків сірого». Головний герой, ексцентричний мільярдер, намагається завоювати прихильність дівчини, але їхні стосунки розвиваються в абсурдних та комічних ситуаціях. Фільм використовує елементи сатири, щоб зобразити смішний бік романтичних історій, у яких надмірна драма замінюється на легкий та іронічний гумор.

Агент Джонні Інгліш (Johnny English), 2003 р.

Фільм «Агент Джонні Інгліш» (Johnny English), 2003 р., розповідає про незграбного британського шпигуна Джонні Інгліша, який намагається розкрити серйозну змову проти британської корони. Сюжет фільму розгортається після викрадення королівських регалій, і Джонні, будучи єдиним доступним агентом, отримує завдання повернути їх. У своєму прагненні досягти мети Інгліш потрапляє у низку смішних ситуацій, проявляючи надзвичайну незграбність і безглуздість. Фільм пародіює класичні шпигунські бойовики, де герой завжди здатен врятувати світ, незалежно від труднощів. Роль Джонні Інгліша зіграв Ровен Аткінсон, чия харизматична комедія перетворила фільм у яскраву пародію на образ суперспівробітників. Завдяки смішним діалогам і абсурдним моментам, «Агент Джонні Інгліш» став популярною комедією серед прихильників легкої пародії на шпигунський жанр.

Чувак, де моя машина? (Dude, Where's My Car?), 2000 р.

Сюжет фільму «Чувак, де моя машина?» (Dude, Where's My Car?), 2000 р., зосереджений на двох друзях, які після нічних гулянь намагаються згадати, що з ними сталося і де їхня машина. Фільм починається з того, що герої прокидаються без жодних спогадів про минулий вечір, і це приводить їх у низку комічних пригод. Їхній пошук машини стає абсурдною подорожжю, що включає в себе зустрічі з інопланетянами, культом і безліччю комічних ситуацій. Фільм висміює безтурботний стиль життя молоді та їхню схильність потрапляти у непередбачувані ситуації. Завдяки легкому гумору та несподіваним поворотам сюжету, «Чувак, де моя машина?» став улюбленою комедією серед молоді початку 2000-х років.

Вітаємо у Зомбіленді (Zombieland), 2009 р.

У фільмі «Вітаємо у Зомбіленді» (Zombieland), 2009 р., розповідається про виживання групи людей під час зомбі-апокаліпсису. Герої, серед яких є обережний Колумбус, жорсткий Талахассі та хитрі сестри Вічита і Літл-Рок, подорожують разом, щоб знайти безпечне місце. Вони намагаються вижити, дотримуючись "правил" Колумбуса для захисту від зомбі, які часто призводять до кумедних ситуацій. Фільм пародіює класичні постапокаліптичні стрічки про зомбі, додаючи гумор та легкість у драматичні події. «Вітаємо у Зомбіленді» пропонує поєднання жахів та комедії, демонструючи, як навіть у найскладніших умовах можна знайти привід для сміху.

Будинок з паранормальними явищами (A Haunted House), 2013 р.

Фільм «Будинок з паранормальними явищами» (A Haunted House), 2013 р., є пародією на фільми про паранормальні явища та страшилки на кшталт «Паранормальне явище». Сюжет розгортається навколо молодої пари, яка переїжджає в новий будинок і стикається з незвичайними подіями. Головний герой Малкольм намагається впоратися з цими явищами, і кожна спроба обертається комічними невдачами. Фільм висміює страхи перед надприродним, демонструючи смішний бік боротьби з "примарами". Завдяки абсурдному гумору та пародійним моментам, «Будинок з паранормальними явищами» сподобався прихильникам комедійних пародій на жанр хорору.

Пустун (LittleMan), 2006 р.

Сюжет фільму «Пустун» (LittleMan), 2006 р., розповідає про невисокого злочинця Кальвіна, який прикидається дитиною, щоб викрасти цінний діамант. Коли пара, що мріє про дитину, знаходить "дитя", вони вирішують взяти його додому, не підозрюючи, що це дорослий чоловік. Кальвін намагається приховати свою справжню сутність, і це призводить до кумедних ситуацій. Фільм висміює ситуації, пов’язані з сімейним життям і підходом до виховання дітей, додаючи елементи абсурдного гумору. Завдяки нестандартному сюжету та пародійним моментам, «Пустун» привертає увагу глядачів, які цінують комедії з несподіваними поворотами.

Шматриця:… завантаження (The Helix... Loaded), 2005 р.

Фільм «Шматриця:… завантаження» (The Helix... Loaded), 2005 р., є пародією на культовий науково-фантастичний фільм «Матриця». Сюжет обертається навколо персонажів, які потрапляють у віртуальну реальність і намагаються знайти вихід, борючись з абсурдними ситуаціями та несподіваними ворогами. Фільм висміює ідеї, закладені в «Матриці», такі як концепції реальності, вибору та сили волі, додаючи до них комічний і навіть гротескний відтінок. Завдяки гротескним сценам та смішним моментам, «Шматриця:… завантаження» є цікавою розвагою для тих, хто знайомий з жанром наукової фантастики.

Ігрища престолів (Purge of Kingdoms: The Unauthorized Game of Thrones Parody), 2019 р.

У фільмі «Ігрища престолів» (Purge of Kingdoms: The Unauthorized Game of Thrones Parody), 2019 р., представлена комедійна версія популярного серіалу «Гра престолів». Сюжет розповідає про зібрання королівств для святкування та можливого укладання мирного договору, однак під час цього заходу починається справжній хаос. Фільм висміює відомі сцени та персонажів оригінального серіалу, акцентуючи на їхніх слабкостях і надмірних амбіціях. Завдяки гротескному гумору і сатирі, «Ігрища престолів» сподобаються тим, хто любить пародії на епічні фантазійні історії з драматичними сюжетами.

Шостий елемент (2001: A Space Travesty), 2000 р.

Фільм «Шостий елемент» (2001: A Space Travesty), 2000 р., розповідає про незграбного маршала Діка Дікса, який намагається врятувати президента Землі, що був викрадений інопланетянами. Сюжет містить численні елементи пародії на класичні науково-фантастичні стрічки, особливо «Космічну одіссею» та інші культові фільми. Фільм наповнений абсурдними ситуаціями, комічними сценами та діалогами, які висміюють стереотипи науково-фантастичного жанру. Завдяки гротескному гумору та незвичним поворотам, «Шостий елемент» став популярною пародією для шанувальників наукової фантастики.

Холмс і Ватсон (Holmes & Watson), 2018 р.

У фільмі «Холмс і Ватсон» (Holmes & Watson), 2018 р., представлена комедійна версія пригод відомого детектива Шерлока Холмса та його напарника доктора Ватсона. Сюжет розгортається навколо розслідування злочинів, де головні герої намагаються врятувати королеву Вікторію від таємничого плану професора Моріарті. Фільм насичений абсурдними ситуаціями та комічними діалогами, які висміюють образи класичних героїв і традиційні детективні історії. Завдяки нетрадиційному підходу та гротескному гумору, «Холмс і Ватсон» пропонує новий погляд на пригоди відомого детективного дуету, створюючи веселу і непередбачувану пародію.


Фільми-пародії залишають свій слід у кінематографі завдяки сміливим та оригінальним інтерпретаціям класичних сюжетів. Вони не лише розважають, а й допомагають глядачам критично поглянути на шаблонні підходи в кіно. Після перегляду таких фільмів ми починаємо цінувати як серйозні стрічки, так і комедійний погляд на них, який нагадує про важливість сміху та легкості в будь-якій історії.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
CinemaBox
CinemaBox@CinemaBox

Ваш провідник до світу кіно.

5.6KПрочитань
3Автори
8Читачі
Підтримати
На Друкарні з 27 жовтня

Більше від автора

  • Між життям і смертю: 29 фільмів про виживання, від яких перехопить подих

    Фільми про виживання завжди привертають увагу глядачів, адже вони дозволяють зазирнути в екстремальні ситуації, де кожна мить має вирішальне значення.

    Теми цього довгочиту:

    Фільми
  • 8 культових фільмів за мотивами книг Стівена Кінга

    Стівен Кінг – культовий автор, чиї книги неодноразово ставали основою для кінематографічних шедеврів. Його здатність поєднувати реалістичні персонажі з містичними елементами, а також глибоко розкривати людські страхи та слабкості зробили його твори ідеальними для екранізацій.

    Теми цього довгочиту:

    Фільми
  • ТОП-20 популярних фільмів про привидів і духів: деякі жахають, інші смішать

    Фільми про привидів і духів уже багато десятиліть приваблюють глядачів своєю таємничістю, жахом і часто неочікуваним гумором. Ці стрічки занурюють нас у світ надприродного, змушують замислитися над межами між життям і смертю.

    Теми цього довгочиту:

    Привид

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається