Публікація містить рекламні матеріали.

Учнівське самоврядування в Україні мертве?

Україна про це не потурбувалась, тому це роблю я
Автор: Akson. Опубліковано на Unsplash

Зі спілкуванням офлайн у молоді зараз усе кепсько. Дуже. Ви бачили тематичні спільноти підлітків поза межами школи, універу, молодіжних парламентів і тп?

Із війною та карантином усе середовище, хоч якось придатне для саморозвитку підростаючого покоління, перейшло в онлайн. Чи не в кожного є тґк чи інста-блог із поезією, прогресом у спорті, модельній справі тощо. Чати письменників, мафіозі або просто для спілкування ширяться Телеґрамом, наче ковід у 2020.

Захотілося знайти подібний, тільки для освіти. І, таки, знайшла! От правда був він від пари онлайн-шкіл, що готують старшокласників до НМТ.

На цьому учнівське самоврядування в Україні вмерло. Чи ні?

Автор: Gabriel Tan. Опубліковано на Unsplash

Як я уявляю собі ідеальний онлайн-простір для української молоді:

  • концепція об’єднання учнів, студентів тощо з усіх областей в одному ком’юніті;

  • вільний обмін думками, матеріалами, подіями в спільному чаті;

  • можливість реалізувати себе і заробити на своїх талантах;

Аудиторія – будь-хто віком від 14 до 25 років, натхненний ідеєю здобувати знання, досвід і рости над собою у комунікації з такими ж, як і він/вона!

Якщо ви писали олімпіади, наукові роботи МАН, брали участь у літературних, журналістських, мовознавчих, спортивних і тд змаганнях поза школою, якщо ви вчите мови або маєте будь-яке інше щире захоплення, було б класно увійти в коло однодумців, чи не так?

Це той самий простір, де можна було б дістати свої вірші з шухляди і прочитати на літвечорі, кинути в чат нагороди Кенгуру та пройти математичні квізи, розказати сюжет ігор про війнушки та зіграти в історичному батлі.

Для токсиків влаштувала б окремі “дні дебатів”. Ну, знаєте, аби в чаті ніхто не ганьбив одне одного, а свої думки висловлював у виокремленому для цього місці.

Ще кімната для спільного перегляду кіно, аніме, мультів мовою оригіналу чи українською. Спортивні чи танцювальні челенджі між фізично активними учасниками спільноти. Загалом, щоб кожен знайшов свою нішу!

Профорієнтація і гроші – наше все

Автор: Chris Montgomery. Опубліковано на Unsplash

У цій спільноті існувала б практика платних послуг. Гарно малюєте, можете зробити домашку/курсову з предмета, маєте файний досвід/вміння? То продайте це за символічну ціну (чи вище).

У чаті кожний міг би завести свій прайс і продавати будь-які дозволені законом послуги. Не дуже великий, але все ж – заробіток.

Щодо ролей. Учнівське самоврядування передбачає реально активну молодь, і цим би спільнота відрізнялась від того, що є наразі в Україні. Самі собі – керівники!

  1. Адміни

  2. Контент-мейкери

  3. Ілюстратори

  4. SEO-гуру

  5. Ментори для новачків

  6. Розробники

  7. Активні відповідальні учасники

  8. [Посада в процесі вигадування]

Спільнота об’єднувала б тематичні субспільноти, які поділятимуться за інтересами їх учасників. Наприклад, за профілями: фізмат, гуманітарії, митці тощо!

Повна свобода дій. У межах раціонального, звісно :)

Емблема спільноти

Тепер можна й до діла.

Якщо вам подібна ідея, ініціатива хоч трохи припала до душі, я вас запрошую до перших рядів Раціоналю. У цій спільноті я, і не тільки я, виступатимемо організаторами, що піклуватимуться про ваш комфортний вступ до новоствореного ком’юніті.

Заповнити анкету можна тут: https://forms.gle/ahsf8haiJvEtwTrG9

У свою чергу обіцяю приділяти увагу кожному в межах можливого і враховувати інтереси всіх настільки, наскільки це в силах відповідальної, трохи заклопотаної людини.

І ще, про правила. У нашій спільноті заборонено розповсюдження:

  • порнографії

  • нацизму

  • расизму

  • москвофільства

  • фейків

  • образ

  • дискримінації

  • гомофобії

З іншого боку, за умови вашого внеску в розбудову спільноти (toss a coin, послуга, реклама тощо), дозволено:

  • саморекламу

  • поширення перевірених зборів на ЗСУ та волонтерські потреби

  • піар інших спільнот, груп, занять

Пам’ятайте, ваші права закінчуються там, де починаються права інших. Золоте правило раціональності!

Бонус

Автор: Polina Rytova. Опубліковано на Unsplash

Лагідна українізація. Так, на щастя, це один із найпростіших методів уникнути появи в чаті якогось Васі з москви чи Пєті з пітєра. Якщо ви тільки переходите на українську – цей простір вам допоможе і не буде цькувати (я принаймні так вимагатиму).

Якщо ж вам комфортно спілкуватися лише російською і не переходити на українську в онлайн-спільноті – нуль засуджень. Але шляхи в нас різні.

Дуже дякую за вашу увагу!

P.S. частково, це була реклама, частково – агітація, частково, я дублюю тут посилання на анкету для вступу в Раціональ: https://forms.gle/ahsf8haiJvEtwTrG9

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Конірія
Конірія@Koniria

Юнкор, письменниця, лінгвіст

260Прочитань
1Автори
4Читачі
Підтримати
На Друкарні з 11 червня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається