Види капіталу та балансу на біржах | Whitebase Trading №4

Зображення стоворено автором у графічному редакторі Canva. Джерело вихідного фото: WhiteBIT © Автор бере на себе авторські права та відповідальність за походження

У минулій статті Whitebase Training ми розібралися, як купувати криптовалюту. Тепер час дізнатися, як правильно її зберігати. 

Сьогодні ми поговоримо про торгівлю особистими та позиковими коштами, а також розберемося в балансах на криптовалютних біржах (так, їх декілька видів!).

Ця стаття входить у серію Whitebase Trading – рубрику навчальних статей про криптоторгівлю, заснованій на однойменному тренінгу від криптобіржі WhiteBIT. Матеріал є продовженням минулих довгочитів, тож рекомендую ознайомитися з ними перед прочитанням цієї статті.

Перед тим, як переходити до аналізу всіх видів гаманців і торгових терміналів на біржах, варто звернути увагу на джерела балансу. Розуміння переваг і недоліків торгівлі на власний капітал і торгівлі на позикові кошти допоможе вам краще усвідомлювати ризики та потенційні перспективи вашого трейдингу.

Власний і позиковий капітал: який обрати?

Основна відмінність між цими видами торгівлі криється в назві розділу. Торгуючи на спотовому ринку, ви можете використовувати тільки власні кошти. Натомість у торгівлі з плечем (маржинальній та ф'ючерсній) ви маєте можливість позичати кошти задля еквівалентно більших прибутків і вищого ризику.


Криптосленг

Маржинальна торгівля (з англ. Margin Trading) – це спосіб біржової торгівлі з використанням позикових коштів, що реалізується за допомогою кредитного плеча, про яке ми говорили раніше. При торгівлі з плечем можна купити більшу кількість активу та, у разі вдалої угоди, заробити більше. Водночас фінансові втрати від невдалої торгівлі еквівалентно збільшуються.

Ф’ючерсна торгівля (англ. Futures Trading) – це техніка біржового трейдингу з плечем, що заснована на ф’ючерсах (Futures). Ф’ючерс – це домовленість купити конкретну кількість активу за конкретною ціною у майбутньому.


Переваги та недоліки

Плюси та мінуси торгівлі на власний і позиковий капітали | Зображення стоворено автором у графічному редакторі Canva © Автор бере на себе авторські права та відповідальність за походження

Можливість утрати депозиту. Якщо ви торгуєте із власним капіталом, імовірність того, що у вас буде повна ліквідація угоди та втрата балансу, максимально низька. Навіть якщо придбання вами криптовалюти стало збитковим, то, скоріше за все, через певний час ви зможете повернути собі ваш баланс та закрити позицію, принаймні при продажу активу за ціну першочергового придбання. Ба більше, навіть якщо ціна криптовалюти сильно знизилася, у вас усе одно залишиться частина депозиту, якою ви зможете оперувати.

Тим не менш, якщо ви торгуєте на маржинальному чи фʼючерсному ринках, ваша позиція повністю ліквідується при русі ціни проти неї.


Криптосленг

Ліквідація – це примусово повертання біржею собі криптовалюти, яку трейдер узяв у борг для торгівлі з маржинальним плечем.


Можливість торгувати як на зростання ціни, так і на її падіння. Якщо ви торгуєте власним капіталом, у вас немає можливості відкривати шорт-позиції (заробіток на зниженні ціни). Натомість, ви можете заробляти тільки на зростанні ціни (лонг-позиції). Простими словами, трейдер має придбати актив дешевше та продати його дорожче з метою отримання прибутку.

При торгівлі позиковим капіталом у вас є можливість торгувати у дві сторони. Тобто, для того, щоб отримати прибуток, ви можете продати криптовалюту дорожче та купити дешевше та навпаки – купити криптовалюту за більш високу ціну та продати за нижчу.

Можливість збільшити прибуток за рахунок позиченого капіталу. При торгівлі власним капіталом ви можете зайти у позицію максимум на сто відсотків від балансу. Простіше кажучи, якщо ви маєте у власному розпорядженні $1000, то ви можете здійснювати торгові операції тільки максимум із цією сумою.

Тим не менш, якщо ви торгуєте позиковим капіталом, то ви можете відкрити позицію з коштами, що перевищують ваш баланс. Наприклад, припустимо, що у вас є 1000$ на балансі. При торгівлі з плечем, ви можете зайти в угоду з сумою у 20 разів більше за вашу, і при правильному прогнозуванні руху ціни, ви отримаєте й у 20 разів більшу суму прибутків. Однак при невдалій позиції, ви втрачаєте й еквівалентну більшу суму, що робить торгівлю з позиковими коштами більш ризикованою.

Додаткові комісії за втримання позиції. Якщо ви купуєте криптовалюту за власні кошти, ви сплачуєте комісію біржі тільки при її купівлі та продажу. Ви не платите комісію за її утримання на відміну від торгових операцій із позиковими коштами.

У підсумку, варто зазначити, що торгівля з позиковими коштами – це досить результативна, але водночас і ризикована стратегія. Не дивлячись на потенційне збільшення прибутків і “гнучкість” у техніках заробітку, шанс втратити більшу суму балансу зростає. Саме тому початківцям у крипті рекомендовано використовувати спотову торгівлю з власним капіталом.


На криптовалютних біржах загальний баланс зазвичай розподілено з огляду на зручність у використанні послуг. На прикладі криптовалютної біржі WhiteBIT, ми розглянемо структуру гаманців на торговельних майданчиках.


Види гаманців на криптобіржах

На біржі WhiteBIT є 5 основних видів балансів:

  • Загальний;

  • Основний;

  • Торговий;

  • Заставний;

  • EARN.

Баланси гаманця криптовалютної біржі WhiteBIT. Джерело: WhiteBIT

Загальний баланс

Загальний баланс відображає всі активи користувача з основного, торгового, заставного й EARN балансів. На вкладці «‎Загальний» ви можете поповнювати баланс, переказувати кошти між «Основним» та «Торговим балансами», виводити їх та дивитись історію всіх транзакцій акаунту. На цій сторінці також є посилання на блокчейн-оглядач будь-якої криптовалюти.

Основний баланс

При поповненні, кошти зараховуються саме на Основний баланс. Для торгівлі треба переказати активи з Основного на Торговий баланс. Це можна зробити із Загального та Основного балансу, натиснувши на кнопку «‎Переказати».

Торговий рахунок

Торгівля на власний капітал здійснюється тільки коштом Торгового балансу. У Торговому балансі можна переказувати кошти, обмінювати їх чи одразу перейти до торгівлі. Якщо на ньому закінчаться гроші, для подальшої торгівлі їх доведеться поповнити або переказати з Основного балансу.

Заставний баланс

Заставний баланс потрібен для торгівлі з плечем. Саме з нього відбувається забезпечення позицій при торгівлі з плечем. Завдяки такому поділу можна відокремлювати капітал для спотової торгівлі від маржинальної та ф'ючерсної. Це дає змогу мінімізувати небажані збитки й не створювати додаткові ризики.

З Основного рахунку ви переказуєте кошти на той рахунок, який вам необхідний для торгівлі.

Якщо вас цікавить спот торгівля — тоді вам потрібно переказати кошти на Торговий рахунок. Натомість якщо ви зацікавлені в маржинальній або ф'ючерсній торгівлі — вам потрібно переказати кошти на “Заставний рахунок”.

EARN баланс

EARN баланс призначений для Криптодепозиту. Біржа надає спеціальний інструмент у рамках WhiteBIT Earn. Це єдина система,  яка передбачає позику біржі певних цифрових активів та надає можливість кожному користувачеві отримувати за це гарантований дохід від 0.3% до 24.85% 

Перевірити інформацію по відкритим планам криптодепозиту ви зможете саме на EARN балансі, або у відповідному розділі сайту/застосунку.


У цій статті ми продовжили розбиратися в інтерфейсі криптовалютних бірж, а також порівняли торгівлю власними та позиковими коштами. У наступних матеріалах, ми почнемо розповідати, як реалізувати ваш баланс на практиці.


Про рубрику:

Whitebase Trading – серія навчальних статей з криптоторгівлі, заснована на відеотренінгу Whitebase Trading від компанії WhiteBIT – європейської криптобіржі, заснованої у Харкові.
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Павло Осадчук
Павло Осадчук@paul_osadchuk

пишу про крипту та блокчейн

2.8KПрочитань
17Автори
29Читачі
На Друкарні з 3 серпня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається