Виробництво гнучкого каменю і термопанелей як бізнес

Зміст

Затребуваність гнучкого каменю і термопанелей пояснюється їхньою багатофункціональністю і легкістю монтажу. Ці матеріали широко застосовуються в ландшафтному дизайні, для оздоблення приватних домоволодінь, присадибних будівель, комерційних будівель, облицювання камінів, сходів і басейнів.

Вони довговічні, вологонепроникні, естетичні. Завдяки відсутності конкуренції, невеликим початковим вкладенням і простоті запуску бізнес-ідея з виробництвом цих будівельних матеріалів здатна стати прибутковим заняттям.

Технологія виробництва гнучкого каменю

Гнучкий камінь є натуральним матеріалом завтовшки 0,3-1 см, під час виробництва якого використовують мармурову крихту або кварцовий пісок/піщаник, акрилові та поліефірні смоли, фарбувальні пігменти та декоративні складові: кольоровий пісок чи кварц, гальку.

Мінеральна сировина обробляється за допомогою штучного барвника, закріплюється спеціальним складом і декорується для надання матеріалу рельєфу натурального каменю. Для його кращої гнучкості задіюють полімерний латекс, що наноситься безпосередньо на скловолокно.

Матеріал випускається у вигляді полотна стандартних розмірів 120х260 см або плитки різних кольорів і фактур, що мають розміри: 5х60 см, 20х30 см, 40х80 см, 60х30 см. Великі плити 100х250 см виконують із підкладкою з МДФ.

Виготовляти гнучкий камінь можна за двома технологіями залежно від масштабу бізнесу і планованих капіталовкладень:

1. Стандартною, що передбачає мінімум матеріальних витрат і обладнання, дає змогу облаштувати майстерню в будь-якому підсобному приміщенні, наприклад, у гаражі. Технологічний процес складатиметься з таких етапів:

  • підготовки текстильної основи під покриття;

  • обробки мінеральної сировини (мармурової крихти або кварцового піску) пігментами;

  • приготування клейового складу;

  • нанесення матеріалу на скловолокно і приклеювання;

  • сушіння каменю до затвердіння;

  • розрізання на листи і рулони потрібного розміру.

2. Насипної технології, що вимагає істотних вкладень, але й дає можливість більше заробити. Вироблений цим способом матеріал коштує дорожче і належить до преміум-класу. Відкривати цех доцільно поблизу покладів пісковика, який необхідний у виробництві гнучкого каменю. Стадії виготовлення включають:

  • нанесення на скловолокно зрізу пісковика, який має незвичайний малюнок і стійкість до зовнішніх впливів;

  • обробку основи сполучною сумішшю;

  • сушку, в процесі якої формується матеріал з "відбитком" природного пласта каменю.

У підсумку виходять кам'яні шпалери на текстильній основі, що забезпечує надійне кріплення матеріалу до поверхні. Такі шпалери мають низку переваг:

  • стійкість до стирання, вологи і температурних перепадів;

  • простота в монтажі, легкість і гнучкість, що дає змогу підлаштуватися під будь-яку форму стін, ніш, перегородок та інших конструкцій, що виступають;

  • екологічність;

  • негорючість;

  • антистатична дія, що перешкоджає осіданню пилу;

  • довгий термін служби - до 35 років.

Що таке термопанелі

Ще один матеріал на основі гнучкого каменю, випуском якого варто зайнятися, - фасадні термопанелі. Вони призначені для зовнішнього оздоблення будинків і невеликих споруд, є аналогом сайдингу, але мають привабливіший вигляд. Складаються з облицювальної частини та утеплювача, завдяки чому добре зберігають тепло. Основною сировиною для їхнього виробництва служать гранули полістиролу, керамічна плитка, клейові склади, мармурова крихта або пісок. Технологія виготовлення багатоетапна і вимагає застосування спеціального обладнання.

У разі використання як облицювання гнучкого каменю пінопласт склеюють з його листами. У разі виготовлення панелей з мармуровою крихтою на пінополістирол послідовно наносять шар клею, крихту і захисне покриття. Для отримання клінкерних термопанелей у змащені антиадгезійною речовиною комірки форми укладають плитку, ребра між ними посипають піском, заливають рідким пінополіуретаном, закривають до висихання, після чого монолітний пласт виймають.

Як організувати мінівиробництво гнучкого каменю і термопанелей

Перш за все, потрібно скласти бізнес-план з перерахуванням необхідних кроків, фінансових розрахунків, організаційних моментів і можливих ризиків. Потрібно буде підшукати відповідне приміщення, персонал, обладнання, ознайомитися з технологією виробництва і продумати канали збуту готової продукції.

За наявності невеликої суми можна відкрити мініцех із виготовлення гнучкого каменю і термопанелей за стандартною технологією. Процес виробництва схожий з цементним або гіпсовим литтям, коли пропорції сировини підбираються самостійно, тобто готових рішень тут немає.

Аналіз ринку та конкуренції

Перед запуском бізнесу необхідно проаналізувати рівень попиту і конкуренції в цій сфері ринку. Відвідати будівельні магазини, вивчити пропонований асортимент і ціни. Нині кількість прямих конкурентів невелика, що дає змогу зайняти вільну нішу на ринку, поступово збільшуючи обсяги виробництва і розвиваючи справу.

Конкурентна боротьба в основному ведеться з оздоблювальними матеріалами-замінниками такими, як декоративна штукатурка, пластикові панелі, шпалери, фарба та інші. Акцентуючи увагу покупців на перевагах товару, вийде розширити цільову аудиторію. З метою зниження витрат на початковому етапі можна виготовляти камінь на замовлення під потреби конкретного клієнта.

Пошук каналів збуту

Заздалегідь варто намітити коло потенційних покупців, а ще краще знайти оптовика для збуту великих обсягів готового матеріалу. Крім оптових посередників реалізовувати продукцію можна в будівельні магазини і компанії, точки на ринку, оздоблювальним бригадам, дизайнерам інтер'єрів і приватним особам, які займаються ремонтом.

Просуванню бізнесу сприятиме реклама в газетах, тематичних друкованих виданнях, інтернет-майданчиках, дошках оголошень, розповсюдження візитівок і листівок у торгових точках будівельної спрямованості. Надалі можливо відкрити власний онлайн або офлайн магазин.

Пошук постачальників сировини

Інформація про оптових постачальників сировини для виробництва гнучкого каменю є в інтернеті. Придбати все необхідне можна і на будівельному ринку або магазині. Варто вивчити всі пропозиції і вибрати найбільш вигідні. Краще працювати з кількома виробниками, щоб уникнути простою при проблемах з поставками в одного з них.

Кількість сировини розраховується виходячи з масштабів виробництва і планів зі збуту готових виробів.

Для зниження собівартості матеріалу допустимо закуповувати дешевшу сировину: мармуровий пісок або кварцовий пил, але це негативно позначиться на зовнішньому вигляді виробу.

Приміщення під цех

Площа приміщення під цех залежить від обсягів виробництва.

Для великих масштабів знадобиться не менше 100 м2, для роботи в побутових умовах - від 30 м2. Його необхідно поділити на кілька зон:

  • місце підготовки розчину;

  • ділянка з верстатом для його нанесення;

  • зона роботи з сировиною;

  • ділянка для просушування;

  • склад для зберігання готового матеріалу, що займає більшу частину.

Приміщення повинно мати загальний рівень освітленості, низьку вологість, температуру 15-250С, витяжну вентиляцію, всі комунікації. Добре, якщо воно розташовуватиметься в промисловій зоні. У разі оренди краще укласти договір на тривалий термін.

Найм працівників

Для виробництва гнучкого каменю і термопанелей потрібно найняти технолога, який стежитиме за процесом і прийматиме готовий матеріал, двох робітників для виконання необхідних операцій і людину на склад.

Також потрібен водій зі своїм автомобілем, прибиральниця і менеджер. Бухгалтерію можна віддати на аутсорсинг. За невеликих масштабів достатньо мати 1-2 помічників, а всі організаційно-адміністративні функції взяти на себе.

Яке знадобиться обладнання

Спочатку всі операції можна виконувати вручну, але купівля обладнання прискорить роботу і полегшить процес. Для виготовлення гнучкого каменю за стандартною технологією знадобиться придбати:

  • просіювач для сировини;

  • сушильну камеру;

  • стелажі;

  • різальну машину;

  • інвентар: змішувач, дриль тощо.

Для термопанелей:

  • тередвспінювачі та сушильні установки з пультом управління;

  • бункера роздачі;

  • блок-форми для формування термопанелей;

  • паронагрівач із паронакопичувачем;

  • установка вакуумування для охолодження готового матеріалу;

  • інше обладнання: для монтажу, повітровідводи, компресори тощо.

На купівлю обладнання доведеться витратити щонайменше 150 тис. грн., з яких - 10 тис. грн. на закупівлю сировини.

Скільки потрібно вкласти на старті

Залежно від масштабу бізнесу потрібно від 200 тисяч до 500 тисяч гривень початкових інвестицій. За наявності відповідного приміщення і купівлі мінімального обладнання достатньо 180 тис. грн.

У випадку з організацією виробництва гнучкого каменю і термопанелей в орендованому приміщенні, з комплектуванням штату співробітників і купівлею всього необхідного знадобиться велика сума - в середньому 450 тис. грн.

  • Оренда та підготовка приміщення - 70 тис. грн

  • Придбання обладнання - 360 тис. грн.

  • Закупівля сировини - 10 тис.

  • Оформлення дозволів і непередбачені витрати - 5 тис.

Разом: 445 тис. грн.

Скільки можна заробити

Собівартість гнучкого каменю становить 50-70 грн./м2, термопанелі - 100 грн./м2. Ціна продажу 500-700 грн. і 600-900 грн за квадратний метр відповідно. За рахунок ручної роботи націнка тримається на високому рівні. Реалізуючи по 100 м2 того й іншого, можна заробляти не менше 110 тис. грн. щомісяця. За таких показників стартові вкладення окупляться за кілька місяців роботи.

Можливі проблеми та ризики бізнесу

Не можна забувати і про можливі ризики для цього бізнесу.

До найпоширеніших із них належать:

Сезонність попиту, що припадає на весняно-літній період. Для стимулювання збуту в холодну пору року слід передбачити програму знижок і бонусів, акцій, розпродажів.

Неналежна якість сировини, що впливає на властивості виробу. Для мінімізації ризику варто купувати матеріали в одного й того самого постачальника, не економлячи при цьому.

Зростання конкуренції, здатне стати причиною зниження попиту і виручки. Уникнути проблеми допоможе невисока вартість, оригінальний дизайн та інші конкурентні переваги.

Виробничий і людський фактор: поломка обладнання, помилки співробітників, порушення технології виробництва тощо. Зменшити ризик дасть змогу трудова дисципліна, контроль за процесом, придбання обладнання перевірених виробників.

Як бачимо, бізнес із виробництва гнучкого каменю і термопанелей швидкоокупний і високорентабельний.

Організувати його нескладно навіть новачкові. Технологія виготовлення проста, а переваги матеріалу очевидні. Почавши з міні-цеху і освоївши тонкощі справи, можна подумати про розширення і повномасштабне виробництво.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

858.3KПрочитань
11Автори
663Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається