Як відкрити бізнес із виробництва тресів

Трес - це плоске пасмо натурального або штучного волосся. Кілька таких пасом використовується для створення різних зачісок і нарощування волосся.

Основні статті витрат при організації власного виробництва тресів - це закупівля матеріалів, оренда приміщення, придбання необхідного обладнання, заробітна плата найманим працівникам. Спочатку займатися виготовленням тресів можна і самостійно у себе вдома. Усе обладнання для ручного виготовлення накладних пасом являє собою так званий трес-банк. Цей інструмент складається з двох дерев'яних або металевих стійок діаметром 40-50 мм і заввишки 40-50 см, між якими натягується нитка, а також з дерев'яних котушок і струбцин, за допомогою яких він кріпиться до робочої поверхні. Один такий комплект обійдеться в 1-3 тисячі гривень, залежно від моделі.

Струбцини зі стійками прикріплюються до стільниці на відстані 50-70 см одна від одної, що дає змогу контролювати натяг ниток. У правій стійці є три наскрізні отвори з кілками (котушками) для ниток. На них намотуються капронові або комбіновані нитки особливої міцності. Вільні кінці ниток скріплюються між собою і фіксуються на гачку лівої стійки. Між цими нитками вручну перевивають волосся. Так і виходить трес. Фахівці розрізняють кілька видів плетіння пасом між нитками. Залежно від способу переплетення і числа ниток існує англійське, єгипетське, голландське, одинарне, подвійне, пробірне плетіння і крепе.

Міцність отриманого виробу залежить від міцності використовуваних матеріалів і якості плетіння. Треси можуть бути різної довжини. Їхні кінці зав'язують двома вузлами, щоб пасмо не розсипалося, після чого його упаковують у поліетиленовий пакет. Робота з виготовлення тресів зовсім нескладна, але доволі монотонна і потребує багато уваги та зосередженості. Крім того, як і в будь-якій іншій ручній роботі, продуктивність такого методу виготовлення накладних пасом досить невелика.

Для організації відносно великого бізнесу з виробництва тресів доведеться шукати найманих працівників. І простим трес-банком у цьому разі вже не обійтися. Вам знадобиться спеціальна трес-машина. Трес-машини, як правило, купують у Китаї або в Кореї (англійською мовою трес-машина називається hair wefting machine або wefts sewing machine). Вартість такого обладнання становить близько $12000 плюс $3000-4000 за навчання роботі з ним. Звичайні швейні машини для виготовлення пасом не підійдуть, хоча деякі виробники і використовують їх після істотного доопрацювання.

Крім того, у пригоді стане машина для проклеювання шва тресу. Вона досить компактна, не потребує багато місця для розміщення, проте значно спрощує процес роботи над тресами. Також вам знадобиться карда - дерев'яна прямокутна або квадратна пластина з частими зубцями, оббита бляхою. Зубці на пластині розташовані в кілька рядів. Довжина їх варіюється від 4 до 6 см. Це пристосування прикріплюється до робочого столу і використовується для первинної обробки волосся, його змішування і розчісування.

За один робочий день досвідчений майстер сплітає вручну близько 1,5-2 метрів тресів. Для порівняння: на перуку, яку також виготовляють з окремих пасом, йде близько 8-10 метрів тресів. Звідси і висока ціна на готову продукцію. Треси машинного виробництва продаються за ціною від 1,5-2,5 тисяч гривень за пасмо. Вартість продукції ручного виробництва в кілька разів вища. Крім того, ціна залежить від якості, довжини волосся і довжини самого тресу. Компанії пропонують як продаж готових пасом, так і виготовлення тресів вручну під замовлення. В останньому випадку замовник визначає необхідну йому ширину і відтінок тресів. Такі пасма, звісно, коштують набагато дорожче за готові. Вартість плетіння тресу (тільки робота без урахування вартості матеріалів) становить від 1500 гривень за один метр.

Для виготовлення пасом використовують сумішеві або комбіновані нитки з лавсаном. Колір ниток підбирають у тон використовуваного волосся (зазвичай беруть білі нитки і фарбують їх у потрібний відтінок). З матеріалів, крім ниток і клею для проклеювання тресу, вам знадобиться саме волосся. Воно може бути як штучним (із синтетичних матеріалів), так і натуральним. Натуральне волосся, своєю чергою, ділиться на звичайне і шліфоване. Останнє легше укладається і не настільки примхливе, як звичайне. Натуральне волосся довжиною від 30 до 40 см коштує близько 20 євро за 100 грамів. А волосся на 10 см довше - від 40 до 50 см - коштує вже вдвічі дорожче.

Більшість виробників тресів шукають клієнтів через інтернет - на спеціалізованих сайтах і форумах. Якщо бюджет дозволяє, варто задуматися про створення власного інтернет-магазину. Найпростіший варіант обійдеться в 10-20 тисяч гривень.

Для організації свого виробництва тресів знадобиться стартовий капітал у розмірі від 5000 гривень (якщо ви збираєтеся працювати в перший час самостійно у себе вдома) або не менше 200 тисяч гривень, якщо йдеться про невелике за розмірами, але все ж повноцінне виробництво. Термін окупності становить від 3 місяців і більше.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

959.7KПрочитань
11Автори
783Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається