Як відкрити інтернет-магазин тканин і швейної фурнітури: особливості освоєння ніші, корисні рекомендації

Зміст

Плюси і мінуси відкриття інтернет-магазину тканин

Онлайн-магазин тканин і швейної фурнітури за умови грамотного планування може стабільно приносити своєму власникові гарний дохід. Вирішивши запустити власний бізнес-проект у цій ніші, потрібно насамперед розібратися з перевагами і недоліками її освоєння. Серед виражених плюсів організації інтернет-торгівлі:

  • Можливість виділитися на тлі компаній-конкурентів. Великий асортимент тканин різноманітних відтінків, фактури, щільності дозволяє підприємцю реалізувати свої найсміливіші ідеї. Сформувати унікальну комерційну пропозицію з "родзинкою", щоб задовольняти особливі потреби покупців, вигідно відрізняючись від конкурентів.

  • Мала схильність до сезонності. Тканини та швейну фурнітуру добре купують у будь-яку пору року. Хоча деякі різновиди все-таки більш затребувані в певний період. Щільні й теплі - взимку, легкі й тонкі - влітку. Але загалом асортиментний ряд при зміні сезонів не потребує кардинальних змін.

  • "Відданість" цільової аудиторії. Якщо на вітрині вашого онлайн-магазину завжди буде великий вибір товарів високої якості за вигідною ціною, випадкові відвідувачі сайту швидко перейдуть у категорію постійних покупців. Такі клієнти регулярно повертатимуться на ваш торговий майданчик за черговим придбанням.

  • Можливість безперешкодно масштабувати бізнес. У інтернет-магазину тканин і швейної фурнітури є маса можливостей для розвитку і розширення. Домігшись певних результатів, ви можете почати співпрацю з оптовими покупцями, пропонувати послуги з пошиття ексклюзивних предметів гардероба, продавати товари за кордон і так далі.

  • "Впевненість у завтрашньому дні". Для текстильного онлайн-магазину характерна стабільність. Це серйозний бізнес із довгостроковою перспективою. Роблячи акцент на клієнтоорієнтованість, ви станете затребуваним і навіть незамінним продавцем для своїх покупців.

Деякі інтернет-магазини тканин і швейної фурнітури пропонують клієнтам послуги з індивідуального пошиття предметів гардероба

Переваг в організації такого бізнес-проєкту дійсно чимало. У чому можна переконатися, вивчивши перераховані вище плюси. Але, як і будь-який інший бізнес, продаж тканин і швейної фурнітури має і свої мінуси. Про ці нюанси не варто забувати, приймаючи рішення про освоєння ніші:

  • Досить вузьке коло потенційних споживачів. Тканини та фурнітура - не готовий продукт. Їх купують тільки представники певної цільової аудиторії. Швейні фабрики, невеликі ательє, майстри, які займаються пошиттям на дому. Середньостатистичний покупець, який звик до товарів масового споживання, навіть не помітить вітрину онлайн-магазину тканин.

  • Багатий асортимент тканин, представлених на ринку, може зіграти з підприємцем злий жарт. У величезній кількості видів, типів, фактур вельми непросто зорієнтуватися. Бажаючи задовольнити максимум споживчих потреб, продавець може втратити почуття міри. Спробувати охопити все й одразу, замість того, щоб зосередитися на конкретному напрямку. Нічого хорошого при такому розкладі не вийде.

  • Велика кількість компаній-конкурентів на ринку. Тканини і швейна фурнітура продавалися завжди. Власники великих торгових точок, які давно працюють у цій сфері, успішно продають товари в офлайн і онлайн форматах. Вони міцно утримують позиції в напрацьованій ніші. Бізнесменові-початківцю буде непросто зайняти своє "місце під сонцем" серед торгових гігантів.

  • Необхідність максимально серйозно підходити до підбору партнерів-постачальників і відстежувати якість продукції, що поставляється. Якщо на вітрині інтернет-магазину хоча б раз з'явиться неякісний товар, ви моментально втратите більшу частину постійних клієнтів. Висока якість тканин і швейної фурнітури має бути візитною карткою вашого торгового майданчика.

Вивчення ринку і складання бізнес-плану

Перш ніж приступати до формування асортименту і планувати розробку веб-ресурсу для сайту онлайн-магазину тканин, необхідно ретельно вивчити ринкову обстановку. Отримати бажаний результат без детального аналізу неможливо

Насамперед подивіться, чим торгують ваші конкуренти. Які товарні позиції є найбільш ходовими, а які практично не продаються. Дізнайтеся, чим саме інші продавці приваблюють користувачів до своєї віртуальної вітрини. Можливо, вони роблять ставку на реалізацію товарів від популярного виробника, пропонують узяти участь в акційних і знижкових програмах, влаштовують розіграші для постійних клієнтів.

Зверніть увагу на відгуки покупців ваших конкурентів. З'ясуйте, що людям найбільше подобається в роботі інших компаній, що продають, а чим вони абсолютно не задоволені. Це допоможе грамотно спланувати організацію власного бізнес-проєкту й уникнути безлічі помилок ще на старті.

Зверніть увагу на відгуки клієнтів ваших конкурентів. За ними можна визначити сильні та слабкі сторони інших продавців

За підсумками проведення аналізу ви повинні зрозуміти:

  1. Які тканини і швейна фурнітура найбільш затребувані в популярних інтернет-магазинах.

  2. Від придбання яких товарних позицій краще відмовитися, щоб не витратити гроші даремно на неактуальну продукцію.

  3. Що покупці хотіли б бачити на вітринах онлайн-магазинів тканин, але поки не отримують у достатній кількості.

  4. Чим інші продавці привертають увагу потенційних споживачів до вітрин своїх торгових майданчиків.

Тільки після проведення детального аналізу можна приступати до складання бізнес-плану. Планування - обов'язковий етап у процесі ведення комерційної діяльності. Готовий план повинен містити в собі всі важливі пункти, які мають значення для розвитку інтернет-магазину.

  • Насамперед відобразіть у документі мету бізнес-проєкту.

  • Потім займіться фінансовою складовою. Оцініть ймовірні ризики, пропишіть передбачувані обсяги реалізації, подумайте, скільки коштів вам знадобиться для втілення ідеї.

  • Зробіть докладний опис товару: характеристики, сфера застосування, рівень затребуваності.

На сайтах компаній-конкурентів можна визначити найбільш затребувані товарні позиції
  • Проаналізуйте ситуацію на ринку. Уявіть свою цільову аудиторію, розбийте її на сегменти. Тут же оцініть власні сили в частині відбудови від компаній-конкурентів.

  • Складіть детальний маркетинговий план розвитку бізнес-проєкту.

  • Якщо плануєте самостійно займатися виробництвом, не забудьте про виробничий план. Актуально для бізнесменів, готових серйозно вкластися у власну справу.

  • Розпишіть схему співпраці з постачальниками продукції, прикладіть графік поставок, відзначте особливості зберігання товарів.

Під час складання бізнес-плану використовуйте якомога більше достовірних джерел. Збирайте, перевіряйте й аналізуйте отриману інформацію.

Визначення цільової аудиторії

Власнику інтернет-магазину тканин і швейної фурнітури важливо знати свого клієнта "в обличчя". Продавець повинен гранично чітко розуміти, що, як і кому належить пропонувати на віртуальній вітрині торгового майданчика. Щоб краще пізнати свого покупця, необхідно розбити всю цільову аудиторію на сегменти. Групування користувачів зазвичай проводиться з урахуванням таких параметрів:

  1. Місце проживання потенційних покупців. Якщо онлайн-магазин реалізовуватиме продукцію в рамках певного міста, слід оцінити обсяг аудиторії саме в ньому. Коли товари продаються по всій країні, враховувати доведеться всіх жителів України, зацікавлених у придбанні відповідного продукту (досить складний і витратний за часом аналіз).

  2. Соціальний стан і статево-вікові характеристики. Припустімо, заміжні жінки з доходом вище середнього у віці від 20 до 45 років. Або швейні фабрики та ательє, що спеціалізуються на виробництві певних виробів. У такому випадку важливо, щоб для пошиття предметів гардероба їм були потрібні товари, які реалізує ваш онлайн-магазин.

  3. Психологічні чинники. Який спосіб життя веде основна маса ваших потенційних покупців? Чи є шиття їхнім захопленням, яке вони готові перетворити на прибутковий бізнес?

  4. Особливості поведінки. Як часто постійний клієнт робить замовлення, скільки часу їм потрібно, щоб визначитися з вибором і прийняти рішення про здійснення покупки? Який критерій виявляється вирішальним під час ухвалення рішення: вартість, якісні характеристики, виробник, можливість замовити доставку тощо.

За якісні товари клієнти готові платити значні суми. Низька ціна не гарантує вам припливу покупців, якщо тканини виявляться неякісними

Коли ви відповісте на всі ці запитання, зможете зрозуміти потреби й уподобання свого покупця. Дізнатися, що він хоче бачити на вітрині інтернет-магазину.

Вибір товарів для інтернет-магазину

Вивчивши ситуацію на ринку і склавши портрет потенційного покупця, ви зрозумієте, які саме товари повинні входити в асортиментний ряд онлайн-магазину. Зрозуміло, у процесі ведення діяльності він буде постійно оновлюватися і розширюватися. Одні товарні позиції міцно влаштуються на вітрині торгового майданчика і стануть затребуваними. Інші - не виправдають ваших очікувань.

Згодом ви визначите для себе основу асортиментного ряду. Найбільш ходові товари, які будуть закуповуватися для інтернет-магазину на постійній основі.

Так, наприклад, орієнтуючись на фабрики з виробництва спецодягу та уніформи, доцільно пропонувати не надто дорогі міцні тканини та якісну фурнітуру. Працюючи для ательє з пошиття ексклюзивних предметів гардероба, доведеться формувати асортимент в основному з тканин преміум-класу.

Багатий асортимент привертає увагу потенційних клієнтів

Обираючи товари для онлайн-магазину, не забувайте - охопити відразу все неможливо. Ваше завдання - визначити конкретний напрямок роботи. Але при цьому пам'ятати, що товари в цій категорії за призначенням поділяються на:

  • Тканини для пошиття верхнього одягу, одягу другого шару і натільної білизни.

  • Підкладкові матеріали.

  • Тканини для виготовлення спеціального одягу (форми), сумок, наметів, рюкзаків.

  • Хутряні та шкіряні матеріали для верхнього одягу та оздоблення.

  • Оббивні тканини і матеріали (якщо в онлайн-магазині буде представлена продукція для пошиття штор або оббивки м'яких меблів).

Щоб покупець без проблем міг вибрати потрібний йому товар, необхідно розбити весь асортиментний ряд на категорії за кольорами, виробником, складом, призначенням.

Не меншу увагу приділіть вибору фурнітури для онлайн-магазину. Чим більше різних матеріалів та інструментів для оздоблення виробів ви запропонуєте покупцям - тим краще. Зі швейної фурнітури на вітрині доцільно демонструвати:

  • Різні види застібок: ґудзики, блискавки, гачки.

  • Нитки, бейку, стрічки, волосінь для декору.

  • Намистини, бісер, стрази, стеклярус і багато іншого.

Асортиментний ряд також непогано розширити інструментами для шиття, крою та обладнання. Ножиці, голки, котушки, лапки для швейних машин - все це обов'язково стане в нагоді вашим постійним клієнтам.

Продумуючи асортимент інтернет-магазину, не скидайте з рахунків сезонність. Нехай вона не надто впливає на рівень попиту, але деякі товарні позиції більш актуальні саме в зимовий або літній період. Так, наприклад, легкі тонкі тканини частіше купують у спекотний сезон, а щільні й теплі - у холодний.

Підбір постачальників для бізнес-проєкту

Реалізація товарів високої якості - обов'язкова умова для роботи інтернет-магазину тканин і швейної фурнітури. Тому власнику торгового майданчика слід поставитися до підбору компаній-постачальників максимально серйозно.

Виробничі компанії

Щоб мати можливість контролювати якісні характеристики продукції, що випускається, варто вибрати для співпраці українські виробничі підприємства. З українськими партнерами можна домовитися про особистий візит. Отримати детальну інформацію про виробничі процеси, упевнитися в дотриманні правил і норм, оцінити якість товару. Тільки так ви зможете ручатися за представлені на вітрині інтернет-магазину тканини і швейну фурнітуру.

Єдиний мінус вибору виробничої компанії як постачальника продукції - необхідність купувати товари великими партіями. Тому що великі виробники воліють працювати з розвиненими торговельними мережами. Хоча партнерство з онлайн-магазином, що впевнено зростає і розширює сферу присутності, їх також може зацікавити.

Український виробник трикотажного полотна. Компанія готова співпрацювати з великими і невеликими інтернет-магазинами

Оптові постачальники

Крім виробників на ринку України у величезній кількості присутні оптові постачальники (вони ж перекупники). Такі торгові організації купують тканини і швейну фурнітуру у великих обсягах і перепродують власникам інтернет-магазинів малим оптом за вищою ціною. Однак співпрацювати з ними також досить вигідно.

Оптовики реалізують товар з націнкою, але пропонують клієнтам досить вигідні умови партнерства. Привабливі акції, дисконтні програми для постійних покупців - можна сміливо назвати постійними атрибутами компаній дистриб'юторів. Більшість оптових організацій охоче дарують клієнтам бонуси, пропонують взяти участь у розпродажі, знижують вартість товарних позицій при придбанні великих партій.

На що звернути увагу при виборі компанії-постачальника

Вивчаючи сайти потенційних партнерів по бізнесу, намагайтеся отримати якомога більше інформації про їхню роботу. Порівняйте отримані дані і тільки потім вибирайте оптимальний для себе варіант. У ваших інтересах знайти постачальника, який:

  • Надасть вам можливість закуповувати продукцію мінімальними партіями.

  • Дотримуватиметься графіка поставок і запропонує різні способи переведення коштів у рахунок оплати.

  • Зробить хорошу знижку при придбанні великої кількості товарних позицій і не забуде нагадати про вигідну акцію.

  • При першому ж запиті надасть всю необхідну документацію на товари (сертифікати, супровідні документи).

Клієнтам, які купують великі партії товарів, постачальники пропонують вигідніші ціни

Якщо ви абсолютно не знаєте свого партнера, ніхто не може підтвердити його надійність (джерело, якому ви довіряєте), нізащо не беріть відразу велику партію товару. Зробіть пробну закупівлю, щоб оцінити якість пропонованих тканин або швейної фурнітури.

На жаль, на ринку достатньо недоброчесних постачальників, які намагатимуться під маркою відомого бренду підсунути вам підробку або відвертий брак замість високої якості. Взявши на пробу малу кількість товару, вдасться скоротити ймовірні втрати, якщо компанія-постачальник все-таки виявиться ненадійною.

Особливості зберігання тканин на складі

Тканини - досить примхлива товарна категорія. Щоб товар зберіг свої якості та привабливий зовнішній вигляд, необхідно подбати про відповідні умови зберігання. Зазвичай правила зберігання тканин і підкладкових матеріалів вказуються в супровідних документах, які заповнює виробник. Якщо їх не дотримуватися, можна втратити значну суму через псування товару.

Щоб продукція не зіпсувалася на складі:

  • Забезпечте потрібний температурний режим у приміщенні для зберігання. Оптимальна температура для тканин і підкладкових матеріалів - від 15 до 20°C.

  • Зберігайте тканини в сухому добре провітрюваному приміщенні. Надлишок вологості здатний серйозно пошкодити товар і викликати поширення цвілевого грибка. Що призведе до псування цілої партії буквально за кілька тижнів.

  • Не складуйте тканини і підкладкові матеріали щільними стопами або купами. Рулони повинні лежати на спеціальних стелажах, що забезпечують захист від деформації і псування зовнішнього вигляду.

Реалізуючи тканини, супроводжуйте кожен вид спеціальними інформаційними картками. У них зазвичай вказується артикул, компанія-виробник, найменування, основні характеристики.

Вибір системи управління контентом

Створити веб-ресурс для онлайн-магазину тканин і швейної фурнітури можна різними способами. Вибір підходу зазвичай залежить від цілей бізнес-проєкту і фінансових можливостей підприємця. Зробити сайт можна:

  • За допомогою конструктора, як платного, так і безкоштовного. Хоча другий варіант - безумовно не найкраще рішення. Конструктори, які перебувають у вільному доступі і не передбачають внесення плати, зазвичай надають користувачам дуже слабкий хостинг. Для повноцінної роботи інтернет-магазину його буде недостатньо. Зате агресивна реклама займе всі можливі й неможливі місця на сторінці. Покупці просто розбіжаться з низькоякісного ресурсу.

  • Шляхом залучення професіоналів-розробників. Це вже серйозний підхід, який майже завжди гарантує хороший результат. Імовірність не отримати те, що потрібно, мінімальна, але все-таки не варто скидати її з рахунків. Професійна розробка веб-ресурсу коштує чималих грошей. Якщо в результаті сайт залишить бажати кращого - втратите гроші (як і віру в сумнівних фахівців).

  • За допомогою відповідної системи управління контентом. Такі платформи дають можливість не просто створити веб-майданчик і почати онлайн-торгівлю. Вони гарантують своїм клієнтам належний результат і здійснюють постійну технічну підтримку. Що важливо для підприємця, який не розбирається в нюансах організації роботи ресурсу.

Скористайтеся CMS-системою ХОРОШОП і отримайте можливість протестувати платформу безкоштовно

На ринку сьогодні послуги з управління контентом інтернет-магазинів пропонують багато компаній. Ми ж пропонуємо розглянути в якості оптимального варіанту хмарну платформу Хорошоп. Переваги вибору цієї CMS-системи важко переоцінити. Це:

  • Систематичне оновлення.

  • Широкі можливості для дизайнерського оформлення торгового майданчика.

  • Великий вибір індивідуальних налаштувань, що дають змогу домогтися максимальної ефективності.

  • Приваблива вартість і можливість протестувати систему протягом двох тижнів безкоштовно.

  • Високий рівень безпеки.

CMS-система Хорошоп - це можливість скоротити витрати на запуск бізнес-проєкту і в стислі терміни розпочати продаж товарів через інтернет. Працюючи з цією платформою, ви зможете реалізувати продукцію не тільки через власний сайт, а й через соцмережі та навіть популярні месенджери.

Поєднуючи в собі опції конструктора і платформи для онлайн-магазину, Хорошоп ідеально підходить для організації торгівлі тканинами і швейною фурнітурою. У ній уже передбачена інтеграція з маркетинг-сервісами, службами доставки, маркетплейсами і соцмережами. Для запуску бізнес-проєкту не доведеться залучати професійних розробників зі сторони. З усіх питань у будь-який зручний час вас проконсультують співробітники компанії. Вони ж із готовністю допоможуть розібратися з усіма проблемами.

Коротке резюме

Продаж тканин і швейної фурнітури через інтернет-магазин може стати для підприємця по-справжньому вигідною справою. Затребуваність товарної категорії та популярність онлайн-торгівлі загалом відкривають перед бізнесменами вельми райдужні перспективи. Головне - з розумом підійти до процесу планування та організації інтернет-продажів.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

831.9KПрочитань
11Автори
631Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається