Біткоїн (BTC) по 94 000,00 дол. США. Продовжимо політ чи час для крутого піке?

👋 Всім вітання!

Останні два тижні були насиченими для світу криптовалют. Зумовлено це, звісно, стрімким проривом вартості BTC, який розпочався 5 листопада. Максимум ціни поставлено на позначці 94 942,00 дол. США, чим було вчергове оновлено ATH.

На сьогодні я, як і, мабуть, більшість інвесторів та трейдерів в криптовалюти задаються лише одним питанням: «Чи не є це кульмінацією росту та завершенням чергового циклу?» і «Чи не потрібно вже тут продавати все накопичене чи якусь частину?». Ну що ж, давайте коротенько глянемо на окремі індикатори, які можуть вказувати на той чи інший розвиток подій.

🫶 Заздалегідь вдячний за прочитання, вподобайки та коментарі!

Із індикаторів технічного аналізу на перекупленість вказує денний RSI та MACD.

Денні RSI та MACD. Джерело: www.tradingview.com

У цьому нічого дивного немає, враховуючи, що ми пройшли більше 28 000,00 дол. США (38%) всього за 8 днів. У свою чергу, тижневий та місячний RSI лиш тільки перейшли в зону екстремальної перекупленості. У минулих циклах цього було ще замало для початку масштабних розпродажів.

Тижневий RSI. Джерело: www.tradingview.com
Місячний RSI. Джерело: www.tradingview.com

По інструменту «Корекція Фібоначчі» ми досягли першої зони росту (1,382) після глибокої корекції. Такий розвиток подій ще дає можливості для притримання щонайменше куплених на спорі монет.

Джерело: www.tradingview.com

Глянемо також на окремі фундаментальні індикатори.

Індикатор Stock-to-Flow, не зважаючи на такий серйозний ріст, до сих пір перебуває в зоні купівлі. Відповідно до нього, BTC має на сьогодні вартувати близько 143 000,00 дол. США.

Джерело: https://www.bitcoinmagazinepro.com/charts/stock-to-flow-model/

З індикаторів цінових діапазонів можемо помітити, що ми виходимо із зони перепроданості. У той же час, зони перекупленості BTC ще не досягли. Більшість з цих індикаторів вказує на область понад приблизно 110-120 000,00 дол. США як ключову для можливої фіксації прибутків.

Джерело: https://charts.bitbo.io/golden-ratio/
Джерело: https://charts.bitbo.io/rainbow/
Джерело: https://charts.bitbo.io/mayer-bands/

На поточних показниках, вартість BTC лише на 10% перевищує середню вартість його добування (майнінгу). До значних продажів майнерів підштовхувала різниця щонайменше в 40-50% між цими величинами.

Джерело: https://en.macromicro.me/charts/29435/bitcoin-production-total-cost

Ринкова ціна BTC перевищує реалізовану в 2,66 разів. Дивлячись на останні цикли, проблеми ми починали мати після досягнення їх різниці щонайменше в 2,70-3,00 разів.

Джерело: https://charts.bitbo.io/realized-price/

До продажів у найближчому майбутньому може спонукати те, що чисті нереалізовані прибутки холдерів перебувають на рівні 62%. Досягнення 64-70% у всіх минулих періодах ставало переломним для тримачів монети.

Джерело: https://charts.bitbo.io/net-unrealized-profit-loss/

У той же час, на поточних значеннях суттєво зменшують свої позиції лише 2-3-річні холдери. Реалізовані ціни інших когорт поступово збільшуються, що вказує на купівлю BTC навіть по таким «високим» цінам/

Джерело: https://cryptoquant.com/asset/btc/chart/market-indicator/realized-price-utxo-age-bands?window=DAY&metricScale=linear

Ну і на останок, зверну увагу на наші улюблені BTC-ETF, які з 6 по 13 листопада  сукупно занесли в BTC майже пʼять мільярдів дол. США, а 18 та 19 листопада закинули ще трішки більше одного мільярда зелених купюр. Продажі відбувались допоки лиш 14 та 15 листопада, що не дивно, з огляду на амплітуду росту, який ми побачили. Зважаючи на середню ціну придбання ними BTC (приблизно 60-70 000,00 дол. США), поки не бачу сенсу фіксувати лише 20-30% нереалізованого прибутку.

Джерело: https://farside.co.uk/btc/#google_vignette

Щодо негативних чинників, які, на мою думку, можуть повпливати на подальший ріст BTC: індекс страху та жадібності (перебуває на позначці 90, тобто максимальної жадібності) та відсоток адрес, які перебувають у прибутку (99,43% на сьогодні).

Індекс страху та жадібності. Джерело: https://www.coinglass.com/pro/i/FearGreedIndex
Відсоток BTC-адрес, які перебувають у прибутку. Джерело: https://www.bitcoinmagazinepro.com/charts/percent-addresses-in-profit/

Більш того, лякає той факт, що про BTC на сьогодні говорять з кожного кутка. Багато відомих компаній та, навіть, держав заявили про бажання створити BTC-резерви. Я дотримуюсь філософії інвестування Ворена Баффета, який каже купуй на страху і продавай на жадібності, тому у поточній ситуації вбачаю лише варіант тримати, а докуповувати тільки після серйозної просадки BTC. Можливу зону фіксації розглядаю тільки після досягнення монети позначок 110-120 000,00 дол. США.

💡Сподіваюсь, що аналіз був для вас корисним.

📈 💰 До зустрічі у нових довгочитах та бажаю всім зелених днів!

❗️P.S. Цей довгочит не є інвестиційною порадою. Вкладання коштів у фондовий та криптовалютні ринки несе ризики, а тому кожному необхідно орієнтуватись на власні аналіз та стратегію.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Макс | Інвестиції
Макс | Інвестиції@Inside_of_Finance

Все про інвестиції та фінанси

298Прочитань
10Автори
3Читачі
На Друкарні з 8 серпня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається