👋 Всім вітання!
Останні два тижні були насиченими для світу криптовалют. Зумовлено це, звісно, стрімким проривом вартості BTC, який розпочався 5 листопада. Максимум ціни поставлено на позначці 94 942,00 дол. США, чим було вчергове оновлено ATH.
На сьогодні я, як і, мабуть, більшість інвесторів та трейдерів в криптовалюти задаються лише одним питанням: «Чи не є це кульмінацією росту та завершенням чергового циклу?» і «Чи не потрібно вже тут продавати все накопичене чи якусь частину?». Ну що ж, давайте коротенько глянемо на окремі індикатори, які можуть вказувати на той чи інший розвиток подій.
🫶 Заздалегідь вдячний за прочитання, вподобайки та коментарі!
Із індикаторів технічного аналізу на перекупленість вказує денний RSI та MACD.
У цьому нічого дивного немає, враховуючи, що ми пройшли більше 28 000,00 дол. США (38%) всього за 8 днів. У свою чергу, тижневий та місячний RSI лиш тільки перейшли в зону екстремальної перекупленості. У минулих циклах цього було ще замало для початку масштабних розпродажів.
По інструменту «Корекція Фібоначчі» ми досягли першої зони росту (1,382) після глибокої корекції. Такий розвиток подій ще дає можливості для притримання щонайменше куплених на спорі монет.
Глянемо також на окремі фундаментальні індикатори.
Індикатор Stock-to-Flow, не зважаючи на такий серйозний ріст, до сих пір перебуває в зоні купівлі. Відповідно до нього, BTC має на сьогодні вартувати близько 143 000,00 дол. США.
З індикаторів цінових діапазонів можемо помітити, що ми виходимо із зони перепроданості. У той же час, зони перекупленості BTC ще не досягли. Більшість з цих індикаторів вказує на область понад приблизно 110-120 000,00 дол. США як ключову для можливої фіксації прибутків.
На поточних показниках, вартість BTC лише на 10% перевищує середню вартість його добування (майнінгу). До значних продажів майнерів підштовхувала різниця щонайменше в 40-50% між цими величинами.
Ринкова ціна BTC перевищує реалізовану в 2,66 разів. Дивлячись на останні цикли, проблеми ми починали мати після досягнення їх різниці щонайменше в 2,70-3,00 разів.
До продажів у найближчому майбутньому може спонукати те, що чисті нереалізовані прибутки холдерів перебувають на рівні 62%. Досягнення 64-70% у всіх минулих періодах ставало переломним для тримачів монети.
У той же час, на поточних значеннях суттєво зменшують свої позиції лише 2-3-річні холдери. Реалізовані ціни інших когорт поступово збільшуються, що вказує на купівлю BTC навіть по таким «високим» цінам/
Ну і на останок, зверну увагу на наші улюблені BTC-ETF, які з 6 по 13 листопада сукупно занесли в BTC майже пʼять мільярдів дол. США, а 18 та 19 листопада закинули ще трішки більше одного мільярда зелених купюр. Продажі відбувались допоки лиш 14 та 15 листопада, що не дивно, з огляду на амплітуду росту, який ми побачили. Зважаючи на середню ціну придбання ними BTC (приблизно 60-70 000,00 дол. США), поки не бачу сенсу фіксувати лише 20-30% нереалізованого прибутку.
Щодо негативних чинників, які, на мою думку, можуть повпливати на подальший ріст BTC: індекс страху та жадібності (перебуває на позначці 90, тобто максимальної жадібності) та відсоток адрес, які перебувають у прибутку (99,43% на сьогодні).
Більш того, лякає той факт, що про BTC на сьогодні говорять з кожного кутка. Багато відомих компаній та, навіть, держав заявили про бажання створити BTC-резерви. Я дотримуюсь філософії інвестування Ворена Баффета, який каже купуй на страху і продавай на жадібності, тому у поточній ситуації вбачаю лише варіант тримати, а докуповувати тільки після серйозної просадки BTC. Можливу зону фіксації розглядаю тільки після досягнення монети позначок 110-120 000,00 дол. США.
💡Сподіваюсь, що аналіз був для вас корисним.
📈 💰 До зустрічі у нових довгочитах та бажаю всім зелених днів!
❗️P.S. Цей довгочит не є інвестиційною порадою. Вкладання коштів у фондовий та криптовалютні ринки несе ризики, а тому кожному необхідно орієнтуватись на власні аналіз та стратегію.