Як відкрити «острівець» в ТЦ

Зміст

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Що таке торговий острівець?

Перед тим, як відкрити свій бізнес, варто визначитися з напрямком і розрахувати можливі витрати. Для початку підприємницької діяльності підійде острівець у торговельному центрі. 

Торговий острівець — це магазин, що знаходиться на прохідній частині торговельного центру. Здебільшого торгові острівки мають площу до 10 м², тому вартість оренди буде доступною. Проте слід мати на увазі, що витрати на такий вид бізнесу залежать від ТЦ, його місця розташування, а також виду товарів чи послуг, для яких і орендують острівець. 

Чому острівець, а не повноцінний магазин?

  • По-перше, прохідність на острівцях значно вища: за день повз нього може пройти від 5000 до 50 000 людей.

  • По-друге, вартість оренди острівців у два та більше разів нижча.

  • По-третє, у власників острівців менше заморочок: не потрібно набирати великий штат, робити ремонт, іноді навіть можна працювати і без реклами. А ще за потреби є можливість швидко адаптувати асортимент.

Що можна продавати на острівцях в ТЦ?

Перш ніж відкрити острівець, потрібно з’ясувати, які товари матимуть попит у конкретному торговельному центрі. Це потрібно як для визначення більш прибуткового виду товарів, так і для уникнення зайвої конкуренції. 

Можна також орендувати декілька острівців із різними товарами, щоб розрахувати окупність кожного з них і в подальшому зосередитись на найбільш рентабельному. 

Свіжовижаті соки

Соки користуються великим попитом серед покупців. Якщо в торговому центрі є тренажерний зал, острівець із такими товарами приверне увагу людей, що ведуть здоровий спосіб життя. 

Солодощі, сухофрукти, горіхи 

Швидкий перекус під час прогулянки торговим центром — це хороша ідея для багатьох відвідувачів. Наповніть вітрини смаколиками, які пробуджують апетит, і отримуйте дохід. 

Кава та чай на виніс

Охочих випити чаю та кави в перерві між покупками не бракує. Забезпечивши різні види сезонних напоїв, ви охопите велику кількість потенційних клієнтів. 

Шкіргалантерея

В пошуках подарунка для близької людини відвідувачі ТЦ неодмінно звернуть увагу на острівець зі шкіряними виробами. Гаманець, ремінь чи сумка з якісного матеріалу — це корисна річ. 

Аксесуари для мобільних гаджетів

Чохли, зарядки, захисні плівки та навушники потрібні завжди. Коли є можливість переглянути різні аксесуари для техніки й випробувати їх на місці, це схиляє клієнтів до покупки. 

Парфумерія

Парфуми не належать до товарів першої необхідності, але пройти повз острівець із парфумерією і не зупинитись буває складно. Яскравий аромат привертає увагу, тому тестери парфумів і туалетної води можуть зацікавити відвідувачів вашими товарами. 

Ювелірні вироби та біжутерія

Прикраси приваблюють погляд, проте розраховувати на спонтанну покупку дорогих ювелірних виробів не варто. В такому випадку помірна ціна чи унікальний дизайн сприятимуть продажам. 

Швидкий друк

Потреба в друці та ксерокопіях документів буде актуальною ще довгі роки. Грамотне розташування може стати вирішальним чинником прибутковості копіцентру. Супутні послуги — такі як ламінування та продаж канцелярії — також збільшать виручку.   

Чоловічі та жіночі аксесуари

Торговий острівок із такими аксесуарами як годинники, капелюхи, шарфи та рукавиці зацікавить відвідувачів, які приділяють зовнішньому вигляду особливу увагу. 

Подарунки, сувеніри

Люди в пошуках подарунка зупиняться біля вітрини з приємними дрібничками, так само як і покупці, які хочуть придбати щось на пам’ять про гарний день.

Косметичні послуги

Манікюр, ламінування брів і масаж обличчя — це спосіб відпочити та оновити зовнішній вигляд. Слід мати на увазі, що для таких послуг знадобиться якісне обладнання та його регулярне обслуговування. 

Друк на футболках і чашках

Футболка з кумедним фото чи авторським дизайном у якості подарунка завжди викликає приємні емоції. Швидкий друк на сучасному устаткуванні привабить творчих людей і любителів оригінальних подарунків. 

Канцелярія

Серед канцелярських товарів мають бути яскраві ручки та блокноти, що привертають увагу. Також варто закупити більш стримані органайзери та планери для відвідувачів, які цінують мінімалізм і структурування. 

Товари для спорту

Спорт і турбота про здоров’я відіграють важливу роль у житті сучасних людей. Спортивний одяг, кросівки та обладнання не залишаться без уваги поціновувачів активного способу життя. Виграшним рішенням буде розмістити острівець зі спортивними товарами біля тренажерного залу. 

Що треба, щоб відкрити острівець в торговому центрі?

Обладнання

Для ведення бізнесу в галузі роздрібної торгівлі потрібно забезпечити працівників технікою для продажів і обліку товарів. Наприклад, якщо ви плануєте відкрити торговий острівець для продажу солодощів, вам знадобиться комп’ютер, фіскальний реєстратор, сканер штрих-кодів, принтер для етикеток і ваги. 

Можна придбати вживане обладнання: так вдасться заощадити на витратах. Однак у такому разі варто ретельно підбирати техніку й бути готовими до поломок і збоїв. Неполадки й ремонти в деяких випадках можуть обійтись дорожче, ніж покупка нових приладів. 

Персонал

Оскільки острівець має працювати щодня по 10-12 годин, потрібно винайняти двох продавців. Велика кількість робочих годин виснажує, тому продавці мають працювати максимум 3-4 зміни поспіль. 

При підборі кандидатів варто зважати на їхній досвід, однак досвідчені продавці розраховують на відповідну компенсацію. Не менш важливими є навички комунікації та охайність. Можна подбати про зовнішній вигляд персоналу, замовивши робочу форму. 

Документи

Для ведення бізнесу потрібно оформити ФОП або ТОВ, але на цьому робота з документами тільки починається. Наводимо перелік документів, які знадобляться для відкриття торгового острівця:

  • Договір оренди з адміністрацією ТЦ

  • Сертифікати на продукцію від постачальника

  • Дозвіл від санітарно-епідеміологічної станції та пожежної служби

  • Довідка про відкриття банківського рахунку

  • Санітарні книжки для працівників (у деяких випадках)

Як шукати місце для острівця?

Для початку варто скласти перелік найбільш популярних торговельних центрів і відвідати кожен із них. Це потрібно, аби знайти вільні острівці та проаналізувати територію на наявність конкурентів. 

Доцільно орендувати острівець у місцях із високою прохідністю. Чим більше відвідувачів у торговельному центрі, тим швидше окупиться острівець. Оптимальне розташування острівка — біля входу на першому поверсі.   

Проте оренда коштуватиме відповідно. Різниця в орендній платі між різними поверхами становить близько 50%. 

Логістика

До вибору постачальника пострібно поставитись відповідально, адже від нього залежить якість продукції та умови повернення у разі виявлення браку. 

Можна почати співпрацю в тестовому режимі з кількома постачальниками одночасно. Це допоможе з’ясувати, які товари пропонує кожен із них і чиї умови найбільш вигідні. 

Реклама

Здається, що острівець, розташований у ТЦ з високою прохідністю, не потребує реклами. Втім, це не зовсім так. Потрібно подбати про те, щоб відвідувачі звернули увагу саме на ваші товари. В цьому може допомогти привабливе оформлення: вітрини, стелажі та вивіски. 

Дизайн потрібно узгоджувати з керівництвом торгового центру. В кожному ТЦ діють різні обмеження на оформлення острівців, тому ваша початкова ідея може сильно змінитися після розмови з адміністрацією. 

Створюйте присутність вашої торгової точки у соцмережах: опублікуйте якісні фото товарів, розкажіть про них і про діяльність острівця. Для залучення аудиторії можна проводити конкурси, опитування, спілкуватися з підписниками в коментарях і відповідати на запитання у приватних повідомленнях.  

Час від часу запускайте таргетовану рекламу, щоб збільшити кількість покупців. Для цього можна найняти таргетолога чи налаштовувати рекламу самостійно. 

Варто пам’ятати про роль системи лояльності. Завдяки знижкам або накопиченню бонусів ви збільшите кількість клієнтів, готових зробити повторну покупку саме у вас. 

Що варто уточнити про укладанні договору з орендодавцем?

  • Яка площа пропонується для оренди?

  • Чи можна змінювати оформлення і конфігурацію острівця?

  • На що ще доведеться витрачатися (комунальні, маркетингові збори)?

  • Скільки триватиме орендна угода?

Відкрити острівець можна буде вже за 1-3 місяці.

Скільки коштує відкрити острівець в ТЦ?

Вартість торгового острівця великою мірою залежить від його розташування. Якщо в регіонах оренда острівка може коштувати близько $20 за м², то оренда острівка у Львові чи Києві досягає $150 за м², а в деяких ТЦ навіть $300.  

Щомісячна зарплата двом продавцям вартує близько 30 000 грн., залежно від регіону. При впровадженні відсотку від продажів на заробітну плату доведеться витратити більше. 

Для малого бізнесу вигідніше замовити послуги агенції, ніж наймати штатного бухгалтера. Бухгалтерські послуги для одного острівця коштують від 3 000 грн./міс. 

Спрогнозувати витрати на закупівлю товарів складно, адже ціна ювелірних виробів і канцелярії суттєво відрізняються. Наприклад, перша закупівля канцелярського приладдя може коштувати від 34 000 грн., залежно від брендів і постачальників. 

Якусь частину товару доведеться зберігати на складі. Щомісячна оренда складу коштує від 300 грн./м². 

Варто розраховувати бюджет таким чином, щоб завжди залишались кошти на непередбачувані витрати. Це може становити близько 5 000 грн. щомісяця. 

Чи вигідний острівець?

Попри велику конкуренцію острівки — торгові точки острівного типу — це один із бізнесів, які окуповуються найшвидше. Початковою метою підприємця є вихід на самоокупність, але вже незабаром острівець почне приносити регулярний прибуток. 

За рахунок розташування у торговельних центрах посеред проходів острівці залишаються чи не найбільш помітними магазинами для відвідувачів. Невелика площа острівця забезпечує помірну орендну плату і мінімальну кількість персоналу. 

У зв’язку з усіма перевагами, відкриття торгового острівця — це вдалий вибір для початку підприємницької діяльності. 

Висновки

Торгові острівці — це прибутковий бізнес, вигідний для підприємців, які тільки починають власну справу. За рахунок помірної суми витрат і великої прохідності торгової точки ця сфера користується попитом. 

Варто ретельно вибирати торговельний центр, зважаючи на його популярність, кількість конкурентів і наявність вільних місць. Оптимальне розташування острівця — перший поверх, ближче до входу. Проте вартість оренди у зоні найбільшої прохідності коштує відповідно.

Острівці підходять як для продажу товарів, так і для надання послуг, зокрема копіювання документів чи друку на чашках і футболках. 

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

11.7KПрочитань
1Автори
44Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • 6 корисних сервісів для роботи з інтелектуальними мапами

    На відміну від звичайних нотаток, які потребують лінійного мислення, інтелектуальні карти дозволяють зафіксувати все, що спадає на думку. Це дозволяє розвивати кілька ідей одночасно, миттєво знаходити зв’язки між думками та швидше приходити до кінцевого висновку.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як відкрити SEO-агентство

    З ростом цифрового ринку, все більше бізнесів шукають ефективні способи залучення клієнтів через пошукові системи. Успіх у цьому бізнесі залежить від глибоких знань у SEO, правильної організації процесів, створення кваліфікованої команди та ефективного маркетингу.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається