передісторія:
Я звичайна людина, яка ніколи не мала технічної освіти чи подібних гобі. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, у моїй голові зʼявилося бажання розпочати волонтерську діяльність, але що конкретно це мало би бути я не знала. В той самий час, я захворіла на депресію. Не було сил на соціальні звʼязки тим паче в офлайн режимі, тому я не могла змусити себе плести сітки, або займатися іншими схожими активностями. Мене пригнічувала бездіяльність і недотичність до допомоги ЗСУ. На 4 місяць повномасштабного я долучилася до команди з перекладу манґи, це був мій перший волонтерський досвід, і лише в такому форматі я волонтерила наступний рік (не враховуючи донати, звісно). Цього було мало, але і сил більше не стало.
початок:
Мій партнер зацікавився темою збирання дронів - я сказала, що підтримаю його та допоможу (психоемоційний стан усе ще не зазнав покращень). Ми долучилися до команди Червоні Круки, яка тільки розпочала свій шлях. Спочатку ми(команда) лише збирали кошти на закупівлю дронів у постачальників, але метою було навчитися власноруч закуповувати деталі, паяти та налаштовувати дрони. Я не мала жодної впевненості в тому, що дійсно своїми руками навчуся це робити (на той момент, уже декілька місяців, я приймала антидепресанти, виписані мені психіатринею). Лідери нашої команди розпочали пошук навчальної інформації про збірку. Були знайдені безкоштовні курси та різноманітні відео, де все докладно пояснюється (прикріплю посилання). Плюсом такої діяльності для мене стала можливість волонтерити просто у себе на кухні не виходячи зі своєї зони комфорту.
навчання:
На мою думку, розпочинати збирати дрони самостійно, без команди і підтримки людей, які вже в цьому розбираються - дуже складно. Проте чисто механічно - це доволі проста робота.
Перерахую основні етапи, через які вам точно доведеться пройти.
Перше. Вивчення основних складових дрона (для чого та чи інша штука, як вона працює і що буде, якщо з нею щось піде не так). Скажу чесно, мені це все не дуже цікаво було і є, але це база, яку потрібно знати, щоб в подальшому не припуститися помилок у збірці, або виявити де саме ви їх припустилися. Щоб вивчити це, вам буде достатньо перегляду декількох відео, також рекомендую зробити для себе коротенький конспект з основною інформацією.
Друге. Придбання усього необхідного обладнання. Щоб почати збирати дрони, треба в це діло вкластися, купити килимок для збірки, паяльник, припій, флюс та інші прибамбаси. Найдорожче, звісно, - паяльник (приблизно 2000 грн). На даний момент часу в інтернетах уже є списки з переліком штук, які вам знадобляться на перших парах і в подальшому, тому багато часу шукати не доведеться. Ви також можете звернутися за порадою до нашої команди, у разі чого.
Третє. Попайка, ой, точніше пайка(ні). Під час перших спроб пайки ми використовували навчальну плату, я і вам рекомендую починати саме з цього. Бо застерігаю з першого разу добре точно не вийде. Тут вже головне - практика. Але різні навчальні відео подивитися все одно не завадить і навіть буде корисним (є деякі нюанси, яких обовʼязково треба дотримуватися, наприклад, не перегрівати плату, і таке інше). В моєму розумінні пайка - це мистецтво, тож творіть. Спочатку я взагалі сумнівалася, що у мене хоч колись вийде нормально припаяти не те що силові дроти, а нещасні мотори... (памʼятайте про практику, завдяки їй у мене таки все вийшло). Менше з тим, в пайці дуже важливим є якість матеріалів і правильно підібрана температура. Купувати китайський припій і флюс точно не варто.
Четверте. Збірка, уже готових запчастин, в цілісний дрон. Про цей етап не варто аж занадто сильно перейматися, адже є достатньо покрокових туторіалів, які ви зможете переглядати в процесі і точно не помилитися. В залежності від дрона, який ви робитимете, і придбаних деталей збірка буде відрізнятися. Головне - щоб усе міцно трималося (це якщо коротко).
Отже, в цій справі дуже багато нюансів, але якщо поступово з усім розбиратися і мати наставницю/ка, то процес навчання буде набагато легшим, ніж ви собі уявляєте. Інформації на просторах інтернету вистачає про кожен з етапів збірки дрона і цим перейматися абсолютно не варто. Практика, практика і ще раз практика. Не здавайтеся і у вас все обовʼязково вийде.
Задавайте питання в коментарях, якщо вас щось цікавить.
Корисні посилання: