Як заробити з ChatGPT: 15 ідей + приклади запитів для бота

Зміст

Писати тексти для сайтів

Штучний інтелект може генерувати тексти в різних форматах. Краще пише англійською, оскільки на ній нейромережа навчалася, але солов’їною теж вміє. Також функціоналу ChatGPT вистачить, щоб створювати:

  • seo-описи для статей: заголовок, title, description та інші метатеги;

  • картки товару для маркетплейса, інтернет-магазину;

  • сео-статті з набором ключів.

Хороша авторська публікація боту не під силу, йому не вистачить для цього креативності та живої людської мови. Але прохідний текст скласти може. Ось таку статтю бот запропонував для блогу автомагазину:

Виглядають тексти від ChatGPT переконливо, але з фактами можуть бути проблеми - іноді пише щось безглузде. Але, на відміну від схожих нейромереж, у ChatGPT є пам'ять: якщо вказати на помилку, чат вибачиться і виправить. Загалом непоганий інструмент, якщо правильно давати запити і редагувати текст.

Розробити маркетингову стратегію

Маркетологам ChatGPT допомагає вивчати ринок, аналізувати аудиторію і відбудовуватися від конкурентів. Якщо докладно розповісти боту про свій продукт, він напише маркетингову стратегію. Наприклад, такий варіант ШІ порекомендував магазину сумок:

Видає базові речі, які теоретично можна нагуглити і без нейромережі. Але якщо додати реальних фактів про компанію, конкретизувати запити і поговорити з чатом, як з реальною людиною, можна отримати хорошу стратегію. З нею можна допомагати клієнтам або просувати власний бренд.

Складати контент-план

ChatGPT - хороший генератор ідей для контенту. Повноцінну воронку продажів для каналу не складе, але простий контент-план запропонує. Згенерує перелік тем і порадить, у якому стилі писати. А отже, з його допомогою можна розвивати свій акаунт або надавати послуги, як фрілансер.

Як і з будь-яким завданням, спочатку дає стандартні відповіді з Гугла. Щоб на виході отримати щось корисне, дайте чату контекст: хто ЦА, про що конкретно блог, чого хочете досягти. Можна обговорювати з нейромережею вже запропоновані теми і пробувати знайти щось більш привабливе.

Вести соцмережі

Якщо знайти до бота підхід, він напише непоганий пост для соцмережі. Можна уточнити промт: наприклад, вставити вже опублікований пост і попросити надрукувати текст у тій самій тональності. Також із нейромережею можна продумувати концепції для квізів, конкурсів, опитування для залучення підписників.

Ось звичайний пост від ШІ для каналу про дитячий одяг:

Пост вийшов неідеальний, занадто простий і водянистий. Щоб домогтися чогось цікавого, треба докласти зусиль. Наприклад, спробуйте замотивувати нейромережу: "Напиши такий гарний пост, щоб він перевершив конкурентів".

Писати фанфіки та оповідання в блог

У ChatGPT є доступ до фільмів, серіалів, книг та ігор, випущених до 2021 року. Аналізуючи їх, він легко генерує нові сюжети, об'єднує персонажів різних всесвітів і придумує героїв. Дайте боту жанр і приблизний сюжет, а він допоможе написати розповідь. Наприклад, так:

Нейромережа за запитом придумає глави для розповіді, придумає головних героїв і напише кожну главу. Але якщо текст довший за 3000-5000, з'являються проблеми з логікою. Доведеться вносити багато правок і виправляти нестикування. Тексти від ChatGPT не вирізняються літературним стилем, але його ідеї можна розширити до хорошого оповідання.

Готові тексти можна продавати або публікувати у своєму блозі, а потім лити туди трафік (наприклад, із соцмереж) і заробляти на рекламі.

Написати книгу і продати її на Amazon

ChatGPT можна доручити всі етапи створення книжки, від ідеї до докладного опису розділів. А ще попросити сформулювати детальний опис ілюстрацій, який потім завантажується в Midjourney. Сервіс Canva.com допоможе зверстати контент у красиві сторінки та вивантажити в pdf, залишиться тільки виставити на Amazon. Продавати можна в електронному або друкованому форматі. Друк книг Amazon бере на себе.

Такі теми бот придумав для книги в жанрі нон-фікш для підлітків:

Тепер треба розписати кожен розділ, відредагувати і зверстати.

Ідея цікава, але підхід тут потрібен більш ніж серйозний. Щоб книжки продавалися, треба вибрати актуальну і прибуткову нішу. Нейромережа в цьому не допоможе: доступу до інтернету в неї немає, а дані є тільки до 2021 року. Після публікації на Amazon доведеться вкластися в рекламу, інакше про книгу просто ніхто не дізнається.

Писати сценарії для блогерів

Багато каналів на YouTube, зокрема великі, замовляють сценарії для відео у фрілансерів. З ChatGPT ви самі можете стати таким виконавцем і непогано заробити. Досить запропонувати боту короткий опис ролика від замовника, додати опис ЦА, і він напише повноцінний сценарій.

З нескладними сценаріями ChatGPT справляється добре, але в процесі з ним потрібно спілкуватися і направляти. Можна запитати, як виставити світло для відео або поводитися в кадрі.

Ще ШІ підбере клікабельну назву, складе опис під відео і запропонує ідеї для майбутніх роликів. Обкладинку можна замовити у дизайнера або попросити у ChatGPT, щоб він згенерував запит для Midjourney.

Створювати онлайн-курси

Нейромережа створює покрокові гайди і навіть онлайн-курси. Вона збирає інформацію за темою з наукових статей та інших джерел, структурує її та допомагає сформувати навчальні модулі. А ще розповість, яких експертів залучити, сформулює запитання для перевірки знань наприкінці кожного модуля та проаналізує відповіді студентів.

Ось таку структуру бот написав для курсу "Навчіть собаку команд":

У мережі вже є приклади таких експериментів: наприклад, ось цей курс повністю створений нейромережею. Абсолютно без знань теми продавати курси не вийде, але ви можете додати свій досвід і використовувати ШІ, як помічника.

Планувати маршрути для туристів

Ще один метод заробити на ChatGPT - складати маршрути для мандрівників. Підійде для турагента-фрілансера або того, хто давно хотів ним стати. Клієнт розповідає вам про свої побажання, ви задаєте ці параметри боту й отримуєте готовий маршрут. Для цього вкажіть число днів, тип відпочинку, бажані пам'ятки і міста, де клієнт хотів би зупинитися.

Мінус у тому, що в ChatGPT немає даних після 2021 року, тому він не зможе підібрати авіаквитки або готелі за програмою. До того ж, якісь пам'ятки можуть уже закритися. Тому маршрут треба доопрацювати і перевірити ще раз.

Розробляти чат-ботів для бізнесу

На базі API ChatGPT можна створювати чат-ботів для сайтів. Їх замовляють для різних цілей: наприклад, бот на сайті ресторану допомагає зробити замовлення або забронювати столик. На відміну від звичайних ботів, які відповідають за готовими скриптами, ChatGPT веде унікальний діалог на основі вже введеної інформації.

А ще ви можете полегшити клієнту життя і пропонувати свої варіанти оптимізації бізнесу через чат-ботів за допомогою сервісу:

Щоб створити такого чат-бота, потрібно зареєструватися на сайті OpenAI та отримати API ключ доступу до ChatGPT.

Створювати прості веб-інструменти

Штучний інтелект здатний згенерувати код з нуля або знайти баги в готовому коді. Складну програму або застосунок він не пропише, а ось невеликим проєктам підійде. Бот може написати код для:

  • простого лендинга;

  • калькулятора;

  • конвертера криптовалют;

  • застосунку (наприклад, для складання списку продуктів);

  • міні-ігри для Android.

З такою навичкою ви можете допомагати власникам сайтів вбудовувати на їхні сторінки прості, але корисні інструменти. Наприклад, впровадити калькулятор процентної ставки в статтю про ощадний рахунок.

Щоб на цьому заробляти, достатньо розуміти, як працюють плагіни для додавання кодів. Скрипти тут прості, для вбудовування на сайт навіть не обов'язково вміти кодити. А якщо вмієте, сервіс заощадить час на рутинних завданнях і допоможе брати більше замовлень.

Писати скрипти 3D-моделей для Blender

У Blender, програмі для створення 3D-моделей і анімації, є своя мова сценаріїв Python API. ШІ може написати скрипт для цієї мови, який користувач вставляє в поле введення і отримує готову фігуру. Наприклад, сферу, куб або щось складніше. З такою навичкою можна брати замовлення на відмальовування 3D-моделей на біржах фрілансу або у прямих замовників.

Наприклад, тут бот запропонував скрипт для кубу й уточнив, як його використовувати:

Якщо скрипт не запускається, надішліть помилку в тому ж діалоговому вікні - ChatGPT підкаже, як її виправити. Для отримання потрібної моделі може знадобитися кілька таких виправлень. Тут потрібно знати Blender, вміти виправляти код і підібрати правильний запит, але допомога ChatGPT сильно полегшить роботу.

Створити і монетизувати свій сервіс

Найскладніший, але прибутковий спосіб. Якщо за основу взяти API чат-бота і поверх нього накласти новий код, можна створити унікальний продукт і продавати доступ до нього. Наприклад, як вчинили творці Lensa - взяли API нейромережі та створили застосунок, який за 10$ малює аватарки із фото користувачів.

За таким самим принципом можна створити перекладач, застосунок для поліпшення продуктивності або сервіс, який використовує ШІ для аналізу даних. Монетизувати можна за допомогою платних підписок або реклами в застосунку.

Створювати торгового бота для трейдингу

В інвестиції ChatGPT намагається не лізти і завжди попереджає про фінансові ризики, але готовий написати торгову стратегію для трейдингу. Її можна завантажити на TradingView - платформу для моніторингу ринку криптовалют та інших фінансових активів.

Платформа працює з редактором Pine, куди завантажується готовий код. Спробуємо створити просту торговельну стратегію, яка працюватиме на змінній середній і RSI.

Чат видає практично робочий код і пояснює, як його поліпшити. Стратегію можна зміцнити, дописати тейки і стоплоси. Звісно, скрипт простий і великого прибутку не принесе, але потенціал у цьому напрямку у ChatGPT точно є.

Писати ігри на Unity

Скрипти для ігрового рушія Unity теж можна створювати на Python. Як ми пам'ятаємо, ChatGPT пише код цією мовою, тому допоможе з нескладною грою. Для цього треба придумати специфіку, компоненти гри (це теж можна доручити нейромережі) і написати код, щоб з'єднати елементи та змусити їх взаємодіяти один з одним.

Весь код чат не напише, але дасть шматки для окремих функцій - наприклад, змусить персонажів рухатися. За запитом видає робочий код і підказує, як його доопрацювати:

  • Але враховуйте, що ChatGPT видає тільки той код, який уже є в мережі. Якщо дати йому унікальне завдання, яке ніде раніше не з'являлося, він не знайде чіткої відповіді і почне писати маячню.

Висновок

Заробити на функціоналі ChatGPT цілком можливо. Тільки не забувайте, що ШІ - не чарівна паличка, яка перетворить вас на мільйонера. Це помічник, який стане джерелом ідей і шаблонів, відшукає потрібну інформацію і візьме на себе типові завдання. Роботу він полегшить, але тексти і коди завжди потрібно перевіряти ще раз і допрацьовувати.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

905.5KПрочитань
11Автори
717Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається