Зігрітись і не потруїтись: як безпечно розпалити вогнище або розтопити буржуйку якщо дрова мокрі?

Дана публікація розрахована в першу чергу на військових, тому людям які ще не служили але мають досвід туристичних походів деякі моменти можуть видатись дивними

В інтернеті часто можна натрапити на відео де військові з обох сторін розбирають протитанкові міни щоб добути з них тротил для розпалу буржуйки. В жодному разі не робіть так і не дозвляйте іншим це робити. Справа в тому що тротил насправді дуже токсичний, але це помітно не одразу. Однак він має здатність накопичуватись в організмі і може призвести до цілого ряду захворювань в тому числі до онкології. Розбираючи міну і потім використовуючи тротил для розпалювання вогню ви кожного разу вдихаєте доволі небезпечну кількість тротилу, однак наслідки можуть проявитись аж через кілька років після завершення війни. Те саме стосується і інших вибухових речовин однак в деяких випадках отруєння більш помітне. Тож бережіть себе і не слухайте тих хто вже багато років так робить і ніяких наслідків - на жаль пізніше це обов'язково дасть знати про себе

Крім того це абсолютно невиправданий ризик оскільки той же ефект матимуть більш безпечні альтернативи. Власне, тротил для розпалу використовують виключно через те що дрова мокрі і відсирілі і через це дуже погано горять. І в такому випадку від того що загорається тротил дрова висихають і теж починають горіти. Звичайно ідеальний варіант заздалегідь запастись сухими дровами, однак на жаль ситуації бувають різні і не завжди є така можливість. Тому далі розповім що в таких випадках в різних ситуаціях використовувала я і деякі мої знайомі, а також що радять підписники мого телеграм-каналу, ну і звісно переваги і недоліки кожного варіанту, а ви в коментарях можете поділитись своїм власним досвідом якщо маєте інші безпечні поради.

Отже, почну з самого простого. Березова кора зсередини завжди суха і дуже добре горить. Тож можна просто наскубати цієї кори, розслоїти її. Верхній білий шар нам не потрібен, тільки нижній який був ближче до дерева, для розпалу буржуйки особисто мені вистачало 1-2 пакети з-під хліба заповнених цією корою. Далі просто на низ складаємо кору, по боках і зверху дрова, але рубаємо їх вдвічі тоншими ніж зазвичай. Верхні дрова мають бути не впритул до кори а робити таке ніби як перекриття з дров над нею. Між дровами та корою кладемо тонкі щіпки. Коли ці дрова добре загоряться поступово підкладаємо дрова нормального розміру. Однак цей спосіб має 3 суттєвих недоліка - по-перше це надто помітно, дерево з якого ви наскубали тої кори одразу кидається в очі і одразу стає зрозуміло що поруч люди; по-друге це займає доволі багато часу що в бойових умовах є доволі небезпечним; по-третє далеко не завжди в вас поруч будуть берези. Зважаючи на все це я цим способом користувалась лише в учєбці і згадую про нього лише тому що тут багато тих хто або там або скоро поїде на навчання (хоча от там навряд буде доступ до чогось іще).

Другий варіант це сухий спирт. На низ кладемо тонкі гілки, зверху дрова, спочатку тонші а нормального розміру підкидаємо коли тонші загораються. Між гілочками і дровами вкладаємо пару таблеток сухого спирту і дрібні щіпки, якщо є папір то можна і його. Перевагою сухого спирту є те що він займає мало місця і його можна принести скільки завгодно з собою. Недоліком хіба що те що його треба десь купити і не забути.

Також існують спеціальні рідини для розпалу якими просто можна залити дрова і підпалити. Особисто я цим не користувалась. Перевагою тут є те що це вроді як найлегший спосіб, за відгуками тих хто користувався. Однак нести з собою крім купи всякого спорядження і різних необхідних речей ще й пляшку з легкозаймистою рідиною не надто зручно.

Якщо неподалік є водойма то можна пошукати рогіз. Він дуже добре горить і в неполоманому вигляді майже завжди сухий. Якщо його розламати - по консистенції нагадує вату.

Також можна використовувати для розпалу дезінфекційні серветки. До речі їх варто завжди мати при собі, оскільки використовуються вони не лише для розпалу вогню, а ще й для знезараження ран, очистка від забруднення маслом, протирання техніки (дисплеї, роз'єми). Не підходять вони лише тим хто має алергію на спирт (мова про використання за призначенням, для розпалу вогню вони можуть підійти будь-кому)

Також добре горить сухий попіл з дерева якщо його залити соляркою, тут єдина проблема полягає у тому що солярка не у всіх і не завжди під рукою. Тому за рівнем зручності на мою думку це приблизно так само як рідина для розпалу.

Ще доволі розповсюджена порада - розпалювати вогнище за допомогою свічки. Спосіб дієвий і ефективний однак навряд у вас під рукою будуть свічки.

Самий крайній варіант це різне сміття наприклад пластикові пляшки та поліетиленові пакети, а також пінопласт та інша синтетика. Тут головне правильно підпалити пластик щоб він не капав вам на руки оскільки опіки від найменшої краплі доволі відчутні. В ідеалі якщо крім пластику буде ще папір який можна підпалити щоб від нього вже загорівся пластик. Далі все так само як і в попередніх випадках. З недоліків - сміття не завжди буде вдосталь а навмисне нести з собою ідея так собі. Крім того пластик хоч і не такий отруйний як тротил але все одно не надто безпечний, важливо щоб буржуйка була справна і весь дим виходив назовні. Якщо дим піде в приміщення то доволі високий ризик отруїтися

В усіх випадках дрова тримаємо біля буржуйки щоб вони підсихали і підкидаємо відповідно вже трохи підсушені. Однак стежимо за тим щоб дрова які біля буржуйки не загорілися, складаємо їх не впритул а хоча б на відстані пару см. Дрова в буржуйку складаємо не компактно а щоб між ними були проміжки для кисню таким чином вони краще горітимуть.

Наостанок ще одна невеличка порада, для розпалу буржуйки до -5°С краще використовувати не сірники а турбо запальнички оскільки їм не шкодить волога. Однак приблизно при -5°С і холодніше газ в запальничці замерзне за пару годин і вона не працюватиме поки не нагріється достатньо. Сірники горять при будь-якій погоді але лише поки сухі, не забуваємо про те що якщо холодні сірники занести туди де тепло вони можуть вбирати вологу з повітря і відповідно перестати горіти. Щоб цього не сталось рекомендую тримати сірники і запальнички під одягом (наприклад внутрішня кишеня бушлата або в кишенях фліски) - таким чином воно все нагріватиметься від вашого тіла і холод не впливатиме на них. Також запальнички треба берегти від бруду інакше вони виходять з ладу. Тому і сірники і запальнички рекомендую тримати в зіп-пакетах.

Також для розпалу радять газові пальники та бензинові запальнички. Щодо газового пальника то він трохи займає місця, але його надовго вистачає і він дійсно доволі зручний. Щодо бензинової запальнички - особисто не користувалась але як на мене теж хороший варіант тим більше місця вона не займатиме. Головною перевагою тут є те що можна не заморочуватись з пошуком того що ще підкинути окрім дров, достатньо просто настругати більш тонких гілочок, поступово підкидати товстіші

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Нейт
Нейт@neit

Військовослужбовець (піхота)

144Прочитань
1Автори
2Читачі
На Друкарні з 17 жовтня

Більше від автора

  • Небезпека протитанкових мін для піхоти

    Оскільки більшість людей знає лише про те що при розробці цих мін розраховували на вагу танка або на його магнітне поле, відповідно більшість впевнені що ці міни абсолютно безпечні для людей. Однак насправді це абсолютно не так. Цивільним також буде корисно ознайомитись

    Теми цього довгочиту:

    Війна
  • Як влучно стріляти з АК?

    Багатьом ця тема може видатись складною, деякі моменти доведеться перечитувати по кілька разів щоб запам'ятати. Однак завдяки цьому ви будете влучати набагато частіше. Більшість порад актуальні майже для всіх типів стрілецької зброї, не лише АК

    Теми цього довгочиту:

    Зброя

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається