10 трендів маркетингу 2025 року

Зміст

Компанія Kantar поділилася своїми прогнозами щодо ключових маркетингових трендів, які будуть визначати розвиток напрямку у 2025 році.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Реклама у соцмережах має бути креативною

У 2024 році рекламу у соцмережах помічало лише 31% людей у світі — це значно менше, ніж було у 2023 році (43%). Люди вже звикли до рекламного шуму і тепер «планка» того, що може привернути їхню увагу, значно піднялася.

Як же залучати аудиторію у 2025 році? Kantar каже, що для старших поколінь, як-от покоління X та бумерів, найкраще працює гумор. Вони люблять веселі ролики, що піднімають настрій.

Міленіали цінують не тільки гумор, а й класну музику. Тому якщо ви поєднаєте кумедну ситуацію з крутим саундтреком, це точно викличе у них позитивні емоції.

Для покоління Z найкращим інструментом залучення вважається саме музика. Вибирайте трендові пісні та покажіть продукт через стильні, динамічні відео. Тож, креативність стане вирішальним фактором у гонці за увагу клієнта.

Важлива безпека даних генеративного ШІ

Генеративний ШІ зараз просто на вустах у всіх. Кожного дня з’являються нові можливості, і навіть вимоги до нього змінюються. Маркетологам, звісно, доводиться розбиратися, де та як найкраще використовувати цей інструмент.

У 2025 році треба бути впевненими, що дані, на яких базуються їхні ШІ-моделі, надійні та актуальні, адже прозорість стане ще важливішою, щоб інформація не потрапила «не в ті руки».

І цікава статистика:

  • 68% маркетологів позитивно ставляться до генеративного ШІ

  • 59% — просто в захваті від можливостей штучного інтелекту в рекламі

  • 36% — відчувають, що їм не вистачає знань для повноцінного використання ШІ

  • 44% — не можуть визначити, чи справді реклама була створена за допомогою штучного інтелекту

  • 43% — споживачів не довіряють рекламі, яку створює ШІ

Стійкість і маркетинг мають працювати разом

У 2025 році сталий розвиток (ESG-принципи) — ще один тренд. Уряди прийматимуть нові закони, а бізнеси будуть змушені адаптуватися до нових вимог. На це впливають також й потреби споживачів, 93% з яких хочуть жити більш екологічно. Компанії бачитимуть сталість не лише як виклик, а і як шанс для росту.

Однак є одна проблема: більшість маркетологів ще не зовсім правильно впроваджують сталий розвиток у свої стратегії. Їхні пропозиції часто не відповідають запитам клієнтів. Спеціалісти розуміють, що пора переглядати підхід. 94% з них визнають, що їхні плани щодо сталого розвитку повинні бути більш амбітними. Чому? Тому що сталий розвиток вже приносить 193 мільярди доларів до вартості 100 найкращих брендів у світі.

Роль лідерів думок посилюється

Kantar дослідив, що контент від лідерів думок значно краще працює на користь брендів, ніж звичайна реклама. Для прикладу, показники впізнаваності зростають на 4.85 рази, на відміну від результатів, які приносить стандартна рекламна кампанія. Тому якщо ви хочете, щоб ваш бренд був на слуху у 2025 році — працюйте з тими, у кого є автентичний голос і сила переконувати.

Втім, у співпраці з лідерами думок важливо правильно інтегрувати їхній контент у свою стратегію, щоб все виглядало органічно і резонувало з аудиторією. При виборі амбасадора вашого бренду враховуйте його досвід, авторитет і навіть те, на яких платформах він працює.

Інклюзивність на першому місці

Для 8 з 10 людей по всьому світу важливо те, як бренд ставиться до різноманітності й інклюзії. Це значно впливає на рішення про покупку.  Зокрема, йдеться про покоління Z (зумерів) та Y (міленіалів). Вони чекають, щоб бренди були чуйними до різних груп населення і представляли їх у своїх кампаніях.

Цей тренд особливо актуальний для України. Зараз, коли багато людей повертаються з війни та адаптуються до нових умов, інклюзивність виходить на передній план. Компанії, які ставляться до всіх з повагою та підтримують різноманітність, мають більше шансів на успіх у наступному році. Інклюзивність — це ключ до побудови довіри та лояльності серед своєї аудиторії.

Зростання населення, і, відповідно, покупців уповільнюється

Зростання населення уповільнюється, і це може бути проблемою для брендів. Якщо людей стає менше, то, відповідно, й покупців теж буде менше. Зараз ріст населення у світі становить менш як 1% на рік. До середини століття приріст буде лише 0,5%. І далі динаміка також негативна. Вона стосується більшості країн.

Для компаній це означає, що утримати свою частку ринку стане легше, бо для цього не треба буде залучати багато нових покупців. Проте зростати буде складніше. До того ж є й інші фактори, які на це впливають: молодь виходить заміж та одружується пізніше, народжує дітей пізніше, ніж це робили декілька років тому, а домогосподарства стають меншими. Kantar пояснює: зменшення народжуваності означає, що старші люди, які переважно витрачають на покупки менше, стануть більшою частиною покупців. 

Отже, компанії мають швидко реагувати та шукати можливості для розвитку. Наприклад, треба залучати якомога більше людей вже зараз, бути більш помітними на ринку та знаходити нові нішеві можливості, особливо там, де є попит або недостатня пропозиція.

Вихід на нові ринки з новими продуктами

Компаніям варто шукати нові можливості для розвитку, виходячи на нові ринки чи створюючи нові продукти.Наприклад:

  • Oreo та Ferrero почали робити морозиво, щоб залучити нових покупців;

  • Oral B шукає нові способи зайняти більше місця у ванних кімнатах своїх споживачів;

  • Samsung відкрила магазини з додатковими послугами в США, щоб охопити нову аудиторію тощо.

У 2025 році ми побачимо ще більше брендів, які будуть намагатися розширити свою присутність. Ви також не пасіть задніх. Звісно, це не завжди просто, адже вихід на нові ринки чи охоплення нових категорій — це можливий ризик, тому потрібно чітко розуміти, що актуально для аудиторії

Щоб проаналізувати це, використовуйте можливості великих даних. Потужний інструмент, щоб дізнатися потреби та вподобання аудиторії, про які ви можливо і не думали.

Нові можливості для ефективної реклами в роздрібних мережах

Retail Media Networks (RMN) — це платформи для реклами, які належать роздрібним мережам. Вони дозволяють брендам показувати рекламу на сайтах магазинів, в їхніх додатках та навіть на екранах в офлайн магазинах. Погодьтеся, чудовий спосіб бути перед очима у покупців.

Такі мережі мають точні дані про своїх клієнтів, що дозволяє брендам створювати персоналізовану рекламу та ефективніше витрачати кошти на маркетинг. У 2025 році ми побачимо, що ці платформи стануть ще важливішими, особливо для брендів, які продають товари повсякденного попиту.

Українські компанії можуть співпрацювати з роздрібними мережами, щоб таргетувати рекламу, яка відповідає потребам конкретних споживачів. Це корисно для малого та середнього бізнесу, щоб підвищити ефективність промо.

Поєднання традиційного ТБ & стримінгових платформ

За останнє десятиліття смарт-телевізори стали звичними для більшості у світі, і вже не так помітна різниця між традиційним телебаченням й потоковими сервісами. Хоча традиційне телебачення все ще має найбільше охоплення, половина людей зараз дивиться більше відео на платформах, як-от Netflix і YouTube. Це ставить нові виклики перед маркетологами, які мають зрозуміти, де і як розміщувати свою рекламу.

Рішення просте: потрібно враховувати різноманіття звичок глядачів. Деякі люди все ще полюбляють телевізійні трансляції, інші вибирають платні сервіси, як Netflix, де перегляд без реклами, а хтось віддає перевагу платформам, як YouTube, де реклами багато. У 2025 році маркетологи, які знайдуть правильний підхід для кожної аудиторії, будуть успішними.

Лайвстрімінг — революція у світі покупок

Лайвстрімінг активно змінює світ покупок і брендингу. Китайські платформи, як-от Taobao Live, Douyin і WeChat, охоплюють величезну аудиторію і перетворились на основний інструмент для розваг та покупок. 

Маркетологи часто зосереджуються на поведінці покупців, але важливі й емоції. Ведучі лайвстрімів створюють цікаві історії, які тримають увагу глядачів та мотивують їх до повторних покупок. Дослідження Kantar показує,  що така реклама підвищує прихильність до бренду на довгий час.

Цей тренд відкриває можливості для малих брендів: соціальна комерція знижує бар’єри та дозволяє заробити навіть за кілька годин. Лайвстрімінг підходить не тільки для невеликих покупок, а й для великих товарів, таких як авто.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

12.6KПрочитань
1Автори
46Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Як відкрити логістичну компанію з нуля

    Логістична компанія – це підприємство, яке надає послуги з транспортування, зберігання та управління товарообігом. Завдання логістики полягає в тому, щоб організувати безперервний ланцюг постачання від виробника до кінцевого споживача.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Що робити під час кризи, якщо товар не продається: 8 порад

    Згідно з дослідженням, тих, хто у кризу має стабільний фінансовий стан і продовжує купувати без особливих обмежень, всього 35% населення. Решта людей стикається зі значним скороченням доходів, різко знижує витрати й відмовляється від будь-яких «необовʼязкових» покупок.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 40 сучасних бізнес-ідей для жінок

    Ідеальний бізнес для жінок залежить від індивідуальних інтересів, навичок і вимог ринку. Головне — узгодити бізнес зі своїми пристрастями та сильними сторонами.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається