15 способів заробітку в аудіоніші

Зміст

Зібрали для вас незаповнені ніші, які будуть перспективними для розвитку музикального бізнесу в Україні.

1. Проведення занять з музики онлайн

Тренд на онлайн-навчання не оминув заняття музикою. З одного боку, заняття по відеозв'язку мають певні незручності через відсутність живого контакту між учнем і вчителем і технічними неполадками та збоями інтернет-зв'язку. Але з іншого виводять будь-якого викладача на загальноукраїнський і навіть світовий ринок. Набирати учнів можна, розмістивши інформацію про себе на сайтах "ОЛХ", "Репетитор", Preply!, Букі, "Superprof" та інших подібних платформах. Завдяки зростанню популярності сервісів відеозв'язку на кшталт Skype або Zoom ви можете заробляти на викладанні свого предмета з будь-якого місця планети, де є стабільний інтернет.

На відміну від рядових відеоуроків при такому навчанні, наприклад, під час гри на музичних інструментах, існують деякі тонкощі. Зокрема, виникає потреба періодично змінювати ракурс камери. Адже часом при офлайн-заняттях вчителю, щоб стежити за грою учня, треба обійти його з іншого боку. Як, наприклад, у випадку гри на фортепіано. Тому за дистанційного навчання нерідко доводиться просити учнів розгорнути камеру.

2. Продаж аудіоконтенту

Щоб заробляти на продажу аудіоконтенту, не потрібні якісь значні витрати. Все, що вам потрібно, це комп'ютер з DAW, студійні навушники, проста зовнішня звукова карта, мікрофон, ну і, природно, бажання творити. Що саме робити? Основних напрямків є три:

  • Бітмейкінг. Ви пишіть біти певного стилю та реалізуєте їх на відомих магазинах типу beatmaker.tv, getbeat.ru, просуваєтеся за допомогою соціальних мереж та націлювання.

  • Гостпродакшн. Це новий напрямок для вітчизняного ринку, суть якого полягає у створенні та продажу повноцінних пісень з музикою, текстом та вокалом. Купувати такий аудіоконтент можуть як приватні клієнти для поздоровлень, так і вокалісти та співаки, які не вміють/не можуть/не хочуть створювати щось своє. Як приклади майданчиків на продаж пісень можна назвати EverySong, де продаються вітчизняні поп-пісні та EDM Ghost production, де продається електронна танцювальна музика клієнта з-за кордону.

  • Семплювання та синтезування – це створення бібліотек унікальних звуків. Велика кількість пропозицій на ринку велика, але в пошуках незвичайних звуків деякі артисти можуть робити ретельні пошуки. Семпли та звуки реалізуються в таких магазинах як Loopmaster та Splice.

Як найпопулярніші майданчики для розміщення музики в мережі можна назвати такі сервіси як YouTube Music, Spotify, Google Play Music, Apple Music. Обсяг вашого заробітку на них буде відповідати числу прослуховувань треку. Суми це досить мізерні (від $0,0005 до $0,0056) за трек, тож як джерело доходу їх не розглядають. Адже щоб ви змогли заробити хоча б суми, які можна порівняти з прожитковим мінімумом, необхідно, щоб трек прослухали десятки, а часом і сотні тисяч разів.

Щоб розміщувати свою музику на аудіосервісах, потрібно або перебувати в лейблі, або вдатися до дистриб'ютора. Бувають різні завантажувальні майданчики, що дозволяють не тільки розміщувати композиції, але й удосконалювати їх. Сервіси на кшталт UnitedMasters, Soundrop, AWAL та ONErpm візьмуть близько 10–15% прибутку від прослуховувань.

3. Створення музики/пісень на замовлення

Якщо музикант сам створює музику, він може продавати і тексти, і музику, і всю композицію цілком іншим виконавцям. Достукатися безпосередньо до відомих виконавців без посередників сьогодні вкрай важко, тому для цього існують студії звукозапису та музичні агенції, які пропонують артистам творчість авторів-початківців. Робиться це у різних формах, наприклад, у вигляді періодичної добіркою-розсилкою.

Заробіток тут не може бути стабільним та щомісячним — це робота проектна. Музика може бути потрібна для фільму, серіалу, телепередачі або рекламного ролика. Припустимо, при роботі з серіалами можна заробляти 15-70 тис. гривень за серію, композиції для реклами можуть коштувати 10-50 тис. гривень, а музика в топових фільмах може принести композитору до 1 млн. гривень.

4. Продаж музики розважальним закладам

Під час продажу музики зверніть увагу на нішу звукового супроводу для популярних сьогодні розважальних закладів, таких як квеструми, лазертаги, квести уявної реальності, кімнати страху, кімнати люті та інші подібні штуки. З такими закладами домовитися буде набагато простіше, ніж вийти на відомих артистів чи творців кіно, і є вони практично у кожному місті. Як правило, музика тут грає фоном і посилює загальний антураж приміщення, декору та сценарію. Вибір тематики залежатиме від цього контексту, але зазвичай у таких треках немає місця вокалу, або він зовсім ненав'язливий, адже музика не повинна відволікати від суті розваги чи гри.

5. Здача в оренду точки для репетицій

Можливо, у пошуках своєї справи не варто зациклюватись на музиці, а пошукати суміжні напрямки. Багатьом музикантам знайома така проблема, як пошук репетиційної точки. Якщо у вашому місті з цією ж бідою стикаються багато музичних колективів, то є сенс подумати над створенням такої точки та здачі її в оренду.

Крім звукоізоляції, ключовим моментом у цьому бізнесі є підбір обладнання. Необхідна наявність ударної установки, гарної акустики, мікрофонів та мікшерних пультів, а також кількох музичних інструментів, наприклад, двох-трьох гітар та басу. Звісно, ​​найбільше репетиційні точки потрібні у великих містах. Жителі ж невеликих міст та населених пунктів звикли в усьому обходитися самотужки і більше довіряють гаражам та підвалам у знайомих.

6. Бізнес на музичному тюнінгу авто

У більшості автомобілів музичні системи встановлюються за принципом "аби була". Тому багато автовласників всерйоз замислюються про купівлю якіснішої "музики". У зв'язку з цим у підприємців, які пропонують сервіс у сфері автозвуку, завжди знайдеться клієнт. Найпопулярніший і найпростіший варіант - відкрити свій роздрібний магазин автозвуку, займаючись перепродажем продукції.

Наступний рівень — своя власна студія автозвуку, у форматі якої ви займатиметеся не лише реалізацією магнітол, динаміків, сабвуферів, підсилювачів та іншого, а й проводитиме встановлення та налаштування музики «під ключ». Звичайно, такий варіант бізнесу можна назвати кориснішим та зручнішим для клієнта. Адже в такому випадку не потрібно морочитися самому і докуповувати аксесуари, що бракують. Приїхав, сплатив вартість «музики» та роботи, і за кілька годин задоволений виїхав на готовій машині.

Що стосується вкладень, то обидва варіанти приблизно можна порівняти з інвестиціями. Для старту вам знадобиться щонайменше 500 тис. гривень. А ось фінансова віддача за інших рівних буде вдвічі вищою у студії автозвуку.

7. Свій музичний блог

Якщо ви нещодавно закінчили музичну школу, то це не означає, що вам потрібно йти запропонованими шляхами — йти в консерваторію, потім в оркестр, а потім викладати музику в музичній школі. Як і в будь-якій іншій сфері, ви можете вийти за рамки шаблонів, створити та розкрутити свій YouTube блог на музичну тематику. Головне знайти свою нішу. Хтось наголошує на форматі ток-шоу, хтось виїжджає на гуморі, хтось включає в відео елементи гейміфікації, хтось робить цікавий контент, розбираючи помилки з лайвів відомих музикантів і так далі. Тут варіанти обмежуються лише вашою уявою.

8. Оренда музичних апаратів

Перший музичний автомат, що дозволяє програвати пісні за гроші, з'явився у місті Сан-Франциско ще 1889 року. На той час 1 пісня оцінювалася в 50 центів. Через 130 років такі апарати не лише не зникли, а й удосконалились. Зазвичай музичний вендінг нагадує банківський термінал зі спеціальним ПО та купюроприймачем. Вносячи кошти, можна замовити одну із завантажених на згадку пісень і навіть виконати її в караоке. Причому такі автомати мають як ретро-версії, що встановлюються у закладах з відповідною по духу тематикою, так і сучасні розумні версії, де вибір пісні та оплата замовлення здійснюються через мобільний додаток.

Як заробляти на музичному вендінгу? Є три основні варіанти:

  • взяти в оренду один квадратний метр площі у якомусь громадському закладі чи просторі, а всю виручку залишати собі;

  • здати автомат у найм самому закладу;

  • здавати автомат в оренду на різні заходи, наприклад, на весілля, дитячі свята, шоу та корпоративи.

Розмір доходу багато в чому залежатиме від того, наскільки вдало ви прилаштуєте музичний автомат.

9. Музична терапія як заробіток

Існує така професія як музичний терапевт. Фахівці, які практикують у цій сфері, працюють на стику психології, медицини та музики. Музтерапевти працюють з музикою, використовуючи її, щоб полегшити стан людей з особливостями здоров'я та розвитку. У процесі надання послуг музтерапевти можуть співати самостійно, і використовувати різні музичні композиції та інструменти в залежності від конкретного завдання. Також на заняттях відбувається робота над правильним подихом. Клієнтами музтерапевтів можуть бути люди зі звичайними міськими стресами і недосипанням, неврологічні чи психіатричні пацієнти, діти з ДЦП. Поки що в Україні музична терапія розвинена не так сильно, тому у вас є можливість поповнити ряди початківців.

10. Караоке-бар змішаного формату

У порівнянні зі звичайним баром, караоке-бар - це бізнес більш витратний (вкладення тут стартують від 2-3 млн гривень) і складний. І вимагає він не лише вміння рахувати гроші, а й хворіти своєю справою. Кажуть навіть, що заклади караоке діляться на два види: популярні і вічно порожні. Тому, щоб не поповнити ряди других і відразу ж не закритися, потрібно ставитися до цієї справи з душею та спробувати перетворити свій заклад на культовий для вашого регіону.

Через війну караоке-бари зіткнулися з безліччю труднощів. Графік роботи виявився сильно урізаним, а подекуди робота барів була взагалі заборонена. Проте такий формат закладів повністю зникнути не зможе, як не зникне бажання людей співати та бути почутими.

Щодо форматів, то сьогодні існує три типи караоке-барів. Це бари американського формату із загальним залом, загальною сценою і мікрофоном, що передається по черзі. Формат східний або японський - коли компанії розділені за окремими кімнатками. І третій варіант, можливо, найвигідніший — змішаний, коли у закладі є й загальна сцена та окремі віп-зони.

11. Голос персонажів для відеоігор

Творцям відеоігор потрібні не лише оригінальні музичні треки, а й озвучення голосом. На відміну від стандартних напрямів озвучення (відеороликів чи кіно) тут є свої нюанси. Для ігор характерний нелінійний сюжет, тому дикторам потрібно швидко адаптуватися до різних часових рамок та емоційних станів героя. Розповідь тут іде не плавно, а стрибками. Найчастіше акторам доводиться малювати в думці інших персонажів, з якими йде діалог, і яких вони не бачать. І їх теж треба вміти розуміти, розумітися на їх мотивації та характерах. Знайти пропозиції щодо озвучення ігор можна на сайтах фрілансу та сервісах, де актори сплачують абонентський внесок, щоб отримати доступ до ексклюзивних прослуховувань, наприклад, на Voice123.

12. Свій рок-клуб

Рок-клуб точно не назвеш ідеєю, яка підходить для будь-якого підприємця. Однією з умов успіху подібного бізнесу є власне захоплення роком та стилем життя, який характерний для любителів року. Зазвичай рок-клуби роблять ставку на «лампову», андеграундну атмосферу. Щодо специфіки, то її тут багато з будь-якого питання — з акустики, вибору приміщення, самої аудиторії відвідувачів.

Для старту в цій ніші знадобиться сума від 2 млн. гривень, а джерелами прибутку стануть продаж квитків на концерти, реалізація барної продукції, а також здача приміщення в оренду під репетиції та свята. Успіх залежить від того, чи стане місце культовим серед цільової аудиторії, тому потрібно постаратися знайти свою фішку.

13. Продаж голосу на маркетплейсах

Сьогодні все більше місце в нашому житті стали займати маркетплейси, і продавати на них можна навіть власний голос. Voice123 - це найпопулярніший у світі маркетплейс закадрового голосу. Суть у тому, що ви реєструєтеся на сайті, заповнюєте профіль, а потім вам надходять листи з пропозиціями прослуховування від замовників.

Бюджет проектів може змінюватись, але зазвичай становить від 0 до 500 євро, а за доступ до найексклюзивніших замовників потрібно доплачувати. У деяких випадках оплата встановлюється індивідуально. При останньому варіанті (і це стосується всієї сфери озвучки) завжди тримайте в думці середні розцінки по ринку. Часто люди, які прагнуть закріпитися в цій індустрії, сильно демпінгують, і цим надають ведмежу послугу решті всіх дикторів.

Щоб отримати замовлення, потрібно переконатися в тому, що ви відповідаєте всім побажанням клієнта, записати якісне демо для замовника та чекати на новини. Оскільки проект міжнародний, а охочих заробити на своєму голосі вистачає, шансів, що виберуть саме вас, не надто багато. Але якщо це все-таки станеться, вам обов'язково надішлють лист у відповідь із запрошенням до участі в проекті. Замовником може бути будь-хто: виробник косметики, бренд одягу, банк або IT-стартап.

Щоб підвищити шанси успіху при роботі з Voice123, необхідно старанно підійти до заповнення профілю. Демо можна зробити різними мовами (причому український акцент може виявитися не мінусом, а плюсом), з різними інтонаціями, зображуючи голос рекламника з ТБ, голос спортивного коментатора, читача книг, автовідповідача або голосового помічника. Деякі користувачі сайту не соромляться викладати на сайт більше десяти демо-записів.

14. Музичний стрімінг

Стріми поки що більш поширені серед геймерів, але прямі трансляції для співаків також можуть стати цікавим варіантом заробітку і для людей, пов'язаних із музикою. Наприклад, можна спробувати транслювати у прямому ефірі репетиції та концерти. Трансляції можна вести на платформах типу Twitch, або YouTube, а заробляти на донатах від шанувальників або реклами.

Близьким за духом напрямом дикторської справи сьогодні є стрімінг. Причому тут вам уже ніхто не вказуватиме, що вам робити, і що коментувати. Займаючись стрімінгом, ви у вільному польоті, а розміри заробітку обмежені лише вашими можливостями, а не бюджетом замовника. Ви можете вести ігрові стріми, транслюючи та коментуючи проходження комп'ютерних ігор, займатися розважальним контентом або вести особистий відеоблог.

Способів монетизації стріму достатньо. Це можуть бути донати та спонсорська реклама, платна підписка та партнерська програма. Також використовуючи стріми, ви можете ще й продавати свої чи чужі товари. Однією з найпопулярніших платформ у світі для проведення стріму є Twitch.

15. Фріланс у ніші транскрибації

Транскрибаторами називають людей, які займаються професійним перекладом аудіо та відео в текст. Тому якщо у вас хороший слух, ви можете спробувати себе у цій справі. У середньому за годинний запис можна заробити близько 400 гривень. Це ціни для рядових виконавців. Фахівці за цей час можуть заробити і 2000 гривень. Загвоздка в тому, що сама транскрибація займає приблизно втричі більше часу, ніж тривалість аудіозапису. Тобто це означає, що 400 гривень ви заробите не за годину, а за три години. Щоб прискорити транскрибацію, можна користуватися безкоштовними програмами на кшталт Express Scribe, Speechpad і LossPlay, також потрібно мати гарні навушники і колонки.

Шукати подібний підробіток можна на біржах фрілансу, або залишивши резюме розшифровувача аудіозаписів та наборщиків текстів на сайтах на кшталт ОЛХ, Кабанчик та інших. Також досить часто завдання транскрибації публікує сервіс Freelancehunt.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

832.1KПрочитань
11Автори
631Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається