Показник CTR - одна з найбільш показових метрик, на яку спираються маркетологи, власники сайтів та веб-майстри - ті, хто займається просуванням. CTR дає зрозуміти, який контент користувачі хочуть бачити, це допомагає компанії вибудовувати контакт, розширюючи взаємодії з аудиторією.
Що таке CTR та за якою формулою він обчислюється
CTR або Click-Through Rate - це відношення числа користувачів, які натиснули на конкретне посилання, до загальної кількості користувачів, які його побачили. Він вимірює, наскільки добре ваше посилання приваблює людей на ваш ресурс.
Щоб розрахувати показник клікабельності, розділіть кількість кліків на кількість показів, а потім помножте результат на 100, щоб отримати відсоток.
Формула: CTR = (кількість кліків / кількість показів) * 100
Чому високий показник CTR важливий для успішного SEO просування
Здається, що багато SEO-фахівців стали витрачати всі свої сили на підвищення рейтингу сайту, не беручи до уваги той факт, що високі показники у видачі абсолютно марні без високого коефіцієнта клікабельності (CTR). У чому може полягати причина низької відвідуваності сайту?
Якщо текст на вашій сторінці здається гідним, то іншою проблемою може виявитися брак органічного пошукового трафіку. Його досить легко залучити, опинившись на першій сторінці видачі Google, але традиційні способи потрапляння на головну вже давно неактуальні. Тепер існують відео, зображення, ключові слова та обрані сніпети, які допомагають наростити трафік.
З огляду на те, як стрімко змінюються тренди пошукової оптимізації, не дивно, що органічний пошук і рейтинг кліків швидко падають. Пошукові системи прагнуть задовольнити потреби користувачів. Коли людина отримує відповідь на своє запитання прямо на сторінці пошуку, вона з меншою ймовірністю прокрутить видачу вниз заради інших джерел.
Ця стаття допоможе вам зрозуміти, як можна ефективно підвищити коефіцієнт клікабельності за допомогою сторінки результатів пошуку.
Визначте свій середній CTR
Перш ніж ви почнете підвищувати CTR, вам необхідно провести базовий аналіз, який у майбутньому стане в пригоді для ухвалення рішень. Перейдіть у розділ «Search Analysis» у GSC (Google Search Console). За замовчуванням будуть показані запити, за якими ви ранжуєтесь, а також відповідні ключові слова і кількість отриманих кліків.
Натисніть на поле «CTR», щоб побачити середній коефіцієнт клікабельності для основних ключових слів. Проте не забувайте, що бажане значення CTR залежить від безлічі різних чинників. Наприклад, коефіцієнт клікабельності для брендових запитів має бути високим, а для загальних ключових слів - досить низьким.
Використовуйте описові URL-адреси
Наявність описової URL-адреси дасть вам змогу використовувати ключове слово з довгим хвостом, яке з'являється в попередньому перегляді вашого посилання на сторінці пошуку Google, тим самим допомагаючи підвищити CTR. Її довжина, шлях і категорія можуть вплинути на результати видачі.
Під час публікації блогів або веб-сторінок важливо розбивати їх на категорії та підкатегорії. Використовуйте це як можливість додати більше ключових слів і підвищити видимість у пошукових системах. Крім того, так ви допомагаєте клієнтам виявити саме те, що вони шукають, позбавляючи від необхідності шукати потрібний продукт серед безлічі доступних.
Проявіть творчий підхід до створення заголовків
Після введення пошукового запиту в Google люди насамперед бачать заголовки на сторінці з результатами. Постарайтеся зробити їх по-справжньому ефектними. Уникайте перевантажених заголовків, які можуть набриднути та звести нанівець ваші спроби підвищити коефіцієнт клікабельності.
Якщо ви придумаєте привабливі заголовки, то користувачі точно натискатимуть на них частіше. Те ж саме стосується і ваших кампаній email-маркетингу. Підберіть дійсно хорошу тему і заголовок. Як показує практика, абсолютно не важливо, яке місце ви займаєте на першій сторінці видачі. Якщо ваш заголовок привертає увагу, то потенційні клієнти не пройдуть повз нього.
Використовуйте ключові слова у своїх інтересах. Аналізуйте вірусні заголовки, використовуючи сервіси для підбору пошукових фраз на кшталт UberSuggest. Це дасть вам змогу визначити найбільш релевантні слова і підвищити коефіцієнт клікабельності.
Оптимізуйте розширені сніпети
Розширені сніпети - це відносно нове явище у світі SEO-оптимізації. Їх добре видно в пошуку, тому для підвищення CTR як ніколи важливо їх використовувати. Якщо ви намагаєтеся збільшити відвідуваність свого сайту, то вам варто почати з додавання цього інструменту.
Розширений сніппет привертає увагу читача до релевантного результату пошуку, тим самим одразу ж надаючи йому необхідну інформацію і підвищуючи авторитетність сайту. До того ж, інструмент дуже точний, що дає змогу користувачеві заздалегідь зрозуміти, що саме він побачить після переходу за посиланням.
Досить встановити плагін для розширених сніпетів All in One Schema.org і активувати його - він готовий для використання. Після цього додайте свій вміст у редактор і прокрутіть вниз, щоб налаштувати інструмент. Можна ввести своє ім'я та товар, який ви оцінюєте, і натиснути на зірочку. Вуаля! Після цього ви побачите на своїй сторінці огляд продукту і розширені сніпети.
Оптимізуйте зображення та відео для SEO
Як ми знаємо, пошукова видача не обмежується показом органічних результатів. Ви також можете додавати зображення, відео та розширені сніпети для збільшення коефіцієнта клікабельності. Хоча додавання картинок - це сама по собі гарна ідея, останнім часом SEO-фахівці оптимізують відео та малюнки, щоб підвищити шанси на ранжування в результатах пошукової видачі.
Ви можете вчинити так само. Використовуйте цільові ключові слова в заголовках зображень, назвах відео, описі та альтернативному тексті. Крім того, важливо вибрати правильне розташування для картинки або ролика, оскільки воно має відповідати інтенту ключа.
Підгін зображень під певний розмір або розміщення в альбомній орієнтації також може поліпшити видимість самого сайту.
Використовуйте PPC-рекламу для підвищення органічного CTR
Одним з найбільш часто використовуваних підходів для підвищення CTR є купівля реклами з оплатою за клік. Якщо ви виявите ключове слово з низьким коефіцієнтом клікабельності, але досить високою позицією в пошуковій видачі - сміливо розміщуйте платне оголошення.
Після цього ваш сайт почне займати більше вільного місця у видачі, що підвищить ймовірність збільшення трафіку. Надалі ви зможете поекспериментувати з різними заголовками й описами, щоб визначити, які з них працюють найкраще.
Робіть пропозиції, обмежені за часом
Створення ефекту терміновості змушує користувачів відчувати, що вони багато чого втратять, якщо не встигнуть вчасно скористатися пропозицією. Це чудова тактика, що дає змогу підштовхнути потенційних клієнтів до дії та налаштуватися на вашу цільову аудиторію. Обмежте час або додайте зворотний відлік на сторінках певних продуктів або послуг, щоб користувачі не змогли встояти перед пропозицією.
Це значно підвищить коефіцієнт клікабельності. Крім того, додавання заклику до дії також підкаже користувачам, що вони мають зробити далі, щоб скористатися вашою пропозицією.
Виправте проблеми з ключовими словами
Люди досить часто роблять цю помилку. Вони використовують однакові ключові слова для кількох цільових сторінок, у такий спосіб оптимізуючи контент під одні й ті самі ключі, що в кінцевому підсумку призводить до «розмивання» органічних кліків. Уважно вивчіть свій сайт і визначте, де може відбуватися подібне. Розгляньте можливість диференціації ключових слів, за якими ви намагаєтеся ранжуватися. Таким чином, ваш CTR буде прив'язаний до однієї цільової сторінки, а не до 20 різних.
Також можна скористатися допомогою SEO-професіоналів, щоб переконатися, що ви все робите правильно і ваші зусилля не пропадуть даром.
Зрештою, ви повинні регулярно займатися підвищенням CTR і оптимізацією органічного коефіцієнта клікабельності. Згадані вище кроки допоможуть вам залучити більше трафіку і домогтися гарних результатів у пошуковій видачі.