5 помилок, що приводять до смерті компанії

Є різновиди помилок, які настільки серйозні, що нехтувати ними не варто.

1. Помилка, яку не сприймають як помилку

Зроблена помилка — явище неприємне, а її усвідомлення і прийняття — ще гірші. Тому часто помилки намагаються або замовчати, або перетворити на щось, що виглядає більш гламурно — наприклад, в похибку, неприємну випадковість. Через таке ставлення помилки накопичуються як пил — наче непомітно, але з кожним днем проблеми стають все серйознішими.

2. Помилка, завдяки якій зводять рахунки, а не вирішують проблеми

Іноді помилку переносять на того, хто її зробив. Навіть якщо він просто опинився «крайнім» у ланцюгу. У деяких випадках на того, хто зробив помилку, «собак спускає» його начальник або колеги, які дійсно винні в тому, що сталося. Що ще гірше — іноді такою помилкою користуються, щоб почати цькування співробітника, звинувачувати його у всіх наступних «негараздах».

3. Помилка, яка вважається одиночною, хоча насправді є системною

Це ознака системної помилки сприйняття бізнес-процесів. Наприклад, один із співробітників вважається безвідповідальним, що не виконує вчасно свої обов’язки, в той час як в підрозділі просто не вистачає співробітників і, як результат, або падають продажі, або неналежним чином ведеться облік.

4. Помилка, яку замовчують, побоюючись змін

Іноді визнати помилку і спробувати її виправити — собі дорожче. Коли кількість паперів і процедур, які треба виконати, щоб донести інформацію про помилку, перевищує здорові об’єми, про такі помилки замовчують «до останнього».

5. Помилка, яку виправляють тільки після зовнішньої критики

Соцмережі стали чарівним дзеркальцем для багатьох власників бізнесів. І процеси з помилками, які нишком замовчувалися, не доходячи до «самого верху», тепер очевидні керівництву, яке затегане незадоволеними клієнтами або партнерами.

Більше корисного — в нашому телеграмі «Український Бізнесмен».

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

12.4KПрочитань
1Автори
45Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Що робити під час кризи, якщо товар не продається: 8 порад

    Згідно з дослідженням, тих, хто у кризу має стабільний фінансовий стан і продовжує купувати без особливих обмежень, всього 35% населення. Решта людей стикається зі значним скороченням доходів, різко знижує витрати й відмовляється від будь-яких «необовʼязкових» покупок.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 40 сучасних бізнес-ідей для жінок

    Ідеальний бізнес для жінок залежить від індивідуальних інтересів, навичок і вимог ринку. Головне — узгодити бізнес зі своїми пристрастями та сильними сторонами.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 10 трендів українського ринку e-commerce у 2025

    Які тенденції мають враховувати українські підприємці у сфері електронної торгівлі, щоб бути конкурентноспроможними і розвивати свій бізнес?

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається