Більшість кондитерських виробів, наприклад, тістечок, тортів мають досить обмежену специфіку споживання, зберігання, транспортування. Тому пончики якнайкраще підійдуть для всіх випадків життя - їх можна купити з нагоди свята або урочистостей, можна взяти з собою на пляж або перекусити ними за робочим місцем.

Крім цього, при розробці проекту бізнес-плану пончикової були враховані і такі основні економічні тенденції та фактори, як:

  • Зростання попиту на кондитерську продукцію країни по всьому спектру типів виробів загалом на 4-5% на рік. Тож ймовірність окупності бізнесу підвищується.

  • Можливість масштабування бізнесу. Тобто. мова йде про те, що можна розвинути бізнес за новими напрямками — починаючи від продажу на вулиці у вигляді лоткової торгівлі або магазину-фургону, і до створення окремого вендингового напряму. А можна почати формувати мережу пончикових кав'ярень під власним брендом, у тому числі використовуючи франчайзингові схеми.

На додаток до цього також слід врахувати і той момент, що існуючі на ринку виробництва кондитерської продукції технології (наприклад, є автомати та лінії повного циклу виробництва пончиків та іншої кондитерської продукції), дозволяють увійти на нього практично будь-якому підприємцю з мінімальним інвестиційним бюджетом.

  • Термін окупності складає 7 місяців.

  • Початкові вкладення дорівнюватимуть 500 000 грн.

  • Точка беззбитковості досягається на 2 місяць роботи пончикової.

  • Середній щомісячний прибуток 200 000 грн на місяць.

Опис бізнесу, продукту чи послуги

Проектом бізнес-плану пончикової, розрахованої на виробництво та реалізацію до 3000 кг кондитерської продукції на місяць, передбачені наступні типи послуг та асортимент товарів:

Виробництво пончиків та їх продаж клієнтам здійснюється стаціонарною торговою точкою громадського харчування, розташованою в одному із ТРЦ міста. Режим роботи пончикової відповідає режиму роботи ТРЦ. Торгова точка є обіднім залом зі столиками та стільцями, загальна кількість посадкових місць розрахована на обслуговування 20-24 осіб одночасно. Середня денна пропускна потужність точки громадського харчування становить 50-60 осіб або приблизно 1500-1800 осіб. в місяць.

Крім точки громадського харчування, приблизно 30-40% продукції реалізовуватиметься за попередніми або спеціальними замовленнями як приватних, так і корпоративних клієнтів, у тому числі і з використанням послуг доставки.

Як основний асортимент продукції клієнтам будуть пропонуватися:

  1. Пончики з різною начинкою (з малиною, з фісташками, з банановою глазур'ю, у шоколаді, з кокосовою стружкою, із родзинками). Середня ціна 1 кг - становить 500-600 грн. Тобто. ціновий діапазон одного пончика становить від 25 до 30 грн.

  2. Пончики на замовлення, для приватних або корпоративних клієнтів — наприклад, з особливою начинкою, оформленням. Середня вартість може становити до 800 грн. за 1кг.

  3. Гарячі напої - чай, кава (натуральна - зернова, мелена). Середній чек. 50 грн.

  4. Охолоджені напої – соки, лимонади. Середній чек-25 грн.

Проектом плану також передбачено у перспективі використовувати такі формати сучасної торгівлі пончиками, як продаж їх через вендингові автомати у соціальних та державних установах, а також прийом та виконання замовлень клієнтів через мережеві ресурси.

Сильні сторони проекту:

  • постійний попит, що росте, на кондитерську продукцію високої якості, в тому числі і пончиків;

  • великий вибір каналів продажу та форм постачання пончиків;

  • швидка адаптація до ринку, що швидко змінюється

  • можливість формування індивідуального підходу до запитів клієнтів щодо обсягу поставки та асортименту.

Слабкі сторони проекту:

  • конкуренція з боку місцевих кондитерських виробництв;

  • неякісна робота персоналу, у тому числі порушення режиму зберігання продуктів, що швидко псуються;

Можливості проекту:

  • розширення бізнесу за рахунок збільшення асортименту;

  • можливість роботи з корпоративними клієнтами, включаючи державні та муніципальні соціальні установи;

  • можливість створення супутніх видів бізнесу - наприклад, продаж через власну мережу кафе, робота з франшизи, формат вендінгової торгівлі пончиками.

Загрози проекту:

  • висока конкуренція на кондитерському ринку;

  • загальне підвищення цін на кондитерські інгредієнти – борошно, цукор, спеції та фруктові начинки;

  • підвищення орендної плати чи розірвання договору оренди приміщення у ТРЦ;

  • зниження платоспроможності, як населення, і комерційного сектора, загальне зниження попиту кондитерську продукцію високої якості.

Опис ринку збуту

Ринок кондитерської продукції України склався дуже давно і має свої традиції.

Три основні чинники над ринком кондитерської продукції, які можуть спричинити пончиковый бизнес:

  1. Середне споживання кондитерської продукції на людину, включаючи і ту, що відноситься до борошняних, становить приблизно 10-14 кг на особу на рік, що на 20-30% нижче, ніж у європейських країнах. Тобто. можна сказати, що потенціал зростання обсягу ринку кондитерських виробів в Україні не вичерпано.

  2. Динаміка ринку має позитивний характер і на нього мало впливають навіть ті кризові явища, які зараз впливають на економіку країни. Середньорічні темпи зростання обсягу споживання кондитерської продукції нашій країні становлять приблизно 4-5%.

  3. Ступінь конкуренції на кондитерському ринку хоч і прийнято вважати відносно високою, але в основному це відбувається за рахунок того, що велику частку на ньому займають загальновідомі бренди типу «БПШ», або мережеві кондитерські, що працюють за франчайзинговими схемами.

  4. В кожному районі міста чи села можуть ефективно працювати кілька закладів, що випускають пончики, практично не заважаючи один одному.

Продаж та маркетинг

Цільова аудиторія

Цільовою пончиковою аудиторією, як одного з сегментів кондитерського бізнесу, є наступні категорії потенційних клієнтів:

Фізичні особи. Здебільшого це сім'ї, мають середній душовий дохід кожного її члена щонайменше 20-25 тисяч гривень, які входять у вікову групу до 40-45 років, які мають 1-2 неповнолітніх дитини. Як правило, саме ця категорія потенційних клієнтів є найчастішим відвідувачем ТРЦ, на яких і буде орієнтований бізнес пончикової. Частка споживачів цієї групи в портфелі замовлень складатиме близько 60-70%. Крім цього, передбачається, що частина замовлень приватних клієнтів може виконуватися за попередньою заявкою, у тому числі з перспективою доставки додому.

Корпоративний сектор. Частка цих клієнтів, як передбачається, може становити до 10-20% . В основному замовниками пончикової продукції будуть працівники офісних установ, невеликих компаній і бізнесів, розташованих як у безпосередній близькості від ТРЦ (де розміщена пончикова), так і в інших частинах міста. Постачання продукції таким клієнтам здійснюватиметься за попереднім замовленням, з можливою доставкою.

Ресторани, кафе та ін. Частка таких клієнтів може становити у загальному портфелі замовлень пончикової до 20%. Хоча пончикова, як бізнес, орієнтована переважно на приватного клієнта, частина замовлень може виконуватися для деяких торгових точок за контрактом.

Крім цих основних цільових груп клієнтів також слід розглядати можливість роботи з державними та муніципальними соціальними установами, наприклад, організація постачання пончиків для дитячих свят, шкільних та літніх таборів тощо.

Реклама

З усього існуючого різноманіття рекламних методів при реалізації маркетингового плану пончикової найбільш доцільним рішенням буде сконцентруватися на двох головних напрямках поширення рекламної інформації:

  1. Акаунти в соціальних мережах — таких, як Інстаграмі, або Телеграм-каналі. Це дозволить не тільки використати мінімальний бюджет, а й охопити більшу частину потенційних груп клієнтів у конкретному місті чи місцевості.

  2. Зовнішня реклама. Цей елемент включає як створення привабливого зовнішнього вигляду закладу, його дизайну, так і розміщення рекламних щитів, барвистих постерів в безпосередній близькості до місця розміщення пончикової, в даному випадку - до ТРЦ.

Крім цього, непоганим рекламним ходом буде участь пончикової у різноманітних культурних, творчих та благодійних заходах – тобто. розширення своєї потенційної аудиторії за рахунок впізнаваності бренду не лише через мережеві ресурси, а й через безпосереднє спілкування з майбутніми клієнтами.

На рекламні заходи бізнес-планом пончикової передбачається витрачати щонайменше 10 000 гривень щомісяця.

Приміщення

Відповідно до основної ідеї бізнес-плану пончикової та загальної концепції побудови моделі підприємства з реалізації кондитерської продукції та точки громадського харчування, як приміщення та місцезнаходження обрано функціональну зону в одному з ТРЦ міста з населенням 300-500 тисяч осіб.

Незважаючи на те, що оренда торгової площі в подібних торгових центрах на порядок вища, ніж в інших місцях, все ж таки це видається вигіднішим варіантом з наступних причин:

  • Придбання окремого приміщення під невеликий бізнес у вигляді пончикової не завжди може бути доцільним з тієї точки зору, що капітальні витрати на купівлю приміщення або його довгострокову оренду, його ремонт можуть значно збільшити термін окупності проекту. Особливо це важливо, якщо бізнес буде обтяжений ще й кредитним навантаженням.

  • Практично будь-який ТРЦ - це місце найбільшої концентрації трафіку потенційних клієнтів, тому що до нього приходять не тільки дорослі, щоб щось купити в численних бутіках, а й діти і багато ТРЦ мають дитячі розважальні зони, кінотеатри.

  • Використовуючи орендовану площу в ТРЦ можна як розширити формат бізнесу, і скоротити його, гнучко підлаштовуючись під поточну кон'юнктуру ринку, тобто. можна уникнути простою невикористаної площі.

  • Окрім іншого, оренда приміщення в ТРЦ передбачає чималу економію на створенні відповідної інфраструктури бізнесу — наприклад, туалети та вбиральні, системи пожежної та охоронної сигналізації, а також місце паркування для відвідувачів.

Проектом цього бізнес-плану передбачено оренду площі у розмірі 75 кв. м. Перебуватиме пончикова в безпосередній близькості від центрального входу до ТРЦ, на першому поверсі. План розташування приміщення включає наступні функціональні зони:

Зона обслуговування клієнтів зі столиками – 20 кв. м., де передбачено розміщення 6 столиків, з розрахунком на 4 особи кожну. Тобто. загальна ємність точки (або пропускна спроможність) громадського харчування становитиме 24 особи.

Харчовий блок або виробнича зона, включаючи і місце зберігання запасів (борошно цукор тощо) - 45 кв. м

Приміщення господарсько-побутове для персоналу - 10.кв.м.

У пончиковій, на відміну від інших подібних форматів точок громадського харчування, не передбачено розміщення стійки з ТБ, а також не пропонуватиметься для любителів інтернету — точка доступу Wi-Fi, як і не буде місць зарядки для смартфонів. Зроблено це для того, щоб забезпечити якнайбільший потік відвідувачів пончикового кафе протягом робочого дня.

Приміщення орендується на 5 років. Вартість оренди, з урахуванням невеликого ремонту, становить 600 грн за кв. м. на місяць.

Устаткування

Щоб виробництво пончиків забезпечувало як вихід продукції у заданому обсязі, а й вищої якості, рекомендується використовувати готові автомати з приготування пончиків різного типу. Загалом рекомендується наступний мінімальний склад обладнання для пончиків, з щомісячною потужністю випуску до 3000 кг:

  • Кондитерська піч.

  • Шафа для вистоювання.

  • Міксер-збивач.

  • Ноутбук та оргтехніка (компл.).

  • Меблі для кімнати відпочинку персоналу (компл.).

  • Господарський інвентар (компл.).

  • Автомобіль-термос до 1,5 т.

  • Просіювач борошна.

  • Холодильник на 100 л.

  • Тістомісильна машина.

  • Витяжка

  • Шафа-термос для готової продукції.

  • Електронні ваги.

  • Пончиковий автомат продуктивністю 500 пончиків/год.

  • Харчовий обробний стіл.

  • Мийка із нержавіючої сталі.

  • Кондитерський обробний інструмент (компл.).

  • Столи та стільці для клієнтів (компл.).

  • Касовий апарат та POS-термінал.

  • Прилавок із підігрівом.

  • Кава-машина.

  • Термос для чаю.

Крім цього, основного обладнання також необхідно передбачити придбання автоматичних пакувальних машин для доставки пончиків на замовлення покупців.

Організаційна структура

Для невеликого кондитерського виробництва у вигляді пончикової, як міні-кафе, знадобиться невелика штатна чисельність персоналу. Однак потрібно буде прийняти на роботу професійних працівників, які не тільки будуть мотивовані матеріально, але й мають бажання і можуть працювати в команді для досягнення спільних цілей.

У схемі штатного розпису передбачено наступний розподіл обов'язків серед персоналу:

1. Керуючий пончикової - здійснює загальне керівництво бізнесом, на нього покладено взаємодію з клієнтами, основними компаніями - постачальниками обладнання та вихідних харчових продуктів, а також з державними та муніципальними контролюючими органами влади. На керівника покладено відповідальність управління рекламним бюджетом, ефективне поширення реклами. Також він відповідальний за комунікацію з клієнтською аудиторією через соціальні мережі — зокрема, контролює роботу сторінки закладу у Фейсбуці, Інстаграмі чи Телеграмі.

2. Майстер-технолог. Відповідальний за виконання технологічних норм щодо випуску основної продукції пончикової, здійснює контроль за перебігом усіх процесів підготовки інгредієнтів, випікання та оформлення продукції.

3. Пекар-кондитер. Працівник, який займає цю штатну позицію, виконує всі необхідні технологічні завдання з підготовки, випікання та виробництва пончиків (як основної продукції компанії) відповідно до заданого виробничого плану.

4. Офіціант-продавець. На цій поєднаній посаді зосереджено всю увагу клієнтам закладу, тобто. через цього співробітника здійснюється пряма взаємодія компанії із її клієнтами. Співробітник має здійснювати продаж не лише основної продукції компанії — пончиків, а й інших супутніх товарів — чаю, кави, газованих напоїв, соків.

5. Водій-експедитор - здійснює доставку необхідних продуктів, витратних матеріалів, необхідних для роботи бізнесу пончикової. Також він організує доставку пончиків до інших торгових точок або ключових клієнтів (на замовлення).

Режим роботи всього персоналу має стандартний 6-денний графік. Система оплати крім керуючого та майстра-технолога – «оклад плюс премія», що нараховується періодично (кожні 3, 6 та 12 місяців) за результатами роботи підприємства за відповідні періоди часу.

Для керівника і майстра технолога передбачено систему оплати праці за схемою «оклад + премія» як % від суми щомісячної виручки (продажів) підприємства.

Для забезпечення фінансового та податкового супроводу діяльності пончикової передбачено використання послуг бухгалтера за окремим договором (аутсорсинг).

Фактори ризику

Бізнес з виробництва та продажу пончиків, супутньої їм харчової продукції належить до кондитерського сегменту ринку. Як і в будь-якому кондитерському бізнесі, для пончикової існують не лише певні можливості, а й деякі ризики. У першу чергу при відкритті пончикового міні-кафе або аналогічного за форматом торговельного підприємства слід звернути увагу на такі ризики.

Ризик конкуренції. Ринок кондитерської продукції в Україні можна назвати високо конкурентним, оскільки існує і великий асортимент продукції, що продається, і безліч гравців на цьому ринку, починаючи від загальновідомих українських брендів, і закінчуючи місцевими кондитерськими цехами, кав'ярнями, булочними та ін. Для того щоб успішно працювати з цим ризиком слід не лише посилювати роботу у напрямку покращення якості, використання нових технологій, а й застосовувати різні, іноді нестандартні формати роботи з клієнтами. Наприклад, можна організувати продаж готових пончиків через вендингові автомати, встановлені в точках потенційних клієнтів, що найбільш проходять.

Технологічний ризик. Цей ризик обумовлений, перш за все, недотриманням персоналом певних технологій підготовки сировини, випікання та приготування пончиків. Виготовлена ​​неякісна продукція не тільки є прямими матеріальними збитками, зайвими витратами сировини та вихідними продуктами, а й несе в собі ще й серйозні іміджеві втрати закладу, які можуть бути за величиною у багато разів більшими за матеріальні. Для нейтралізації подібного ризику слід організувати на підприємстві ефективну систему контролю якості та налагодити постійний зворотний зв'язок із клієнтами у вигляді, наприклад, відгуків, які залишають відвідувачі пончикової, тобто. фідбека.

Крім цього, до ризиків також слід віднести і такі малоприємні моменти, як загальне підвищення цін на сировину для кондитерського виробництва — борошно, цукор, вершкове масло та ін. Єдиний ефективний метод роботи з таким ризиком — використання системи диверсифікації ланцюга поставок, коли товарна сировина купується в кількох незалежних один від одного постачальників.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

898.1KПрочитань
11Автори
703Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається