Іноді зовсім не обов'язково брати для роботи найновіші технології. У деяких випадках можна використовувати сучасні досягнення, але в новому форматі. Це дозволить використовувати вже перевірені й успішні варіанти, але заробляти на них більше.
Як яскравий приклад подібного типу бізнесу можна взяти створення фотографій у 3D. Тривимірні зображення в новій і цікавій формі будуть затребувані, оскільки в наш час подібні технології популярні і мають безліч шанувальників.
Одним із найважливіших компонентів будь-якого бізнесу є продукція або послуга, яка зможе зацікавити споживачів. У наш час людям пропонується стільки всього цікавого, що здивувати їх дуже складно. Але все ж, незвичайні новинки для залучення клієнтів є. Підприємцю варто вибрати для себе відповідний варіант і правильно його обіграти, адже все нове досить швидко переходить у розряд буденного.
Потрібно уважно все розрахувати. Якщо новинка вимагає серйозних початкових вкладень, то це буде дуже ризикований бізнес. Такі підприємці швидко прогорають, якщо неправильно роблять свої маркетингові ходи.
Чим відрізняються тривимірні фото від звичайних?
Сучасні технології та спеціальне обладнання дає можливість створювати цікаві та якісні фотографії, які за наявності спеціальних пристосувань оживають і стають тривимірними.
Така продукція користуватиметься попитом, оскільки поки що в цій ніші пропозицій небагато, але клієнтам цікаві подібні технології. Тривимірні фото замовляють для себе або в подарунок, вони будуть гарним сюрпризом до свята або просто прикрасою.
Першими створенням живих фото почали кілька років тому займатися фахівці компанії Dance heads. Проєкт почав працювати не так давно і його послідовників на даний момент досить мало. Тому у підприємців, які планують вигідно вкластися в цікавий бізнес, є всі шанси міцно закріпитися в цій ніші.
Клієнтів буде багато, адже від звичайних двомірних зображень усі вже втомилися, а тривимірні - це щось нове та цікаве.
Технологія виготовлення 3D фотографії
Що стосується 3D фотографій, виготовлення цієї продукції вимагатиме від майстра освоєння певної технології. Для цього потрібно бути, як мінімум, упевненим користувачем ПК, а краще, якщо у бізнесмена буде спеціальна технічна освіта. І все ж, навіть за відсутності особливих навичок, можна їх набути, якщо підприємцю буде дійсно цікавий цей процес.
Процедура створення 3D фотографії починається з того, що в салон звертається клієнт. Майстер пропонує йому різні фони, які потім будуть використані в зображенні. Фотограф робить знімок самого замовника або використовує вже готовий, якщо клієнт планує виготовити сюрприз для подарунка.
Варіантів оформлення фотографії може бути дуже багато. Для дітей може бути використане мультяшне зображення, чоловіки віддають перевагу машинам і яхтам, а жінкам подобається відчувати себе королевами. Усе залежить від побажань клієнта. Фото має відповідати обраному фону і загальному задуму. Його варто зробити вже після того, як клієнт визначиться з фоновим зображенням.
Далі необхідно з'єднати 2 зображення так, як це було спочатку задумано. Для цього майстер повинен володіти творчим потенціалом і певними навичками роботи з комп'ютерними програмами. Після цього готове зображення роздруковується на принтері з високоякісним друком.
Отримуємо картинку з трохи змазаним зображенням. Подібну процедуру може провести самостійно будь-яка людина у себе вдома, якщо у неї є спеціальна програма і хороший принтер. Але тут головним секретом буде спеціальна рамка. Саме вона дає змогу побачити зображення в тривимірному форматі. Тобто, вона діятиме, як 3D-окуляри в кінотеатрі. Виготовляють рамочки за спеціальною технологією.
Готовий виріб передається клієнту, і майстер отримує за це гроші. Ефект від такого фото складно передати. Навіть на екрані телефону або комп'ютера неможливо зрозуміти, наскільки цікаво виглядають тривимірні фото насправді.
Ба більше, якщо дивитися на зображення через спеціальний додаток на смартфоні, то картинка оживе. Це унікальна технологія, але вона існує і добре працює. Тому фото в 3D користуються великим попитом.
Додаткові послуги
Крім виготовлення тривимірних знімків можна запропонувати клієнтам й інші цікаві послуги, а також продукцію. Наприклад, за фотографіями можна зробити тривимірне зображення.
Воно роздруковується на спеціальному принтері. За кілька годин можна отримати готову фігурку сантиметрів у 20 заввишки, яка буде точною, але тільки тривимірною копією фотографії. Тобто, клієнт може отримати власну фігурку, яка буде створена на принтері.
Ця технологія нова, але дуже цікава. Однак вона розрахована тільки на заможних замовників. Річ у тім, що обладнання та матеріали для роботи дуже дорогі, тому ціна однієї фігурки становитиме близько 300 доларів. Але зараз вони користуються попитом у певної категорії населення, бо це щось оригінальне та вражаюче.
Для роботи над виготовленням тривимірної продукції, зокрема й фото, знадобиться якісне обладнання та програмне забезпечення. Усе це коштує недешево, тому бізнес на виготовленні 3D-фотографій потребуватиме чималих вкладень. Однак усе це швидко окупиться, оскільки подібна продукція користується попитом, а особливо у сімей з дітьми, які готові витрачати пристойні суми на пам'ятні речі.
Технологія виготовлення 3D фотографій
Технологія 3D фотографій ґрунтується на бінокулярному зорі та можливості бачити навколишній світ двома очима, тобто з двох ракурсів. При цьому отримані зображення і предмети на них зміщені порівняно один з одним, а мозок обробляє їх і виходить об'ємна картинка.
Стереозйомка передбачає зйомку об'єкта з двох точок, дистанція між якими називається стерео базою, а її величина залежить від відстані до предмета зйомки. Для фотозйомки з двох точок можна використовувати два фотоапарати, встановлені в потрібних позиціях, або застосувати тільки один, який є в наявності, перемістивши його на потрібну відстань для повторного фото. Рекомендовано використовувати штатив, що допоможе запобігти перекосам і спростить подальшу обробку фотографій. Одного фотоапарата цілком достатньо для процесу зйомки якісних 3D фотографій. Неможливо знімати тільки ті об'єкти, які перебувають у русі.
Після отримання двох фотографій одного об'єкта з різних ракурсів, потрібно їх вирівняти і з'єднати в єдине 3D фото. Використовується два формати стереофотографії: стереопара й анагліф. Вирівнювати фотографії можна в різних графічних редакторах, а для злиття ракурсів необхідно обзавестися спеціальним програмним забезпеченням, яке дасть змогу зробити якісне зображення з мінімумом спотворень і плавними кутами огляду.
Коли фотографія готова, її потрібно роздрукувати. Друк необхідно проводити на високоякісних принтерах. Перегляд такого роду фотографій можливий із застосуванням 3D-окулярів, як у кінотеатрах, так і з установкою фото в спеціальну рамочку, фронтальна частина якої виготовлена з особливого рельєфного скла. Найкращий ефект можна отримати на екрані смартфона, за допомогою спеціальної програми.