За майже 15 років тренерства і консультацій знаю що немає фінансових правил однакових для всіх. До своїх матеріальних (і не тільки) цілей можна прийти в цілком різні способи. В тонких відмінностях заховані товсті хвости нерівномірного гаусівського розподілу.
Вік, стать, спосіб заробітку, сума наявного капіталу, а часто і локація походження, вид діяльності батьків, чи окремі переконання - цілком урізноманітнюють рекомендації, яких потрібно дотримуватись щоб реалізувати те заповітне, про що не завжди зручно признатись.
Фрілансеру треба в першу чергу працювати над власною ефективністю, а власнику бізнесу який хоче вирости у великий вона іноді шкодить. Найманому працівникові іноді важливіше навчитись домовлятись про зарплату ніж зробити роботу.
Стодоларовому інвестору - не можна рекомендувати консервативні інструменти, а інвестору на мільйон без сенсу йти all-in. Спеціалістам з ІТ краще розвиватись у роботі по найму і зазвичай не треба рекомендувати запуску стартапів, але якщо дуже хочеться то хай відкриває якнайшвидше.
Власнику великого бізнесу не потрібно рахувати вартість своєї години, а власнику малого це критично необхідно.
Life-work balance - це ілюзія для людей з немаштабними цілями, але для когось цей стиль може стати масштабним сенсом життя.
Досвід не дає впевненості, бо з ним лише розширюється кордон власного незнання. Впевненість дає тільки безумовна віра на рівні з самообманом. Ораторське мистецтво - не допомагає доки людина не знайшла свого місця в житті, але його простіше шукати якщо ти вмієш виступати. Говорить той/а кого болить, а не той/та хто має що сказати.
Відкладати 10% ніколи не зайве, але це дуже мало. Інвестувати диверсифіковано має сенс лише для некваліфікованого інвестора, який не розуміє що робить. Саморозвиток справді робить вас кращими, якщо це не самоціль, а стиль життя.
Фінансова грамотність для чоловіків і для жінок різна. Нікому з них не легше, але шляхи відрізняються. До 25 шлях багатства - не фінансовий а соціальний, після 45 - у вас спитають за матеріальні здобутки.
Але є декілька правил які ніколи не зайве собі нагадати:
1. Ви - свій головний актив. Якщо не дбатимете про себе фізично-морально-ментально-навчально інші результати будуть марні
2. Свій фінасово заслужений відпочинок ви можете організувати собі лише самостійно, нема сенсу надіятись на державу, спадок чи на "повезе"
3. Якість нашого життя напряму залежежить від якості оточення яке ми вибудували. Цінуйте коханих, близьких і тих хто разом з вами йде Шляхом Майстрів Життя
Хай вам все вдається! І вдається легко!
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Інвестори, які інвестують в акції США - корупціонери?
Відстоюю непопулярну серед інвесторів, але як на мене дуже важливу світоглядну думку, про важливість створювати можливості інвестування у своїй країні, інакше нічим не відрізнятимемось від корпуціонерів, яких з валізами повних грошей ловлять на кордоні.
Теми цього довгочиту:
Бізнес30 уроків, які можна навчитись з дебатів Гарріс і Трампа
Бізнес це про постійні перемовини, стосунки це про якісне спілкування, життя це про вміння домовлятись.
Теми цього довгочиту:
ГрошіДорого не вчитись і не знати
Вчора консультував свого давнього клієнта, власника бізнесу, по темі фінансової грамотності. Загалом все традиційно - складаємо фінансову модель, далі фінансовий план на 10 років і інвестиційний план на той самий період.
Теми цього довгочиту:
Бізнес
Вам також сподобається
6 помилок поганого керівника
Негативні звички, що можуть призвести до недовіри, вигорання і зниження ефективності в роботі співробітників.
Теми цього довгочиту:
ПорадиІдеї для інтернет-бізнесу. Частина 3
Мерч - це брендовані товари. Наприклад, футболки, кухлі, стакани з принтами з популярних фільмів, серіалів, книг.
Теми цього довгочиту:
Добірка Бізнес-ідей10 правил успішного бізнесу
Успішний бізнес – це послідовність правильних рішень. Розмірковуючи, як вчинити, бізнесмени-початківці часто ставлять підніжки своїй справі. У цій статті розповідаємо, як не допустити типових помилок і досягти успіху в бізнесі.
Теми цього довгочиту:
Бізнес Підказки