Все геніальне — дуже просте. Важливо розуміти, що мало знати якусь інформацію, важливо вводити знання в свої процеси. Лише тоді побачите, що якісь, на перший погляд, банальні речі роблять дива.
Тому, на мою думку, успішна SMM стратегія має містити такі пункти:
Дані й аналіз
Визнач:
Хто ти та яка виняткова користь твого блогу/продукту/сервісу? (Місія, візія, цінності, позиціювання).
Хто твоя авдиторія, які потреби, цінності, особливості має? (Опитування->Кластеризація результатів->Buyer persona).
Чесно, пропишіть собі ці речі. Це прояснить вектор руху. Вже на цьому етапі ви краще зрозумієте, що має бути на вашій сторінці, а що буде зайвим. Робіть контент прицільно «своїм людям».
Встановлюйте цілі, аналізуйте і фіксуйте результати. І перемоги, й поразки мають свої причини. Щоб скорегувати рух, треба їх знати. Це база.
Регулярний постинг
Це сформує здорову прив‘язаність і авторитет надійного джерела інформації у вашій ніші. (Наприклад, Стерненко). Продукту чи сервісу це дасть ефект постійної присутності. Якщо ви в полі зору, про вас згадають при потребі.
Соціальна відповідальність
Важливо не бути безликим. Стежте за тим, що відбувається у світі, аналізуйте, що ви можете і маєте зробити та реагуйте. Вияв цінностей точно викличе емоцію, а це вкрай важливо.
Приклад: реагування українських бізнесів на війну та її ключові події.
Справжність
Будьте реальними. Якщо це особистий блог — транслюйте і злети, і падіння. Експертний — досягнення й факапи.
Посипте все це гумором і самоіронією, і з вами стане комфортно. Щирість зближує і підсвічує, що спільного у вас і ваших читачів.
Сторітелінг
Всі про нього говорять, але мало хто використовує. Гугліть і користуйтесь обов‘язково.
Перш ніж щось оприлюднити, подумайте, як це сформулювати в історію. Ваше завдання — викликати емоції й дати вашому читачу/глядачу нагоду співставити свій досвід з вашим.
Тестування форматів
Пробуйте різні способи вираження, різні соцмережі, вигадуйте колаборації. Найцікавіше за рамками ;)
SMM — це процес: ідея ->спроба ->аналіз. Якщо спрацювало — беремо на озброєння. Якщо ні, робимо висновки чому й рухаємось далі.
Мало знати, важливо застосовувати знання.