Патерн вимпел - це фігура продовження, що формується, коли фіксується суттєвий рух угору чи вниз, після чого відбувається короткострокова консолідація, та  продовжується рух у початковому напрямі. Фігура виглядає як маленький симетричний трикутник, що складається з безлічі свічок. Залежно від напрямку тренду патерн вимпел може бути як ведмежим, так і бичачим.

Особливості патерну вимпел

Дивлячись на фігуру продовження вимпел, можна відзначити такі особливості:

  • Флагшток: формування вимпела завжди починається з флагштока, який і відрізняє цю фігуру від патернів подібного типу (такі як симетричний трикутник). Флагшток - це первісний сильний рух, що передує прояву на графіку симетричного трикутника.

  • Рівні прориву: фактично в патерні є дві точки прориву; одна - у закінченні флагштока, а інша (можна сказати, головна) - при завершенні періоду консолідації, після якої триває висхідний або низхідний тренд

  • Сам вимпел: вимпел – трикутна фігура, сформована при консолідації ринку між флагштоком та головним проривом. Дві лінії тренду, що сходяться, утворюють трикутник - вимпел.

Всі ці особливості зазначені нижче на прикладі патерну бичачий вимпел:

Бичачий вимпел

Бичачий вимпел - це свічковий патерн продовження, який з'являється при сильних висхідних трендах. Вимпел формується з висхідного флагштока, періоду консолідації, подальшого прориву та продовження висхідного тренду. Трейдери чекають бичачого прориву вище рівня опору, щоб скористатися бичачим імпульсом, що відновився, і відкрити вигідну угоду.

Ведмежий вимпел

Ведмежий вимпел – це протилежність бичачого вимпела. Ведмежий вимпел – це свічковий патерн продовження, який з'являється при сильних низхідних трендах. Його формування починається з флагштока – крутого падіння ціни з подальшою паузою. У період цієї паузи формується трикутник як вимпела. Потім відбувається прорив, і спадний тренд триває. Трейдери намагаються відкрити шорт коли відбувається пробиття нижче рівня підтримки вимпела.

Торгівля за патернами бичачий і ведмежий вимпел

Алгоритм торгівлі по бичачому і ведмежому патерну аналогічний, відмінність тільки в характері ордера, що відкривається - лонг або шорт відповідно. На графіці GBP/NZD наведено приклад трейдингу по патерну бичачий вимпел.

Трейдери відкривають угоду після підтвердження прориву, що виглядає як стрімка зміна ціни. Формування самого вимпелу після різкого стрибка ціни свідчить про можливість подальшого прориву і продовження тренду у бік початкового руху.

Рівень закриття свічки над вимпелом вказує на точку входу. У цьому прикладі прорив був досить суттєвим, що підвищує ймовірність продовження висхідного руху.

З урахуванням, що прорив був дуже суттєвим, стоп-лос можна розмістити на рівні мінімуму свічки прориву або в точці прориву. При більш консервативному варіанті можна поставити стоп нижче рівня вимпела (нижче за мінімум свічки прориву).

Майте на увазі, що динаміка ринку не завжди виправдовує очікування трейдерів, тому слід пам'ятати про розумне співвідношення ризику і прибутку.

Цільовий рівень може бути отриманий шляхом проєктування висоти флагштока з точки прориву.

Бажаєте заробляти на фінансових ринках? Підписуйтесь на телеграм канал “Грамотний трейдинг” ( https://t.me/GramotnyTreyding)

Всього Вам найкращого!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ЮК
Юлія Копитко@yulia_artmanager

344Прочитань
0Автори
3Читачі
На Друкарні з 14 лютого

Більше від автора

  • Керрі-трейд: Стратегія заробітку на різниці відсоткових ставок

    Ви коли-небудь замислювалися, як заробити на різниці відсоткових ставок між різними валютами? Саме це і пропонує стратегія керрі-трейд (carry trade). Давайте розберемося, що це таке і як вона працює.

    Теми цього довгочиту:

    Трейдинг
  • Торгова Стратегія Samurai cats

    Ми пропонуємо стратегію, яка підтримує стабільний та постійний прибуток. Ви навчіться розуміти ринок, а не лише сліпо копіювати операції. З нами ви отримуєте: 🕯 Професійну аналітику 📊Постійну підтримку та консультації 🤫 Ексклюзивний доступ до ринку найкращих стратегій

    Теми цього довгочиту:

    Трейдинг
  • Що означає патерн подвійне дно у трейдингу?

    Досвідчені трейдери чудово знають, що вміння аналізувати графіки Форекс необхідне для отримання прибутку на фінансовому ринку. Цей процес може здатися вам занадто складним та заплутаним, але дана стаття допоможе вам розібратися у деяких тонкощах графічного аналізу.

    Теми цього довгочиту:

    Трейдинг

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається