Гендерні ролі

Авторка: Антоненко Катерина

Ілюстраторка: Саша Загайна

Ілюстрація “Гендерні ролі”
Гендерні ролі – типізовані суспільством ролі за біологічною статтю: чоловічі та жіночі.

Вони відповідають за те, що людина повинна робити в соціумі згідно з її вродженою статтю. Більшість знає, що за чоловіками міцно укорінився стереотип професійного успіху, а за жінками – сімейна справа та діти.

Наприклад, за соціальними нормами жінки повинні: бути ніжними, наглядати за дітьми, куховарити, прибирати, виконувати "легку" роботу.

Очікування до чоловіків дещо інші: амбіційність, вміння забивати цвяхи, військова справа, "холодний розум".

Всі ці гендерні ідеї нав’язуються нам з дитинства.

Коли дівчата граються в ляльки та маленьку кухню, а хлопчиків вчать збирати "ЛЕГО" та битися дитячими мечами. Вивчення гендерних ролей завжди відбувається в соціальному контексті, коли цінності батьків і суспільства передаються з покоління в покоління.

Однак потрібно розуміти, що не існує сталого "фемінного" та сталого "маскулінного".

Очікування на виконання гендерних ролей конструюється штучно для розподілу сфер праці.

Звідси з’являється термін гендерна стратифікація, який означає дискримінацію за статтю. Жінки в робочій сфері зазвичай оцінюються гірше, ніж чоловіки.

Проте гендерні ролі та норми не мають універсального змісту та значно різняться у різних суспільствах. Міні-приклад: чоловік в спідниці вважається гендерно неприйнятним. Тому що в соціумі чоловік повинен бути сильним та маскулінним. Так само жінка в костюмі діє як підміна на чоловічу роль.

Насправді ж, в кожній людині присутня як фемінність, так і маскулінність. "Чоловічі" та "жіночі" ролі мають значення в процесі становлення цивілізації. Жінки та чоловіки досі існують як протилежні соціокультурні поняття. Загалом на гендерні відмінності та розподіл гендерних ролей впливає не біологія, а соціальні чинники.

Анатомічні характеристики та відмінності не мають впливати на соціальне формування для жодного гендеру.

До того ж, ви не зустрінете жодну людину, яка б відповідала умовним стандартам своєї гендерної ролі. Також ви ніколи не зустрінете людину, яка не зіштовхнулася з гендерною дискримінацією.

Тобі не потрібно нехтувати власними мріями та бажаннями, аби "вписатися" до примх суспільства. Гендерна культура повинна співіснувати з індивідуальною свободою та допомагати реалізації, а не пригнічувати її.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ЖІНОЦТВО
ЖІНОЦТВО@jinotstvo

1.2KПрочитань
0Автори
21Читачі
На Друкарні з 5 травня

Більше від автора

  • 6 міфів про фемінізм (та чому вони брешуть)

    З деякими словами в нас апріорі існують сильні асоціації. Подібна ситуація склалася й зі словом «фемінізм». За роки існування руху, стосовно нього утворилося безліч різних думок. І не всі вони правдиві. Розказуємо та спростовуємо деякі з них у цьому довгочиті

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм
  • Що почитати феміністці?

    Якщо ви губитесь в морі феміністичної літератури, то цей пост для вас! Підготували 4 книжкові поради

    Теми цього довгочиту:

    Фемінізм

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається