Ідеї для бізнесу в торговому центрі

Зміст

Торговий центр - один із найприбутковіших і найуспішніших форматів для роздрібних продажів, а також для індустрії розваг. Хочете відкрити свою справу в ТЦ, але не знаєте, з чого почати? У цій статті поговоримо про переваги та недоліки торговельного центру як бізнес-майданчика і дамо докладні інструкції для підприємців-початківців.

Навіщо відкривати бізнес у торговому центрі?

Торгові центри вже давно стали надпопулярними просторами для продажу товарів і послуг. Ці майданчики вельми лояльні до новачків у бізнесі: відкриваючи точку в ТЦ, підприємець буде позбавлений багатьох труднощів і турбот.

Переваги:

  • Різноманітність форматів.

  • Можливість запуску в невеликому приміщенні.

  • Висока прохідність.

  • Стабільний попит, мотивованість клієнтів.

Недоліки:

  • Жорстка конкуренція.

  • Фіксований режим роботи.

  • Висока орендна плата.

  • Обмеження щодо вибору локації.

Можливі формати

Мабуть, найважливіший (хоча й найочевидніший) пункт, з якого починається будь-який бізнес-план - це вибір формату закладу. Від вашого рішення на цьому етапі залежатимуть базові витрати, розмір приміщення, нюанси асортименту і загалом - позиціонування підприємства.

Магазин

Широко поширений формат бізнесу в торговому центрі. Поговоримо про найбільш популярні варіанти запуску магазину.

Популярні магазини в Києві, шопінг в центрі | ТРЦ Gulliver

Магазин одягу та взуття

Хороший дохід приносять франшизи магазинів одягу від відомих брендів, орієнтованих на масову аудиторію. Потік клієнтів у цьому разі буде стабільно високим. Як показує статистика продажів, найбільшою популярністю користується повсякденний одяг.

Також можна відкрити брендовий бутик преміум-класу. Клієнтська аудиторія у подібного магазину буде меншою, зате середній чек - значно вищим.

Магазин парфумерії та косметики

Один з основних плюсів бізнесу в цьому сегменті - висока рентабельність: навіть в економічно нестабільний час, вона не опускається нижче 25-30%.

Ви можете запустити мультибрендовий магазин або ж фірмовий бутик за франшизою певного виробника.

Прибуток багато в чому залежатиме від уміння сформувати пул постійних клієнтів, здатних забезпечувати високий чек.

Книжковий магазин

Для торгового центру найкраще підійде змішаний формат книжкового магазину, орієнтований як на масового читача (художня і дитяча література), так і на більш вузький клієнтський сегмент (спеціалізована і нон-фікшн література).

При торгівлі книжками, які випускають популярні видавництва, націнка на книжки становить не менше 60-70%.

ПОРАДА: щоб збільшити продажі, можна ввести в асортимент канцелярські товари, настільні ігри та набори для творчості.

Магазин дитячих іграшок

Відкривати магазин іграшок бажано у великому, популярному ТЦ. Чим ширший асортимент вашого магазину, тим вищими будуть продажі.

Чим заповнити товарну матрицю (приблизний список):

  • Розвиваючі набори для малюків.

  • Спортивні іграшки (м'ячі, скакалки та ін.).

  • Машинки.

  • Фігурки людей і тварин.

  • М'які іграшки.

  • Дитячі музичні інструменти.

  • Трансформери та конструктори.

  • Головоломки та пазли.

Магазин подарунків

Перспективна бізнес-ідея, проте виторг тут буде сильно залежати від сезону. Найбільший прибуток зазвичай - напередодні Нового року, а також перед 8 березня.

Популярні ідеї для подарунків:

  • Косметика і парфумерія.

  • Аксесуари для турботи про себе (пульсоксиметри, фітнес-браслети, розумні будильники).

  • Кава та чай.

  • Товари для дому (кухонне начиння, постільна білизна, предмети декору).

  • Екологічні подарунки (наприклад, блокноти з крафтового паперу).

Острівець

Цей формат чудово підійде підприємцям-початківцям: він дає змогу заощаджувати на оренді й не турбуватися про багато технічних питань (монтаж освітлення, пожежної сигналізації тощо), вирішення яких візьме на себе ТЦ.

Торговельні меблі та обладнання для торгових острівців - ProfMarket

Продаж солодощів

Попит на солодке останніми роками тільки зростає: 2022 року обсяги кондитерського ринку збільшилися на 1,1 мільйон гривень. При відкритті острівця в ТЦ рекомендуємо зосередитися на продажах якогось одного виду солодощів: морозива, рослинних десертів, карамелізованих фруктів тощо.

Кавовий острівець

Відвідувачі торгових центрів у перервах між покупками, як правило, заходять випити кави. Оскільки трафік у великих ТЦ високий, відкриття кавового острівця має всі шанси принести хорошу виручку.

Ювелірні вироби

Ця ніша досить стабільна, незважаючи на велике зниження продажів у 2022 році. Відкриваючи ювелірну секцію або острівець у торговому центрі, вивчіть актуальні клієнтські вподобання - вони можуть змінюватися рік від року. Найпопулярніші товари останніх років - золоті каблучки та сережки.

Аксесуари для гаджетів

Аксесуари для мобільної техніки входять до категорії недорогих масових товарів, тому основний прибуток тут формується за рахунок торговельної націнки і високої прохідності.

Острівець манікюру

Нейл-острівці зручні тим, що на манікюр не потрібно записуватися заздалегідь, а якість послуг, як правило, не поступається салонній. Дохід залежить від популярності торгового центру і кваліфікації ваших майстрів.

Манікюрний острівець має привертати увагу відвідувачів, але при цьому не вибиватися із загального дизайну ТЦ. Тому узгодьте оформлення вашої нейл-стійки з адміністрацією торгового центру.

Заклад громадського харчування

Заклади громадського харчування у великих торгових центрах не відчувають нестачі в клієнтах і, як правило, швидко окупаються.

Идеи для бизнеса в торговом центре

Кав'ярня

Торговий центр - ідеальне місце для відкриття кав'ярні, оскільки у вас завжди буде стабільний приплив відвідувачів. У торговому центрі ви можете відкрити або повноцінну кав'ярню з посадкою, або кавовий острівець, що торгує на винос. Обидва формати популярні й добре окупаються.

Азіатський стрітфуд

Ринок азіатського стрітфуду з кожним роком розширюється. У ТЦ можна запустити заклад японської, китайської, в'єтнамської кухні або ж створити кафе з паназіатським меню.

Піцерія

Піца вважається улюбленою стравою відвідувачів ТЦ. Щоб уникнути зайвих витрат, рекомендується відкривати піцерію у форматі кіоску на фудкорті або острівця.

Бургерна

Заклади подібного роду з'явилися не так давно, але вже встигли завоювати визнання споживачів. Для відкриття бургерної не потрібні значні інвестиції та складні технологічні карти. З приготуванням бургерів впораються навіть кухарі-початківці.

Розважальний центр

Сімейний похід до ТЦ нерідко сприймається як своєрідне міні-свято. Діти і дорослі із задоволенням відвідують всілякі розважальні майданчики, розташовані на території торгового комплексу.

Идеи для бизнеса в торговом центре

Атракціони

Прибутковий формат, що дає змогу залучити велику аудиторію. Залежно від бюджету можна запустити майданчик з одним або кількома видами атракціонів.

Ковзанка

Ковзанки користуються популярністю безвідносно сезону. Однак у багатьох городян немає вільного часу для відвідування спеціалізованих майданчиків. Ковзанка в районному ТЦ стане чудовим рішенням для подібної аудиторії.

Кінотеатр

Кінотеатр найкраще відкривати за франшизою від відомої компанії. Розкручений бренд неодмінно приверне численних відвідувачів ТЦ.

Мультимедійний парк

Дитячий парк інтерактивних розваг - чудова можливість для батьків спокійно пройтися магазинами, зустрітися з друзями і попити кави, поки їхні діти грають під наглядом досвідчених аніматорів.

Як запустити бізнес у ТЦ: покрокова інструкція

Запуск підприємства в ТЦ має свою специфіку, яку необхідно враховувати, щоб уникнути маркетингових і технічних проблем.

В 2022 году в Киеве планируют открыть шесть ТРЦ | НашКиїв.UA

Складання бізнес-плану

Визначившись із форматом підприємства, займіться складанням фінансового плану. У ньому необхідно врахувати як стартові, так і регулярні витрати. Розглянемо типовий зразок бізнес-плану, який можна розширювати й адаптувати під конкретні завдання.

Базові витрати:

  • Косметичний ремонт майданчика й оформлення інтер'єру.

  • Закупівля обладнання та витратних матеріалів.

  • Наповнення товарної матриці.

  • Стартова рекламна кампанія.

Щомісячні витрати:

  • Орендна плата.

  • Податки.

  • Поповнення асортименту.

  • Зарплата персоналу (включно з аутсорсом).

  • Реклама.

Вибір місця

Вивчіть торгові центри у вашому місті. Виберіть кілька і проаналізуйте, які магазини там в основному представлені. Наприклад, якщо ви хочете запустити магазин іграшок, а в ТРК уже є кілька подібних точок, то краще пошукати інший майданчик.

Для відкриття бізнесу бажано знайти великий торговий центр. Вибираючи місце безпосередньо в самому ТЦ, пам'ятайте, що найвищий пішохідний трафік - на першому поверсі біля входів, а також неподалік від ліфтів та ескалаторів. Але оренда таких місць коштує значно вище.

Фудкорти та розважальні заклади, як правило, розташовуються на верхніх поверхах у спеціально відведених для цього зонах.

Дизайн приміщення

Величезний плюс торгових центрів у тому, що за дотримання всіх санітарних і протипожежних норм відповідає місцева адміністрація. Вам залишається тільки дотримуватися встановлених правил.

Дизайн приміщення залежить від формату вашого бізнесу. Якщо ви відкриваєте не торговий острівець, а магазин або розважальний заклад, подбайте про якісне освітлення і зручні меблі. У колірному оформленні переважно дотримуватися м'яких пастельних відтінків.

Бізнес у торговельному центрі вирізняється високою конкуренцією, а отже, ваша торгова точка має бути помітною. Найміть досвідченого дизайнера, який розробить яскраву вивіску, здатну привабити відвідувачів.

Персонал

Відкриваючи торговий острівець, можна обійтися кількома продавцями-консультантами, які працюють позмінно. Для великого магазину знадобиться розширений штат продавців, адміністратор, прибиральниця й охоронець, а в розважальний центр необхідно буде найняти аніматорів.

Бухгалтерські послуги та клінінг можна віддати на аутсорс.

Ризики в торгово-розважальній сфері

Як і в будь-якому бізнесі, у торгово-розважальній індустрії є свої труднощі. Найпоширеніші - це жорстка конкуренція та висока орендна плата. Але існують також специфічні ризики, яких можна уникнути, якщо знати на що слід звернути пильну увагу.

Розуміння ринку

Перед укладенням договору неодмінно вивчіть актуальний стан торгово-розважальної індустрії. Якщо ви знатимете, в якому стані перебуває ринок, це дасть вам перевагу під час переговорів з орендодавцем.

Орендні платежі

Уважно читайте договір оренди, особливо в частині додаткових платежів. Нерідко орендодавці включають до цього документа пункти, які не мають безпосереднього стосунку до орендної плати. Наприклад, експлуатаційні витрати за користування різними послугами.

Нестиковки в договорі

Їх може бути безліч, але є найпоширеніші:

  • Початок строку дії оренди та набрання чинності орендним договором не збігаються.

  • Суперечливі пункти з приводу власності відремонтованих приміщень (після повернення приміщення орендодавцю).

  • Орендодавець і орендар страхують одне й те саме майно.

"Інші умови" і довгострокові пункти

У договорах оренди буває багато подібних пунктів, вивчіть їх повністю, тому що там можуть міститися дуже цінні юридичні відомості щодо термінів оренди, допуску до приміщень тощо.

Додатки

У цьому пункті містяться правила і години роботи торгового центру. Часто саме там прописані нюанси використання майданчика і заборони на перебування орендодавця в конкретних зонах ТЦ.

Реклама бізнесу

Висока відвідуваність ТЦ створює чудову базу для клієнтського трафіку. Однак потрібно докласти чимало зусиль, щоб люди обрали саме ваш магазин серед аналогічних торгових точок.

Зовнішня та внутрішня реклама

Реклама вашого закладу починається з його зовнішнього вигляду, тому подбайте про якісне оформлення. Якщо ви відкриваєте бізнес у форматі Острівця, то дизайн має бути яскравим і помітним, щоб ваша торгова точка не загубилася у великому ТЦ.

Для магазинів одягу, взуття, парфумерії та косметики найкраще вибирати ненав'язливі колірні рішення, наприклад, легкі пастельні відтінки. Тоді відвідувач зможе спокійно і не поспішаючи вивчити асортимент.

Реклама в інтернеті

Одна з найважливіших частин просування. Створіть зручний персональний сайт для вашого бізнес-проєкту, зробіть якісні фотографії асортименту, розмістіть точну інформацію про надані товари, послуги та ціни. Також необхідно заздалегідь продумати систему лояльності та знижок для постійних клієнтів.

Просувайте свій бізнес у соціальних мережах і укладайте ділові угоди з дружніми компаніями - це допоможе в пошуку нових клієнтів і розширенні цільової аудиторії.

ПОРАДА: при веденні соціальних мереж слід підтримувати контакт із підписниками. Відповідайте на запитання, проводьте розіграші та конкурси, анонсуйте знижки, розповідайте цікаві факти про індустрію та роботу вашого магазину.

Висновок

Торгово-розважальна індустрія користується високим попитом незалежно від пори року. Торговий центр - один із найприбутковіших і найпопулярніших форматів у цій сфері. У великих ТЦ пішохідний трафік завжди високий, а це означає, що ваш бізнес буде добре окупатися.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

832.6KПрочитань
11Автори
631Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається