Ініціатива створення перемовної групи для обміну захисників Маріуполя та закордонні акції: як “Спільноти Оленівки” бореться за обмін поранених

Ми всі памʼятаємо жорстокі бої в оточеному Маріуполі, як наші захисники відчайдушно відбивали російських окупантів, намагалися захистити цивільне населення та не дати росіянам просунутися далі. Ми всі памʼятаємо, як бійці з Азовсталі просили про допомогу та порятунок, адже вони розуміли, що вийти з Маріуполя живими буде вкрай важко, а для бійців бригади “Азов” полон асоціювався зі смертю. На жаль, так і вийшло, адже через два місяці російського полону росіяни підло стратили понад 50 військовополонених в Оленівці, а ще понад 130 в ту ніч дивом вижили, але отримали поранення різної ступені тяжкості. Їм обіцяли гідні умови утримання у полоні та обмін через 3-4 місяці, натомість вже понад 29 місяців вони утримуються в російських катівнях.

Громадська організація “Спільнота Оленівки” з січня 2023 року активно бореться за повернення з полону захисників Маріуполя, в тому числі поранених військовополонених під час теракту в Оленівці. Ми постійно виступаємо з різними ініціативами, які можуть допомогти визволити з російського полону оборонців, які виходили з Азовсталі за наказом. Найновіша наша ініціатива - це створення окремої переговорної групи щодо обміну всіх тих військових, які виходили з Азовсталі. Ідея полягає в тому, щоб долучити до процесу обмінів захисників Маріуполя тих людей, які домовлялися про їхній вихід з Азовсталі в травні 2022 року. За наявною наразі інформацією, це Денис Прокопенко (командир бригади “Азов”), Дмитро Усов (секретар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими) та Олександр Ковальов (народний депутат України). Дмитро Усов долучений до процесів обміну від початку роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими і нам, як родинам, неодноразово казав, що повернути захисників, які виходили з Азовсталі, це його особисте зобовʼязання. Ми хочемо, щоб це зобовʼязання було на всіх людях, які тоді домовлялися, і не тільки на словах, а закріплене відповідним наказом. 

Одні з учасників перемовного процесу в Маріуполі: Олександр Ковальов та Дмитро Усов. Фото взяте з відкритих джерел

Окрім вищезгаданих осіб, також за процес виводу у полон захисників Маріуполя, домовлявся президент України. Тому що, якщо ми згадаємо заяви у травні та червні 2022 року, то президент розповідав, що домовлявся про вихід з третіми країнами, такими як Туреччина, Ізраїль, Франція, Швейцарія. Ці країни теж мають бути долучені зараз для порятунку з російського полону наших захисників. До того ж, наша громадська організація 28 серпня ініціювала пресконференцію з президентом України, очільником ГУР та всіма учасниками перемовного процесу в Маріуполі. Однак, через місяць ми отримали відповідь від ОП про те, що наш лист переспрямовно на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Ми можемо зробити з цього висновок, що така пресконференція не відбудеться. 

Окрім ініціатив всередині країни наша громадська організація намагається активно працювати на міжнародну спільноту, попри те, що ми не маємо підтримки серед представників МЗС, ОП та інших державних органів, хоч і просили їх неодноразово про допомогу у поширенні інформації за кордон про російський злочин в Оленівці та про систематичне катування українських військовополонених. Ми неодноразово ініціювали акції у різних країнах з метою просвітлення іноземців про російський полон. Наприклад, 5 жовтня 2024 року у 13 країнах світу українці та іноземці доєдналися до Всесвітньої акції на підтримку українських військовополонених “Повернення Додому”. Акція, організована ГО “ВГО Територія Жінок”, польсько-українською ініціативою “Wspólnie PoMoc” за медійної та інформаційної підтримки ГО “Спільноти Оленівки”, проводилася онлайн та наживо.

В офлайн-акціях взяли участь наступні міста та країни (деякі з них доєдналися 4 чи 6 жовтня з уваги на локальні організаційні обмеження): Україна, Польща, Румунія, США, Сакартвело, Німеччина, Бразилія, Португалія, Велика Британія, Данія, Італія, Греція. Учасники акцій нагадали зокрема про теракт в Оленівці та вшанували памʼять загиблих в ту ніч військовослужбовців. 

Акція 5 жовтня в Польщі. Фото надане Wspólnie PoMoc

Громадська організація “Спільнота Оленівки” буде і надалі виступати з ініціативами та намагатися їх реалізувати, щоб досягти три наші основні мети: повернути з полону всіх поранених бійців, внаслідок теракту в Оленівці, та всіх тих, хто вийшов з Азовсталі за наказом керівництва України; вшановувати пам’ять про тих Героїв, яких росіяни вбили в Оленівці; домогтися міжнародного розслідування російського воєнного злочину.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Olenivka Community
Olenivka Community@olenivka.community

Громадська організація

60Прочитань
1Автори
1Читачі
Підтримати
На Друкарні з 24 жовтня

Більше від автора

  • Чи спрацюють комунікаційні мости, щоб повернути їм їхню свободу?

    З 24 лютого по 16 травня 2022 року цивільне населення Маріуполя, оборонці міста та їхні родини благали про порятунок. Місто було оточене з перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію України, росіяни принесли разом із собою смерті,і знищення всього, що вони бачать.

    Теми цього довгочиту:

    Оленівка

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається