З'явилися супутникові фото як зараз виглядає Каховське водосховище. Його фактично більше не існує. Що буде з Каховським водосховищем далі, поки невідомо. Науковці зараз активно обговорюють що робити з каховською греблею та ГЕС після деокупації. Одні кажуть, що відновити каховську ГЕСнеможливо, інші кажуть, що відновлювати і не треба. Про майбутнє каховського водосховища на дніпрі і великий луг, розказав Євген Дикий - український науковець, військовик, публіцист, очільник Національного антарктичного наукового центру.
Євген Дикий каже, що є три сценарії розвитку подій навколо зруйнованого Каховського Водосховища. Перший найпростіший - повернути як все було, тобто збудувати чи відновити каховську греблю. На відновлення водяного масиву потрібно буде кілька років. Але це не відновить біологічний баланс. Екологія буде відновлюватись десятками років. Другий варіант, залишити все як є. Але тоді є ризик появи пилових бурь, а також сам великий луг не відновиться, потрібно проводити спеціальні меліоративні та екологічні заходи по відновленню історичної природної зони. І третій - змішаний варіант, спланувати та спроектувати нову систему зрошення, відновлення великого лугу, відновлення русла Дніпра. Євген Дикий говорить, що третій варіант був би найбільш правильним.
Всі варіанти розвитку подій мають початись зі збору інформації, вивчення ґрунтів та наслідків шкоди, яку завдав підрив Каховської ГЕС.
Нові супутникові знімки підтверджують, що Каховського водосховища фактично більше не існує.
Залишилися лише сама річка Дніпро, кілька приток і кілька невеликих озер у цьому районі.