Хто такі маркетмейкери?

У динамічному світі фінансових ринків часто фігурує термін «маркетмейкери», яким віддають ледве не вирішальну роль у підтримці ліквідності та ефективності активів. То хто ж вони такі і які функції виконують? Про це я напишу у сьогоднішній публікації. А якщо лінь читати, тримай відео:

Хто такі маркетмейкери?

Маркетмейкер — учасник ринку, який може бути фінансовою організацією або брокером, який торгує активом у заздалегідь обумовлених діапазонах ціни та обсягу підтримки стабільності попиту ринках, таких як акції, облігації, фіатні або криптовалютні активи.

Тобто, маркетмейкер формує попит і пропозицію на ринку за допомогою безпосередньої участі у торгах. Це спонукає інвесторів та трейдерів торгувати активами.

Але ця робота не прості купи продай. Для виконання своєї ролі маркетмейкери уважно стежать за ринковими умовами, аналізують рухи цін, настрої на ринку та обсяги торгів. Усі ці вхідні дані використовуються для корегування маркетмейкерами цін купівлі та продажу, що приводить до більш збалансованої книги ордерів.

Основний дохід маркетмейкерів полягає у фіксації ціни між купівлею та продажем, але так, щоб це підвищувало стабільність усього ринку. Якщо ж ринок має свої недоліки - маркетмейкери можуть отримати додатковий дохід за допомогою арбітражу активами.

Коли на біржі починає торгуватися новий актив, наприклад акції компанії, яка провела IPO, ціна на нього може бути нестабільною. Хаотична поведінка інвесторів та відсутність необхідної ліквідності для проведення операцій можуть призвести до різких цінових стрибків, падіння обсягу торгів, високої різниці між цінами продажу та купівлі.

Щоб уникнути такої ситуації, торговий майданчик чи емітент можуть залучити до послуг маркетмейкера. Тоді він надає ліквідність, не пускає ціну стрімко вгору та виступає посередником при здійсненні особливо великих угод. Повертаючись до слів про заробіток маркетмейкерів - можна додати, що це посередництво теж на платній основі. І відбувається поза біржами.

Маркетмейкери на крипторинку

Тож тепер ви розумієте, що кожна біржа, як то бінанс чи байбіт, мають власних маркетмейкерів. А як щодо децентралізованих бірж? Адже в технічному плані вони анонімні і найняти когось туди не лише складно, а і... Шкодить канонам.

На відміну від централізованих криптобірж, децентралізовані платформи застосовують автоматизований маркетмейкінг. Для цього задіюють смартконтракти для автоматичного забезпечення ліквідності для торгових пар без необхідності використання традиційних книг ордерів.

Бот для маркетмейкінгу криптовалют також може виступати як посередник між покупцями та продавцями, активно керуючи ордерами і забезпечуючи ліквідність активів. Хоча це також автоматизований сервіс маркетмейкінгу, бот використовує інший алгоритм. Він розраховує ціни купівлі та продажу на базі різних ринкових факторів, таких як динаміка попиту та пропозиції, ринкові тенденції та обсяг книги замовлень. Бот зазвичай працює як окремий субʼєкт, часто розроблений та керований одним користувачем або організацією.

То хто ж ховається за маскою цього страшного слова "маркетмейкер"?

На традиційних фінансових ринках маркетмейкерами виступають найбільші інвестиційні банки: Citi, Barclays, Bank of America, Goldman Sachs, JP Morgan та Morgan Stanley.

На крипторинці найбільшими маркетмейкерами є Alameda Research, афілійована з біржею FTX, та трейдингова компанія Cumberland .

До речі, робота маркетмейкерів сильно впливає і на попит стейблкоінів. Лише станом на 2021 рік такі фонди як Alameda та Cumberland тримали на своїх балансах майже 70% від усіх USDT на ринку. Це важливо для них тому, що більшість монет на біржах йдуть в пару саме до цього стейблкоіну.

Тож тепер ми знаємо, що маркетмейкери це не лише ті люди, які повертають свічки в протилежну сторону від лонгу чи шорту, а ті компанії, що створюють здорову екосистему ринку, у якій взаємодія між продавцями і покупцями відбувається з мінімальними ризиками. Їх посередництво зменшує волатильність ринку. Саме завдяки ним ринок стає більш доступним для широкого кола інвесторів. Тож саме завдяки маркетмейкерам ти можеш почати свій шлях в торгівлі активами навіть з 10 доларів у кишені. Головне почати. А далі ми покажемо стежку, протоптану власними ногами. Підписуйся на канал, щоб потрапити на неї, дякую за перегляд, до зустрічі у нових відео!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес у рваних штанях
Бізнес у рваних штанях@bursh_ua

652Прочитань
0Автори
7Читачі
На Друкарні з 24 січня

Більше від автора

  • Корекція, причини, куди підемо, що робити

    На ринку нічого важливого поки що не відбувається, якихось особливо цікавих активностей теж не спостерігаю. Тому давайте проговоримо про те, що робити, коли все піде не за планом, і як до цього підготуватися.

    Теми цього довгочиту:

    Криптовалюта
  • Як вирішити проблеми тестнетів

    Доволі часто користувачі, під час раллі за дропами, стикаються з різними проблемами і це нормально, тому що доводиться взаємодіяти з проектами на ранній стадії. Але для усього є рішення. І про них ми поговоримо у цьому випадку.

    Теми цього довгочиту:

    Криптовалюта

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається