Костянтин Кривопуст: колишні користувачі криптобіржі QuadrigaCX отримають 13% від долара у процедурі банкрутства

Експерт в області міжнародного фінансового права Костянтин Кривопуст повідомляє, що колишні користувачі нині збанкрутілої канадської криптобіржі QuadrigaCX отримають 13% від загальної суми вимог.

Відповідно до  повідомлення для кредиторів  , опублікованого ввечері в п’ятницю бухгалтерським гігантом Ernst & Young (EY), кожен кредитор біржі отримає «13,094156% від своєї підтвердженої вимоги за вирахуванням суми збору, що підлягає сплаті Управлінню керуючого справами про банкрутство відповідно до BIA .”

Заявка показує, що QuadrigaCX заборгувала 303,1 мільйона канадських доларів (222,3 мільйона доларів) за 17 648 претензіями від кредиторів, серед яких пошта Канади та податковий орган країни, Агентство доходів Канади (CRA).

Зокрема, є 15 позовів на суму понад 1 мільйон канадських доларів і 28 позовів на суму від 500 000 до 999 999 канадських доларів. Ще 15 356 кредиторам заборгували від 0 до 10 000 канадських доларів.

« Проміжні дивіденди передбачають розподіл приблизно 87,0% коштів, якими наразі володіє Довірена особа», — йдеться в заяві. 

“Кошти, що залишилися, будуть зберігатися як резерв для майбутніх виплат, пов’язаних з адмініструванням справи про банкрутство. Остаточний розподіл буде здійснено пізніше”

Хоча більшість користувачів біржі володіли криптовалютними активами на момент краху компанії в 2019 році, їхні активи були конвертовані в грошову вартість активів станом на 15 квітня того ж року.

За даними EY, користувачі з правами на BTC отримають 6 739,08 канадських доларів (7 122,9 доларів) за монету. Для Ethereum користувачі отримають 223,45 канадських доларів (299,45 доларів) за ефір.

QuadrigaCX керувала схемою Понці

У 2019 році QuadrigaCX  звернулася за  захистом від банкрутства після того, як стало відомо, що її генеральний директор Джеральд Коттен помер за загадкових обставин в Індії, забравши з собою єдині відомі закриті ключі до гаманців біржі.

Згодом Комісія з цінних паперів Онтаріо розпочала розслідування біржі та до червня 2020 року офіційно  дійшла висновку  , що Quadriga справді була шахрайством і схемою Понці. 

У ньому стверджувалося, що Коттен вчинив шахрайство, відкриваючи рахунки під псевдонімами та приписуючи собі фіктивні баланси валюти та криптоактивів, якими він торгував з нічого не підозрюючими клієнтами, і що «те, що сталося в Quadriga, було старомодним шахрайством, загорнутим у сучасні технології».

Останніми роками ця справа набула широкого розголосу та стала  темою популярного документального фільму Netflix у 2022 році .

Хоча деякі кошти, заборговані клієнтам біржі, тепер будуть повернуті, великі суми все ще відсутні.

За даними арбітражного керуючого Ernst & Young, на даний момент з майна було повернуто лише криптовалюти на 34,3 мільйона доларів.

Компанія Chainalysis, яка займається відстеженням криптовалюти, заявила ще в 2019 році, що кошти або не були отримані, або швидко зникли. 

«Що Quadriga насправді зробила з грошима, які клієнти дали їй для купівлі біткойнів, залишається загадкою», —  йдеться  в заяві компанії для Fortune. 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
UA2DAY
UA2DAY@ua2day

911Прочитань
0Автори
3Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається