Костянтин Кривопуст: Міністр фінансів Пакистану каже, що країна ніколи не легалізує криптовалюту, посилаючись на правила FATF

Міністр фінансів Пакистану заявив, що країна не буде легалізувати криптовалютну торгівлю, посилаючись на правила Групи розробки фінансових заходів протидії відмиванню грошей (FATF).

У середу державний міністр фінансів Пакистану Айша Гаус  заявила  , що уряд не може дозволити торгівлю криптовалютами через нещодавній вихід країни з сірого списку FATF.

«Дозвіл на торгівлю криптовалютою не може бути наданий», — заявила вона під час засідання постійного комітету Сенату з фінансів і доходів. 

«Криптовалюта не буде дозволена. Ми не можемо мати справу з криптовалютою. Тепер, коли ми вийшли з FATF, це сфера, яку нам слід уникати. Криптовалюта також може призвести до фінансового тероризму, ми вже не отримуємо угоди з МВФ, їм потрібно трохи виправдання проти нас».

У жовтні минулого року FATF  виключила  Пакистан зі свого списку країн під «посиленим моніторингом», стверджуючи, що країна «усунула технічні недоліки для виконання зобов’язань своїх планів дій».

З 2018 року Пакистан перебував у «сірому списку» глобального контролю за відмиванням грошей і фінансуванням. 

FATF є міжурядовою організацією, яка займається боротьбою з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. З 2000 року сторожовий орган веде «чорний» і «сірий» списки. 

Країни з сірого списку стикаються з обмеженнями в секторі фінансових послуг, тоді як країни з чорного списку можуть потрапити під економічні санкції з боку членів FATF.

Пакистанські чиновники закликають заборонити криптовалюту

 Хоча Пакистан досі не  легалізував криптовалюти , країна також не ввела заборону на клас цифрових активів. Однак це може змінитися, оскільки деякі політики виступають за заборону галузі.

По-перше, сенатор Фарук Наек закликав до повної заборони криптовалют, посилаючись на ризики фінансування тероризму, а також на спекулятивний характер криптовалюти. 

Крім того, Державний банк Пакистану (SBP), центральний банк країни, як повідомляється, описав криптовалюти як повне шахрайство, яке ніколи не буде визнано в країні.

Гаус також заявив, що центральний банк почав працювати над забороною торгівлі криптовалютою. 

«Державний банк Пакистану (SBP) і Міністерство інформаційних технологій почали працювати над забороною криптовалют», — сказала вона, додавши, що FATF також ввела умови, і криптовалюти не будуть дозволені.

Останніми роками в Пакистані спостерігається  сплеск впровадження криптовалюти,  оскільки країна страждає від стрімкої інфляції та високого рівня населення, яке не має банківських послуг. За даними Світового банку, в країні понад 100 мільйонів дорослих не мають банківського рахунку.

За даними Chainalysis, блокчейн-платформи даних, країна посіла третє місце в рейтингу Global Crypto Adoption Index за 2021 рік. Однак у 2022 році він опустився на шосте місце.

У звіті за 2021 рік політична консультативна рада Федерації торгово-промислових палат Пакистану показала, що пакистанці інвестували приблизно 20 мільярдів доларів у криптовалюти.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
UA2DAY
UA2DAY@ua2day

911Прочитань
0Автори
3Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Не знаю, що й думати: з одного боку всі гроші це чиста довіра, а з іншого - хіба за паперових грошей і навіть за дублонів не було відмивань?

Вам також сподобається