Костянтин Кривопуст: “МВФ закликає збільшити вартість електроенергії для сфер майнінгу та ШІ”

Міжнародний валютний фонд опублікував аналітичну статтю щодо впливу криптовалютного майнінгу та центрів обробки даних, що використовуються для роботи штучного інтелекту, на глобальні викиди вуглецю, по відомляє експерт в області міжнародного фінансового права Костянтин Кривопуст.

Представники МВФ вважають, що одним із найефективніших інструментів для скорочення викидів є підвищення оподаткування використання електроенергії в цих сферах.

Як зазначається у релізі МВФ, криптомайнінг та дата-центри зараз споживають 2% світового електроспоживання та відповідають за майже 1% глобальних викидів. Очікується, що до 2027 року ця частка зросте до 3,5%, що еквівалентно поточному споживанню електроенергії Японії.

Так, за даними агенства, одна транзакція у мережі біткоїна споживає стільки ж електроенергії, скільки середньостатистична людина в Гані чи Пакистані використовує за три роки. Водночас запит до ChatGPT споживає в 10 разів більше електроенергії, ніж пошуковий запит Google.

За оцінками МВФ, до 2027 року викиди вуглецю від криптомайнінгу та дата-центрів можуть досягти 450 мільйонів тонн, або 1,2% світового обсягу.

У МВФ запропонували запровадити податок на електроенергію для криптомайнерів у розмірі $0,047 за кіловат-годину, що може принести $5,2 мільярда річного доходу та скоротити викиди на 100 млн тонн. Для дата-центрів пропонується податок у розмірі $0,032 за кіловат-годину, що може принести до $18 млрд щорічно.

Нині ситуація є протилежною до запропонованих у МВФ заходів. Багато дата-центрів та криптомайнерів користуються щедрими податковими пільгами та стимулами. МВФ зазначає, що з огляду на екологічну шкоду, відсутність значного створення робочих місць та тиск на електромережу, що може призводити до підвищення цін для домогосподарств і зменшення попиту на інші товари з низьким рівнем викидів, такі як електромобілі, чисті переваги цих спеціальних податкових режимів є в кращому випадку неясними.

МВФ наголошує на необхідності впровадження відповідних політик для стримування зростання викидів від цих галузей.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
UA2DAY
UA2DAY@qPTJ8lRNYjunOFu

Всеукраїнське інтернет-видання

2KПрочитань
4Автори
3Читачі
На Друкарні з 30 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається