Крауд маркетинг: що це і як бізнесу використовувати

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Крауд використовується як один із інструментів для SEO-просування та піару. При цьому допомагає з розв’язанням наступних завдань:

  • залучення цільової аудиторії;

  • підвищення впізнаваності бренду;

  • формування довіри та позитивного іміджу компанії;

  • підвищення позицій в пошуку завдяки нарощуванню маси зовнішніх посилань; 

  • більше залучення трафіку на сайт.

Пошукові алгоритми не відрізняють крауд-посилання від органічних, тому такий метод просування є безпечним та ефективним.

Яким бізнесам варто спробувати крауд маркетинг?

Крауд маркетинг є універсальним інструментом, який може бути корисним для багатьох категорій бізнесу. Ось кілька прикладів, в яких випадках  крауд маркетинг може бути особливо ефективним:

  • стартапи: можуть швидко отримати увагу та сформувати базу клієнтів;

  • e-commerce та онлайн-ритейл: для залучення трафіку та покращення конверсії на окремі товари;

  • сфера послуг: підвищення довіри і кількості цільових дій на сайті;

  • event-агентства: для підвищення зацікавленості аудиторії. 

Кому не підійде крауд маркетинг?

Крауд маркетинг як варіант для нарощування маси посилань підходить майже всім нішами. Звісно, якщо при цьому розміщувати відгуки на якісних платформах. 

Але коли мета — покращити імідж і впізнаваність, крауд може виявитися неефективним для таких категорій бізнесу:

  1. Магазин з дорогими товарами та пропозиціями: це стосується нерухомості, авто та інших ніш з високим середнім чеком. Погодьтеся, що люди не стануть купувати квартиру лише за відгуками в інтернеті.

  2. Локальний офлайн-бізнес. У таких компаній зазвичай вузька цільова аудиторія, і знайти їх на форумах не просто.

  3. Сфера B2B. Ця сфера відрізняється правилами просування та продажів. 

Платформи для крауд маркетингу

Для кожної ніші існують оптимальні платформи для крауд-маркетингу, які можуть включати соціальні мережі, форуми, сайти з відгуками, блоги та новинні ресурси. Існують загальні критерії, яким повинні відповідати майданчики, незалежно від ніші:

  1. Відвідуваність: сайт повинен мати не менше 50 тисяч користувачів на місяць.

  2. Тематика: аудиторія сайту має відповідати вашій цільовій аудиторії.

  3. Активність: на сайті повинно бути багато коментарів, інакше посилання можуть залишитися непоміченими.

  4. Відсутність спаму: високий рівень спаму знижує цінність ресурсу як донора посилань і може призвести до бану пошуковими системами.

Також сайт повинен бути видимим за певними ключовими запитами. Далі ми розглянемо найефективніші місця для розміщення крауд-посилань:

  1. Форуми — це онлайн-платформи, де користувачі можуть створювати і обговорювати різноманітні теми. Вони часто є місцем збору людей з подібними інтересами, де можна знайти корисну інформацію та отримати поради від інших користувачів. 

  2. Новинні та тематичні ресурси інколи пропонують можливість залишити коментарі. Це можна використати для розміщення крауд-посилань чи рекомендацій.

  3. Сайти з рекомендаціями. На таких ресурсах користувачі залишають та читають відгуки на різні компанії та послуги. Крауд маркетологи можуть використовувати їх для розміщення рекомендації від імені клієнтів. 

  4. Соціальні мережі активно використовуються для спілкування та обміну рекомендаціями. Шукайте свою цільову аудиторію в тематичних групах чи каналах — їх у соцмедіа надзвичайно багато.

Види крауд маркетингу

Крауд маркетинг можна розділити на три види за типом контенту: 

  • Коментарі з активним посиланням

Це відгуки з клікабельним посиланням, яке направляє на відповідну сторінку.

  • Дописи на платформах з відгуками

Найвідоміші подібні майданчики — OtzyvUA, Hotline, vidguky.net. На таких сайтах користувачі розміщують відгуки про різні компанії чи послуги. 

  • Згадки без активних посилань

У дописі вказана назва бренду або товару, але активного посилання на сайт немає. Такий підхід допоможе збільшити продажі, але не вплине на масу зовнішніх посилань сайту. 

Також виділяють тиди крауд-маркетингу залежно від поставлених цілей:

  1. Для покращення репутації: спрямований на покращення іміджу та зміцнення довіри до компанії. У такому випадку рекомендації розміщуються переважно на платформах з відгуками.

  2. Для збільшення продажів: підвищує трафік і коефіцієнт конверсії шляхом розміщення інформації про продукт в місцях максимальної залученості цільової аудиторії — наприклад, тематичних форумах. 

  3. Для нарощування маси посилань: орієнтований на збільшення кількості зовнішніх посилань на сайт. Для цього підходу шукають авторитетні сайти з високою відвідуваністю та рейтингом.

Важливо: незалежно від обраної стратегії, слід приділити увагу дослідженню цільової аудиторії. Обирайте платформи, які найчастіше використовують ваші цільові клієнти. 

Інструменти крауд маркетингу

Тематичні ресурси можна шукати в Google. Для цього вводимо ключовий запит у пошуковий рядок, у розділі «Інструменти пошуку» вибираємо період «За місяць» або «За тиждень», щоб отримати свіжу та актуальну інформацію.

Також для швидкого пошуку платформ крауд маркетингу можна скористатися спеціальними сервісами та програмами. 

Інструменти крауд-маркетингу:

  1. Google Alerts: надсилає на електронну пошту новий контент з інтернету за вказаними пошуковими ключами.

  2. Аwario: знаходить в інтернеті згадки та обговорення вашого продукту або компанії.

  3. Mention: відстежує згадки бренду у соціальних мережах, допомагає стежити за репутацією та оперативно реагувати на негативні коментарі, і не тільки.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Висновки

Крауд маркетинг є потужним інструментом для підвищення впізнаваності бренду, залучення цільової аудиторії та покращення SEO-показників. Його ефективність базується на автентичній взаємодії з потенційними клієнтами на платформах, де вони вже активно обговорюють релевантні теми. 

Крауд маркетинг вимагає часу та зусиль, але за правильного підходу вона може стати невід’ємною частиною успішної стратегії просування, забезпечуючи стійке зростання бренду та зміцнення його позицій на ринку.

Джерело

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ідеї для Вашого Бізнесу
Ідеї для Вашого Бізнесу@ua_bizidea

Канал №1 для підприємців

14.5KПрочитань
1Автори
22Читачі
На Друкарні з 8 квітня

Більше від автора

  • Як залучити інвестора у свій стартап

    Ідея, наполегливість та інвестиції — ось три складові, які потрібні для успішного розвитку стартапу. Особливо на початкових стадіях. Враховуючи, що стартап відноситься до венчурних інвестицій і вважається ризиковою справою, не всі інвестори готові вкладатися.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як бізнесу використовувати swot-аналіз

    Сьогодні як ніколи важливо тверезо оцінювати свої сильні та слабкі сторони, щоб не потонути у конкурентному середовищі ринку.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається