Любов до себе – це не вольове рішення

Не можна полюбити себе тому, що так треба.
Любов до себе не виникає раптом, не зароджується десь глибоко всередині і не розпускається як та квітка. І це ніби послання у зовнішній світ – я знаю, що зі мною все ок, я в порядку, я на своїй стороні. Я люблю себе.

Як би ж то так все працювало!..

Тому що любов до себе – це в першу чергу, подарунок від тих, хто нас любив у дитинстві й продовжує любити зараз.
В такому випадку можна сказати –пощастило. Коли тебе бачать, чують, приймають і підтримують. Коли тобі у стосунках тепло і в цілому, не дивлячись на деякі нюанси, безпечно. Такий «спадок» стає хорошою опорою на шляху життя та пізнаня себе.

Але таких випадків набагато менше, ніж тих, хто у своєму житті не те що не отримував любові, а й зазнав нелюбові.

Що ж тоді робити?

Хороша новина в тому, що ніколи не пізно полюбити, долюбити себе. Для початку треба визначитися, що особисто для вас означає любити себе. Можливо, це більше терпимості, підтримки, доброзичливості. Дозволу на різні проявлення та настрої і т.д.

І у цього процесу є декілька шляхів і можливостей, щоб наблизитися до себе. Наприклад, спиратися на інших - хто до вас тепло, приязно і підтримуюче. Тут важливий нюанс: не просто констатувати факт, що хтось із оточення до вас ставиться з любов’ю. А внутрішньо дозволити собі, привласнити та впустити у своє життя ту любов. Грітися об це почуття, коли вам мулко на душі, коли щось у житті пішло не так.
Також звертатися за підтримкою, допомогою.

Ви та людина, яку можна любити.

Інший шлях, паралельний – безпосередньо знайомитися із самим собою (відшукувати свої інтереси, потреби, цілі, бажання; бачити свій біль, недосконалість, вразливість і т.д.), вчитися приймати себе, турбуватися, долюблювати.

На це все потрібен час.

Бо любов – це не вольове рішення. Навіть якщо ви будете робити все правильно, у вас буде сильний намір змінити свої установки, поведінку, стати собі близькою, добре знайомою людиною – це займе певний час.

Більше того, інколи ви будете відчувати себе розгублено, будете «завалюватися» і втрачати свої орієнтири, свої здобутки внутрішньої роботи...

Саме в такі хвилини варто нагадати собі, що ви у себе є.
Можливо, ви зараз не знаєте, що робити, але ви є.
Також є люди, яким ви потрібні.
Точно хтось є, кому ви не байдужі.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Дружня психологиня
Дружня психологиня@j_korobenko

Тут спокійно та цікаво)

183Прочитань
0Автори
7Читачі
На Друкарні з 25 серпня

Більше від автора

  • Сумніви у симпатії

    Якщо ви не впевнені, у вас є сумніви, чи подобаєтесь ви вашому потенційному партнеру або чи подобається вам ця людина - то, зазвичай відповідь одна. Ні. Жорстко, але це правда. Бо коли людина нам подобається – це очевидно. У вас буде внутрішнє глибоке знання: так або ні.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Провина вцілілого: як з цим упоратися

    Що можна зробити, щоб не було так гостро та не боліло.  ☑️ Нагадайте собі: війна – не ваша провина. Спрямуйте емоції на ворога, який розпочав її.

    Теми цього довгочиту:

    Птср
  • Ключові моменти у спілкуванні з військовим/ою

    Ненав'язливість. Не вимагайте та не наполягайте, щоб вам регулярно та чітко відповідали. Інколи справді немає на це можливості. Ви зі своїм хвилюванням ще може впоратися, а захисник дуже ризикує життям, шукаючи зв'язок, щоб надіслати вам повідомлення.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається