Не можна полюбити себе тому, що так треба.
Любов до себе не виникає раптом, не зароджується десь глибоко всередині і не розпускається як та квітка. І це ніби послання у зовнішній світ – я знаю, що зі мною все ок, я в порядку, я на своїй стороні. Я люблю себе.
Як би ж то так все працювало!..
Тому що любов до себе – це в першу чергу, подарунок від тих, хто нас любив у дитинстві й продовжує любити зараз.
В такому випадку можна сказати –пощастило. Коли тебе бачать, чують, приймають і підтримують. Коли тобі у стосунках тепло і в цілому, не дивлячись на деякі нюанси, безпечно. Такий «спадок» стає хорошою опорою на шляху життя та пізнаня себе.
Але таких випадків набагато менше, ніж тих, хто у своєму житті не те що не отримував любові, а й зазнав нелюбові.
Що ж тоді робити?
Хороша новина в тому, що ніколи не пізно полюбити, долюбити себе. Для початку треба визначитися, що особисто для вас означає любити себе. Можливо, це більше терпимості, підтримки, доброзичливості. Дозволу на різні проявлення та настрої і т.д.
І у цього процесу є декілька шляхів і можливостей, щоб наблизитися до себе. Наприклад, спиратися на інших - хто до вас тепло, приязно і підтримуюче. Тут важливий нюанс: не просто констатувати факт, що хтось із оточення до вас ставиться з любов’ю. А внутрішньо дозволити собі, привласнити та впустити у своє життя ту любов. Грітися об це почуття, коли вам мулко на душі, коли щось у житті пішло не так.
Також звертатися за підтримкою, допомогою.
Ви та людина, яку можна любити.
Інший шлях, паралельний – безпосередньо знайомитися із самим собою (відшукувати свої інтереси, потреби, цілі, бажання; бачити свій біль, недосконалість, вразливість і т.д.), вчитися приймати себе, турбуватися, долюблювати.
На це все потрібен час.
Бо любов – це не вольове рішення. Навіть якщо ви будете робити все правильно, у вас буде сильний намір змінити свої установки, поведінку, стати собі близькою, добре знайомою людиною – це займе певний час.
Більше того, інколи ви будете відчувати себе розгублено, будете «завалюватися» і втрачати свої орієнтири, свої здобутки внутрішньої роботи...
Саме в такі хвилини варто нагадати собі, що ви у себе є.
Можливо, ви зараз не знаєте, що робити, але ви є.
Також є люди, яким ви потрібні.
Точно хтось є, кому ви не байдужі.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Як відпустити кохану людину?
Питання, на яке не має короткої відповіді. І точно буде мало одного допису. Але з чогось треба починати, так? Тому пишу: часто складність буквально не в тому, що вирозходитеся з людиною, а в тому, что саме ця людина задовольняла ваші певні(важливі для вас) потреби.
Теми цього довгочиту:
СтосункиЯ його пробачила/я її пробачив
“Я його пробачила / я її пробачив. Будемо жити далі. Ми живемо далі.” Чи хороша ця історія, коли мова йде про зраду? Ні, не хороша.
Теми цього довгочиту:
СтосункиЩо таке справжня турбота
Подбати про людину – це не означає дати їй те, що у вас є, що ви можете дати. Подбати про людину – це дати їй те, чого вона дійсно хоче, чого потребує на даний момент. В першому випадку не складно поділитися своїм, тим, що у нас і так є, що ми вміємо. В іншому - напружитися
Теми цього довгочиту:
Психологія
Вам також сподобається
Мистецтво балансування роботи та особистого життя
Інтенсивний ритм життя, кар'єрні амбіції та зобов'язання часто призводять до того, що ми забуваємо про наші особисті потреби. Однак знайти рівновагу можливо, і це необхідно для довготривалого благополуччя та уникнення вигоряння.
Теми цього довгочиту:
СамодисциплінаЮтуб, кар'єра, та навіщо я видалив свій канал.
Відповіді на питання вашої догадливості. Так би мовити винагорода за догадливість.
Теми цього довгочиту:
ЮтубТеми цього довгочиту:
Психологія