M1117 Guardian

M1117 Guardian, також відомий як Armored Security Vehicle, був розроблений наприкінці 1990-х років для служби у Військової поліції США на основі броньованих автомобілів V-100 і V-150 Commando. З досвідом військових дій в Іраці та Афганістані ВСП США були не задоволені броньованими версіями Хамві та хотіли нову добре захищену від мін та стрілкової зброї машину. 

M1117 забезпечує захист від стрілецької зброї, повітряного підриву боєприпасів калібру 60 мм на відстані 3 метри і 155 мм на відстані 15 метрів. Також машина витримує підрив 5,4 кг тротилу(досить дивно було робити захищену від мін машину яка не витримує стандартну ТМ-62) або еквівалентної вибухової речовини під колесом і 2 кг під днищем. При встановлені накладної керамічної броні машина стає захищена проти бронебійних куль калібру 12,7 на 99 з дистанції 250 м.

Машина має нестабілізовану башту на одну людину з встановленим 40-мм автоматичним гранатометом MK19 MOD 3 і кулеметом M2/M48 калібру 12,7 на 99. Башта обертається на 360° і має вертикальні кути підйому до  45°. Башта також оснащення перископом M36E2 або M36E3 для навідника з денним та нічним каналом. Екіпаж 3 людини.

M1117 Guardian використовує шасі 4x4 з незалежною підвіскою. Машину оснащено двигуном Cummins 6CTA8.3, потужністю 260 к.с. у поєднанні з трансмісією Allison MD3560 із 6 швидкостями вперед і 1 швидкістю назад і має запас ходу понад 700 км на повному баці. Вона здатна долати водні перешкоди глибиною до 1,5 м, підійматися на ухили до 60 відсотків і долати вертикальні перешкоди висотою 60 см. Також присутня центральна система накачування шин із попередньо встановленими значеннями для руху по шосе (4,9 бар); пересіченій місцевості (3,1 бар); бруд, пісок і сніг (1,6 бар); і для надзвичайних ситуацій (1,2 бар). Система також автоматично компенсує витік повітря з шин, а самі шини мають вставки Runflat, які дозволяють рухатися на швидкості до 48 км/год на відстань до 40 км. Також водій має перископ AN/VVS-501 з пасивним пристроєм нічного бачення для водіння вночі.

При цьому, хоч машина і має нормальні двері як збоку, так і позаду, замість антилюдських люків, базова версія машини фактично не призначена для перевезення десанту. Так, штатно передбачено тільки одне додаткове місце для пасажира (фото 2), втім деяку кількість можна впихнути(саме впихнути) у досить просторий задній багажний відсік (фото 3). Також існує версія з подовженим корпусом (фото 4) яка може перевозити 8 чоловік десанту. Але судячи з відео це не наш варіант. 

Фото 2
Фото 3
Фото 4

Тож підсумовуючи. Виходить досить непоганий БРДМ здорової людини який знайде своє місце в нашій армії, як і все що їздить і стріляє. Але чи є в нього перспектива, як і у радянських БРДМ, питання дуже гарне.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
PS Magazine українською
PS Magazine українською@PsMagazineUA

Команда перекладачів і авторів

10.6KПрочитань
2Автори
52Читачі
Підтримати
На Друкарні з 20 лютого

Більше від автора

  • Про дивізії та реформи на війні

    Останнім часом українське суспільство зайшло собі нову “срібляну кулю” яка має розв'язати всі проблеми - дивізійну структуру. В цьому матеріалі ми спробуємо розібратись що таке дивізії, корпуси та бригади.

    Теми цього довгочиту:

    Війна В Україні
  • Як армія США допомагає Україні з ремонтом на передовій

    Переклад короткої статті Defence News про те, як військові армії США допомагають СОУ в ремонті та обслуговуванні американської зброї через відеодзвінки.

    Теми цього довгочиту:

    Війна В Україні
  • Виснаження: онтологія війни

    Переклад статті INFANTRY MAGAZINE, в якій автор проводить аналіз терміну "Війни на Виснаження" та доводить чому така війна необхідна та цілком "сучасна".

    Теми цього довгочиту:

    Переклад

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається