Матриця Satoshi, ізраїльські шопоголіки, могутній Mägo de Oz та інші новинки локальних чартів

Що слухали в Європі  24-30 березня

Щодня і щоночі у світі пишеться маса цікавої музики, яка майже ніколи не потрапляє в ефіри поза межами своїх країн. Нерідко там трапляються абсолютно хітові речі, талановито й мистецьки зроблені. Кожного тижня будемо відбирати по 10 таких оригінальних новинок у наш плейлист, мандруючи чартами Європи та її околиць.

Молдова. Влад Сабажук, якого публіка знає як Satoshi, – головна надія молдовської реп-школи. Його новий сингл De Partea Ta (Заради тебе) набирає рекордні для країни перегляди. Не без підмоги, звісно, румунських меломанів. Сам по собі кліп є досить мінімалістичним.  Але зі стильністю все в повному порядку. Наче вирізали кілька стопкадрів з «Матриці». Слова теж правильні. Бо вони про готовність до самопожертви заради дорогої людини. «Я готовий взяти твій біль голими руками. Хай мене пече, лиш би ти не боялася», – стверджує Satoshi. 

Ізраїль. Це може бути найкращим шопінгом у вашому житті, якщо поруч з вами Ness, Stilla ще й Odia. Зіркове ізраїльське тріо навіть заштатний супермаркет здатне перетворити у феєрверковий комікс. А якщо пофантазувати, нам хіба слабо. Беремо Альону Альону, Jerry Heil та Сільпо – і гайда. Був би крутецький челендж.

Іспанія. Тепер картинку для них малює штучний інтелект, а звук шліфують модерні мікшери. Та все одно, це ті самі, впізнавані Mägo de Oz – живі класики іспанського фольк-металу. Сьогодні вони запрошують на Вальс втрачених душ у своє химерне потойбіччя. Де чергова юна і наївна відьма прагне врятувати світ. Чи принаймні вчинити бунт.

Бельгія. Atlas – це перший кліп, який співачка й акторка Pommelien Thijs зрежисерувала сама. Він схожий на клаптикову ковдру, такий самий барвистий, веселий і розхристаний. Головним героєм фільму є закохане серце. Чи Помелине чи чиєсь абстрактне – це вже другорядне питання. Із таким серцем людина здатна гори звернути. Тому й проводиться аналогія з Атласом, міфологічним титаном, котрий на своїх плечах тримає небо. 

Польща. Лейбл 2115 –  це як знак якості для польського хіп-хопу. Усі, хто пройшов цю кузню кадрів, потрапляють у вищу лігу. kuqe 2115 пройшов ще кілька років тому. Але свій дебютний альбом видав тільки зараз. Зате чекали немарно: переважна більшість відгуків компліментарні. Кліп Вaletnica теж можна тільки похвалити – і за художнє вирішення, і за зміст. Це треба мати мужність, щоб танцювати балет перед шпаною у запльованому під’їзді.

Франція. Так мило. Joseph Kamel, французький співак походженням з Єгипту, написав пісню про свого  молодшого брата. Анімаційний супровід показує стислу хроніку їхніх спільних пригод – від дитинства під пірамідами до переїзду на Піренеї. «Коли я був малим, батько казав мені, що в мене може бути багато друзів, але ніхто не буде кращим, ніж брат. Я отримував удари, і ти також. Але якщо ми все ще тут, то тільки тому, що нас було двоє на Землі», – не приховує зворушення Жозеф. 

Угорщина. Дует Balkan VIP зовсім недавно заявив про себе. Але сильно і грунтовно. Абель і Ласло працюють за принципом: краще менше, та краще. Тому поки що не назбирали матеріалу навіть на повноцінний альбом. Зате кожен їхній сингл – це прецизійна, майже досконала робота. Останній –  POGO – теж не понижує планку. Сюр у тексті, сюр у відео. І разом вони справляють на слухача таке гіпнотичне враження, як удав на бандар-логів.

Італія. Нема такої вулиці у Турині – Віа ді Джоя. Нема. Назва гурту Eugenio In Via Di Gioia  – це колаж з імен і прізвищ трьох його учасників. Четвертий, Лоренцо Федерічі, приєднався дещо пізніше і йому вже не дісталося нічого. Одягнувши сині панчохи, хлопці виконують свою L'ultima canzone (Останню пісню). Але хвилюватися сильно не варто. Це лише така метафора. Мовляв, навіть якщо ми тонемо, то краще робити це наспівуючи та посвистуючи. Привіт, «Титаніку».

Греція. Про вічну єдність і боротьбу протилежностей – чоловіка і жінку – новий експресивний (хтось скаже – провокативний) кліп від дуету Eleni Foureira з Christos Mastoras. Аж навіть дивно, чому вони раніше нічого не заспівали разом. Вона – поп-діва грецької сцени, він – соліст і засновник культового гурту Melisses. Але об’єднує їх те, що обидвоє – і Христос, й Елені є мігрантами з Албанії, котрі досягли визнання і слави на новій батьківщині. Він етнічний грек, вона албанка. Він активно обстоює права мігрантів на найвищих політичних рівнях. Вона довгий час видавала себе за мексиканку.   

Чехія. Останній альбом гурту Komunál повен історичних алюзій. Стартова пісня «Різдво 1914 року» відсилає нас до часів Першої світової війни. А ось ця, «Дощ над Сеною» – натяк уже на події Другої. Крижаний мелодійний метал – максимально відповідний фон для розповіді про те, як одні люди не просто нищать інших людей. І не просто нищать, а роблять це усвідомлено й буденно. На жаль, дощ над Сеною не припиняється ніколи.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ПЕ
Плейлист Есперанто@esperanto

254Прочитань
0Автори
2Читачі
На Друкарні з 7 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається